Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A javak egyenlő elosztása...

A javak egyenlő elosztása nagyon negatív hatású lenne?

Figyelt kérdés

Faluban laktam. Itt ha több pénzük lenne az embereknek mindenhová kocsival mennének, ami 50 méternél messzebb van (sokan ezt csinálják, akiknek van pénze). Most egy 20 ezres városban lakom, de az utak telis-tele vannak, pedig kiépített bicikli utak vannak!

Ennek a pazarlásnak mi értelme? Csak többet fogyasztana mindenki, még nagyobb ütemben tennénk tönkre a Földet.


2017. dec. 22. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem a kérdés és a magyarázat közötti összefüggést.
2017. dec. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem maga a javak egyenlő eloszlása a negatív, hanem ennek a létrehozása. Ha csak úgy magától kialakulna, hogy mindenkinek ugyanannyi pénze van kb., az tök jó lenne. De ahhoz, hogy ezt mesterségesen az emberekre kényszerítsék, egy sztálini jellegű diktatúrára lenne szükség. És a javak egyenlőtlen eloszlása jobb, mint egy ilyen rendszer.
2017. dec. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Igen, mert ha úgyis mindenkinek egyenlően jut a javakból, akkor senki nem fog megdolgozni érte, mondván anélkül is megkapja, és kemény munkával sem jut neki több. Ez könnyen tetten érhető volt a szocializmusban. Inkább arra kell törekedni, hogy mindenki annyit kapjon, amennyit a munkája alapján megérdemel. Ez is ugyanolyan utópia, viszont sokkal üdvösebb.
2017. dec. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat, ha csak úgy elosztanák tudásra, teljesítményre való tekintet nélkül mindenkinek, akkor igen.
2017. dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jóhogy.

Tudom miről beszélsz.

Itt mikor megjön a segély, akkor lusták lemenni a Pennybe, benzinkúton veszik az energiaitalt, szarnak rá mindenre, semmi nem számít.

2017. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én sem értem hogy jön a kérdéshez a magyarázat. Semmi összefüggés nincs közte.
2017. dec. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Most mi is a gondod konkrétan?


Amúgy meg igen, nagyon! Szerinted akinek több mindene van, de mondjuk megdolgozott érte az ölbe tett kézzel nézné ahogy a semmittevő naplopónak ugyanannyit juttatnának csak azért mert van?

2017. dec. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Én akkor sem vezetnék,ha ingyen adnának egy autót.


Az "egyenlő" elosztás nem itt kezdődik,hanem ott mondjuk,hogy mindenki vehetne normális élelmiszert,nem gyártanának direkt sz-ar,szemeteket.Mindenkinek jutna húsra,gyümölcsre,vitaminokra.


Sajnos sok a proli,aki így is autóval gurul,és inkább veszi a boltban a gagyi utánzatokat.

Én egy kisvárosban lakom,és rendesen elcsodálkozok,hogy este 6kor nem tudom úgy elmenni biciklivel a boltba,hogy ne kerülgessen ki rengeteg autó.

Undorodok ezektől a mentalitású emberektől.Kiszáll az autóból,veri magát,aztán bemegy a boltba,azt leveszi a legolcsóbbat minden termékből,mert olyan igénytelen,hogy mindegy mit eszik,csak guruljon alatta az autó..

2017. dec. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez az utolsó bejegyzés nagyon irigykedősre sikeredett.... :D
2017. dec. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Hidd el,semmi irigység nincs bennem!

Csak legyünk már toleránsak!

Tudod sok autós azt gondolja,hogy pl a kerékpáros egy alsóbbrendű lény,aki neki az útjában áll.

Bömböltetik az igénytelen zenét,de akkor 5 centire megy el akkor is melletted,amikor te már szinte az árokban vagy,annyira letársz az útról.


És,igen autóval mennek még a boltba is,akkor is ha nem nagy tételben vásárolnak,ami indokolná azt,hogy nem lehet hazacipelni a sok árut,ezért mennek autóval.


A legnagyobban az irritál mikor kiszáll az autóból és bemegy a dohányboltba,és úgy száll ki,mintha valami sztár lenne...

2017. dec. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!