Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kanada mostanában egyre több...

Kanada mostanában egyre több bevándorlót fogad be. Milyen arrafelé a közbiztonság?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy olvastam, hogy Kanada bevándorlókkal igyekszik pörgetni a gazdaságot, amiknek a nagy része a Közel-Keletről származik. Ez nem megy a közbiztonság rovására? Vagy aki odamegy, azt rendesen szűrik, esetleg az emberek is "felvilágosultabbak" akik oda mennek? Forrás: [link]
2017. nov. 3. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kanada egy erősen multikulturális, nekem több hozzátartozóm is él ott, nagyon biztonságos és élhető ország, általaban jól megvannak egymással a különböző kisebbségek.

Pl. A magyar és román közösségek is elég jó viszonyt ápolnak.

2017. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Alain Delon ***** válasza:
84%
Nézd meg a Kóla, puska, sült krumpli filmet. Az USA-ból átmennek a tó vagy mi másik, kanadai oldalára. Azt hallották, hogy ott nem zárják az emberek a házaik ajtaját. És tényleg nincsenek bezárva az ajtók. Dokumentumfilm.
2017. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Én idén nyáron voltam egy Kanadában kirándulni, egy családtagomnál. A az utcán rendőrök kb előre köszönnek, még ha életedben először látod akkor is. Annyi hogy nagyon sok a bolond mert ott nincs olyan hogy bezárják őket és kint vannak, némelyik vicces de van olyan amelyik megtámad (de ez nagyon ritka) és te nem verheted meg mert téged visznek el. De egyébként minden nagyon jó, kb Magyarország nem ér annyit mint ott egy utca, ennyit tudok mondani...
2017. nov. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Kanadában az őslakos indiánok átlag életkora huszonvalahány év. A leggyakoribb halálok az öngyilkosság az őslakosok között.


A jó a viszony a magyarok és románok között, az biztos írástudatlanokra vagy magyar nemzetiségiekre vonatkozik. Akik közösen megegyeznek, hogy Mátyás király román volt.


Kisebb helyeken pátyolgatják a frissen jött bevándorlókat, amig tovább nem mennek a nagyvárosokba. A nagyvárosokban meg külön helyeken élnek, ahonnan kinézik a másmilyen embert.

Az iskolákban a Koránt a legfelső polcra kell tenni, nem a betűrend szerinti helyére. Vannak környékek, ahol arab a tulajdonos, és a toronyházakban elkülönítik a folyosóvéget -ahol még mellesleg ott lakik egy angol-német-akármilyen, de fehér öegasszony- a első feleséggel és gyerekeivel az egyik lakásban, a többi feleségeivel és gyerekeikkel a többi lakásokban. A többi feleség egyedülálló anyaként veszi fel a segélyt.


A hírekből tudni lehet, hogy ha lövöldözés volt, akkor feketékről, ha késelésről, akkor keletiekről beszélnek.


Hogy tavaly a kisTrudeau a szíreket betelepítette kiraktak egy csomó embet a szociális lakásokból, hogy legyen hely nekik.


Valamelyik préritartományból petíciót adtak be a Soros-álcivil szervezetek betiltásáért, mert a választásokba beleavatkoztak, hogy a mostani, igazából képzetlen, apjafiát megválasztassák. Aki, utána lehet nézni, hogy miket csinál.


Nem tudom, hogy mit olvastál. De én azt láttam, hogy 3 év alatt 1 milliót akarnak beengedni. Ami csak reklám, mert átlagosan mindig 300 ezer körüli volt a bevándorlók száma, ha 3 évet ír, akkor csak esetleg kicsit többet évente, ami nem jelentős.

Utána lehet nézni, hogy melyik évben hány bevándorlót fogadtak el. Aztán én tudok többről, aki visszament, mert látta, hogy mi van.


A rendőrök addig néznek ki jól, amíg szüksége nincs rá valakinek. Mert akkor mindenki másra tolná a munkát. Kényelmes, jól fizető állás, elismerten 1 hívás /nap/fő, beleszámolva az összes irodai dolgozót is, aki soha nem megy hívásra.

2017. nov. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jézusom 4-es te hol élsz Kanadában? Mi 2 éve költöztünk ki, a bevándorlás elég szigorú, sok feltételnek kell megfelelni, pl. magas iskolai végzettség, hiányszakma, jó nyelvtudás, megfelelő egészség, büntetlen előélet, stb. A bevándorlókat segítik, rengeteg szervezet van, ahol ingyenes segítség, tanácsadás, nyelvtanfolyam van. Mi olyan helyre költöztünk, ahol többnyire kanadaiak élnek, kb. 20 % bevándorló, senki nem néz ki senkit, szeretettel fogadtak minket, sok barátunk van, főleg kanadaiak, európaiak és amerikaiak. Én tavaly egy iskolában dolgoztam, nem volt korán, max. 4-5 muszlim gyerek volt az egész iskolában. Jó a közbiztonság, én még semmi negatívat nem tapasztaltam. Most egy közeli kisebb városba költöztünk, itt szinte nincs is bevándorló, csak pár európai család, a lányom osztályában ő az egyetlen külföldi. Az emberek nagyon elfogadóak és segítőkészek. Persze lehet, hogy Torontóban ez másképp van, én közepes és kisebb városokról tudok nyilatkozni.
2017. nov. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

18.21.


Azt mondod, feltétel a JÓ nyelvtudás. Utána meg, hogy a bevándorlóknak nyelvtanfolyam van.


Persze, hogy "szeretik" az újonnan jött felnőtt embereket, a felnevelési költség nélküli azonnali adófizetőket, örökös liberális szavazókat. Vagy NDP, ami nem jobb. Ingyen haszon, több szinten.



Én is azt írtam, hogy a kisebb helyek (MÉG) biztos mások. De beszélgess az ottani öregekkel, hogy mi hogyan változott és mikor.


És mi van az őslakosokkal arrafelé? Mert belőlük meg több van a kisebb helyeken. Azt mondják, hogy miattuk nincs az iskoláknak ablaka vagy csak jó magasan, hogy ne tudják betörni. Persze, ezt a fehérek mondják, ki tudja, hogy úgy van-e.

2017. nov. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga és a nyelvtudás a "fő" jelentkezőnél elvárás. Ettől még előfordul, hogy a feleségnek vagy a férjnek nincs megfelelő nyelvtudása, nekik próbálnak segíteni a nyelvtanfolyammal. A nagyvárosban a belváros környékén találkoztam őslakosokkal, valóban nem túl bizalomgerjesztőek, a környéken, ahol éltünk soha nem láttam. A mostani városunkban nincsenek, a közelben sem, innen kb. 80-100 km-re kinéztünk egy nagyon szép helyen lévő várost, de a barátaink mondták, hogy oda ne, mert tényleg gond van az őslakosokkal. Mivel mi mindketten tudonk távmunkában dolgozni, így megválogathattuk, hová költözünk. Ez egy kicsit drágább környék, mert viszonylag közel van a nagyvároshoz, innen még be lehet járni dolgozni, de nyugis, tiszta és zöld.
2017. nov. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És igen, tényleg a "kész" adófizetőkre hajtanak, ezért is elvárás a megfelelő végzettség, vagy hiányszakma, illetve a munkaajánlat. És a házastárs munkába állását is segítik, hisz akkor már dupla adó. Illetve kisvállakozóként hagynak élni, ha majd keresel eleget, akkor tejelj.
2017. nov. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!