Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik értenek az olyan fogalmak...

Akik értenek az olyan fogalmakhoz, ami politikai hovatartozást takar, minek neveznének egy ilyen gondolkodású embert?

Figyelt kérdés
Szóval egy olyan amber aki elveiben mindent el tud fogadni, (nem esik nehezére, bele tudja élni magát a másik érzéseibe, helyetébe) még nagyon szélsőséges helyzetekben is, olyanban is, amit a társadalom már általában "beteg dolognak" tart, ugyanakkor tapasztalatai miatt vannak előítéletei bizonyos ebertípusokkal szemben, ami így inkább "utóítélet" mert ugye ez a jellemző, de mégis előítélet, mert nem pont ugyanazzal az emberrel voltak rossz tapasztalatai. Ezen kívül az életvitele nem tekinthető társadalmilag elfogadottnak széles körben, mert pszichésen munkaképtelen, és még lusta is, de tanulni, vagy másokat tanítani szeret, művelt is egészséges szinten. Szeret utazni, szereti a világ különböző kultúráit, de a japán, a kínai gondolkodásmód elborzasztja. De mivel mindenkit elfogad, ezt is elfogadja, csak azt mondja "szerintem fogalomzavaruk van az 'élet' fogalmát illetően, de akinek ez jó, az csinálja nyugodtan". Szóval van a világnézetére " hivatalos" kifejezés? Én tényleg nem értek az ilyesmihez.

2016. máj. 1. 02:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%
Átlagos rasszista. Azt gondolja magáról, hogy nem az és próbálja eufemisztikusan megfogalmazni, hogy utál mindenkit.
2016. máj. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Na, hát azért ilyen szinten nem vagyok tudatlan a fogalmakkal kapcsolatban, azt tudom, hogy a rasszizmus etnikai, faji negatív megkülönböztetést jelent nagy vonalakban és ő nem ilyen. Utálni meg szó szerint csak azt utálja, akivel személyes sérelmeket élt meg, de mint mondtam, vannak olyan embertípusok, akiket a tapasztalatai miatt nem kedvel, vagy inkább helyesebb kifejezés az, hogy nem bízik bennük, amíg be nem bizonyosodik, hogy ez az ember kivétel. Szóval esélyt mindenkinek tud adni csak távolságtartó ilyen esetben. De az mindegy neki, hogy milyen színű, vallású, nemzetiségű tehát én ezt egyáltalán nem nevezném rasszizmusnak.
2016. máj. 1. 02:49
 3/18 anonim ***** válasza:
27%

"ugyanakkor tapasztalatai miatt vannak előítéletei bizonyos ebertípusokkal szemben, ami így inkább "utóítélet" mert ugye ez a jellemző, de mégis előítélet, mert nem pont ugyanazzal az emberrel voltak rossz tapasztalatai."


Ha egy magyar ezt mondja magáról, az egyet jelent azzal, hogy utálja a cigányokat. Feltételezem a kérdésben rólad van szó és a te szemszögedből.

2016. máj. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Annak hogy " a baratod "( mert ugye rola lehet szo ) rendesen meg van keveredve a vilagban, mi a tokom koze van a politikahoz ?

Csak kivancsi lennek

Elore is koszonom :)

2016. máj. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem. A bizonyos embertípus alatt szó szerint embertípust értettem, nem egy nemzetiséget. Bizonyos beszédstílusú, arcvonású stb emberekről van szó. A testvéremről szól a kérdés egyébként (ezért is tudom pontosan mivel hogy van mert volt időm megismerni). Azért van köze a politikához mert sokat láttam mostanában írásokban hogy x gondolkodású embereket x politikai nézetűnek titulálják illetve ők saját magukat. És engem az érdekel, amit megkérdeztem, hogy konkrétan ő milyen politikai nézeteket valló "közösséghez" áll a legközelebb, mert úgy gondolom, hogy kicsi az esélye annak, hogy ő legyen az egyetlen, aki ilyen.
2016. máj. 1. 03:22
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Klasszikus értelemben vett, józan gondolkodású liberális. A mai liberálfasiszták persze téged is kapásból lenáciznának.
2016. máj. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem humanista vagy.
2016. máj. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Utánanéztem a humanizmusnak, ami elvileg azt jelenti, hogy az embert tartja fö élölénynek a földön. Megkérdeztem... "Attól még,hogy ezt a világot, amiben most élünk nagyrészt az emberek hozták össze, attól még nincs több jogunk élni, és sok ember logikátlanabbul és rosszabbul gondolkozik mint egy állat. Föleg mostanában. Olvastam a liberalizmusról is..talán még ez áll hozzá a legközelebb: "Kulturális liberalizmus

Kulturális liberalizmus

A kulturális liberalizmus az egyéni jogokra koncentrál, a lelkiismeret és az életmód szabadságára, köztük olyanokra mint a szexuális szabadság, vallásszabadság, megismerés szabadsága, az államnak az egyén magánéletébe való behatolása elleni védelem. John Stuart Mill szerint csak egyetlen ok létezik arra, hogy valakit vagy valakiket meggátoljunk a szabad cselekvésben, mégpedig a másoknak ezáltal okozott sérelem. Saját fizikai vagy morális jólétünk nem elégséges ok erre.


A kulturális liberalizmus általában ellenez minden állami szabályozást a következő területeken: irodalom, művészet, tudomány, szerencsejáték, szex, prostitúció, abortusz, eutanázia, alkohol, könnyű drogok. A legtöbb liberális is elutasít néhány vagy több kérdésben bármely állami beavatkozást a felsorolt témákban."

2016. máj. 1. 11:49
 9/18 anonim ***** válasza:

"A bizonyos embertípus alatt szó szerint embertípust értettem, nem egy nemzetiséget. Bizonyos beszédstílusú, arcvonású stb emberekről van szó."


Akkor mondjál egy példát ilyen embertípusra, mert nekem ez még mindig csak egy rasszista szemszögből leírt rasszizmusnak tűnik. És hogy állapítod meg a testvéredről, hogy neki bizonyos beszéstílusú emberekkel szemben vannak előítéletei? Ezt szerintem nem lehet egy testvéren látni.

2016. máj. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Beszélgetek vele?! Miért kéne látnom? Elmondja. Nálunk nem a facebook a téma.. Például a múltkor arról beszélgettünk, hogy találkozott egy fickóval, aki felajánlotta neki, hogy beviszi egy szállodába (külföldön volt és hideg volt kint) és nem fogadta el, mert nem bízott benne, azt mondta, tipikusan az az ember, olyan hanglejtéssel, arckifejezéssel, testtartással, stílussal, hogy hiába tünik kedvesnek, segítökésznek, hogy nem bízik benne, mert utána kérne valamit, vagy követelne, esetleg még meg is zsarolná. Vagy például van egy közös ismerösünk, akiben szintén nem bízik "az ilyenekben én nem bízok" címszó alatt, mert egy hasonló kaliberü ember már egyszer átverte elég csúnyán! Ö például olyan, aki a szakmai hozzáértését valamihez felsöbbrendünek tartja minden más emberi tulajdonságnál. Ez nem rasszizmus, és az, hogy azt mondod, hogy egy magyar, ha ilyet mond, a cigányokra gondol, ez a magyarokat minösiti és téged! Gusztustalan egy dolog egyböl erre asszociálni..én nem vagyok olyan elfogadó mint ö, szerintem veled bajok vannak..
2016. máj. 1. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!