Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha az infláció nő, az albérlet...

SzociálisBérlakás kérdése:

Ha az infláció nő, az albérletár nő, a nyugdíjkorhatár nő, a szociális juttatás csökken, a mélyszegény réteg nő, az egyenlőtlenség nő, a jóléti index csökken és egyre több az adócsaló akkor hol van az a marha nagy jólét?

Figyelt kérdés

Mi az hogy a magyar a világ 90% ánál jobban él hol a francba él eki ezt mondja?


ott van USA egész nyugat, ausztrália, fél ázsia -japán hongkong szingapúr dél korea- fél közel kelet -izrael szaud arábia- Kanada ami kb. összesen 1.8 milliárd ember akkor hogy lehet hogy egy 8 éves iskolás nem tudja ezt kiszámolni és felnőtt (???) emberek írják SOROZATOSAN MINDENHOL? Hol a jólét? Milyen jólét? Ahol elviszi az átlagfizetésnek is több mint a felét az albérlet meg a rezsi? Ha nem lett volna Kádár-korszak akkor MÉG PLUSZBAN mennyit csökkenne a jóléti index? Az ingatlanosoknak nagy a szájuk, akik tőkével születtek és 3 Kádár-korszakban felvásárolt lakást adnak ki? Hol vannak a szociális bérlakások? Miért privatizálták? Miért van a világ 99.9% vagyona a világ 0.01% tulajdonában? Ez egy igazságos rendszer? Hol van a milliárdos tömeg, ami nem lázad fel globális szinten a kapitalizmus ellen? Miért nem húzzátok bitófára az ingatlanosokat, tőkéseket, rabszolgatartó zsarnok igazságtalan diktátorokat?..!


2018. jan. 23. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nem Németországban az biztos, mert ugyan ezek vannak ott, amiket leírtál.
2018. jan. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
magyarországon még sza rabb a helyzet de már nyugaton se kapsz lakást de a legtöbb nagyvárosban még szobát se munkaszerződés nélkül.
2018. jan. 23. 17:11
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Az a baj hogy rossz szemszögből nézed a jólétet. Magyarországon pl korlátlan mennyiségben áll rendekezésre tiszta ivóvíz. Még a sz..odat is azzal húzod le. Legtöbb ember lakik is valahol és korlátlan mennyiségben van élelmiszer is. Így már jobban él a világ nagy részénél. Mert neked nekünk ez természetes és más problémáink vannak mint azoknak akiknek a napi tiszta ivóvíz beszerzése is vágyákom. Ezért mondják hogy jobban élünk nagyon sok embernél.
2018. jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%
Minden nő, csak Isten férfi. Állítólag. Vagy mégsem?
2018. jan. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Legtöbb ember lakik is valahol"


Hogy mivan? Jóléti rendszer és a legtöbb ember lakik valahol? Nyissad már ki a szemed és nézzed meg ahogy egyre több a hajléktalan és a lakás nélküli mélyszegény aki egy munkásszállón lakik egy 3 fős osztott szobában és 3 műszakban dolgozik hogy zsíros kenyeret ehessen. Ez a jólét? Mondok valamit, a börtönben a foglyok is laknak valahol akkor az is jólét? Mi az a valahol? A valahol az, hogy a 20-30 évesek akik a kapitalista renszerbe születtek itthon 1 saját lakást sem tudnak megvenni még bérelni sem. Az egyetemisták is szobákban nyomorognak mint egy rabszolgaszálón. Milyen jólét? Valahol a híd alatt is lehet lakni.


"és korlátlan mennyiségben van élelmiszer is."


Milyen korlátlan? A nyugati árak a magyar kistermelők bio ****jaikat alulról verdesik. Nem jártál még piacon?


"Így már jobban él a világ nagy részénél."


Tényleg nem érted, hogy ha CSÖKKEN A JÓLÉTI INDEX AKKOR NEM ÉLNEK JOBBAN AZ EMBEREK HIÁBA MONDJÁK AZT HOGY JÓLÉT VAN! Miért nem érted? Beütötted a fejed?


"Mert neked nekünk ez természetes és más problémáink vannak mint azoknak akiknek a napi tiszta ivóvíz beszerzése is vágyákom. Ezért mondják hogy jobban élünk nagyon sok embernél."


Pont azért isznak pocsolyából a szegények Kínában meg Indonáziában és Nigériában mert a nagyüzemek szétszennyeznek mindent hogy a kapitalista tervezett elavulásos termékeiket ugyanannak az embernek tízszer eladják.

2018. jan. 23. 17:57
 6/9 anonim ***** válasza:
hiába dühöngsz, a magyar nép így akar élni és mindent meg is fog tenni érte hogy így maradjon
2018. jan. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én egy szóval sem mondtam hogy itt jólét van. Egyáltalán nincs. Csak azt próbáltam elmagyarázni hogy világviszonylatban nézve még mindíg jobban állunk mint sok országban élő emberek. Ha úgy érted ez meg felel e az elvárásaimnak akkor természetesen nem.
2018. jan. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ez azért van,mert egyesek hajlandóak a semmiért is dolgozni.

Sokak szerint a jólét nem szükséglet.


Én nem értem,ez pedig rabszolgaság.Azért dolgozik valaki,hogy biológiailag fenntartsa magát,az rabszolga.


Ennek ellenére még mindig sok a proli,akinek ez megfelel.

2018. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 90 %- ról nem olvastam, csak valami olyasmit, hogy a "felső" 25%- ban vagyunk. Az meg nem tűnik olyan hihetetlennek.
2018. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!