Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Felmondás után munkaviszony...

Felmondás után munkaviszony nélkül?

Figyelt kérdés
Ha letöltöm a törvényes felmondási időmet,de utána nem helyezkedek el hónapokig,nem kérek munkanélküli segélyt,-igy TB-SZJA-nyugdíj korhatár szempontjából milyen következményei lehetnek?

2017. okt. 7. 16:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

TB- max 45 napig vagy még biztosított - utána Neked kell fizetni magad után havi 7 ezer ft körül.

A többi nem játszik: nyugdíjad nem lesz arra az időre számítva (kiesik az az idő), szja kötelezettséged, ha nincs semmilyen jövedelmed, akkor nincs. de ha pl. tőzsdézel ez idő alatt, akkor a kamatjövedelem adóköteles.

2017. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 köszi,nagyjából ilyesmire számitottam,a45 napról meg a 7000 forintról nem tudtam így konkrétan,asszem hétfőn felmondok, elég volt.
2017. okt. 7. 16:46
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy napig se vagy utána biztosított, csak eü szolgáltatásra való jogosultság van 45 napig. NEm mindegy.
2017. okt. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#3-köszi,-húúú ezt nem értem.esetleg részletesebben?-vagy hol tudok utána nézni?nem vagyok egy nagy google szakértő.
2017. okt. 7. 18:49
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti - és ebben igaza van a 3-asnak, hogy pontosított - hogy ha nincs munkaviszonyod, akkor utána még 45 napig jogosult vagy eü szolgáltatást igénybe venni az orvosnál, de már nem vagy biztosított (munkaviszony által).
2017. okt. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jó lehet hogy hülye vagyok: tehát 45 napig még ki írja a háziorvos a szokásos gyógyszereimet,de mi az hogy nem vagyok biztosított? 46-otik napon nem visz el a mentő ha szívrohamot kapok?
2017. okt. 7. 19:57
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

De elvisz, csak olyan árat fizetsz érte, hogy beleőrülsz.


Életmentő akciókat végrehajtják, nyilván nem fognak ott

állni melletted a defivel, hogy "Nincs TB-je, bebikázzuk

azé?" Csak utána olyan költséget kell fizetned, hogy

padlóra kerülsz.

2017. okt. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7 ez nagyságrendileg mennyi?-így is magánklinikákra járok a betegségeimmel.pl. nemrég hagytam a fogorvosnál 46000ft-ot,belgyógyásznál18000 ft-ot.
2017. okt. 7. 20:35
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Muszáj ilyen marhaságokat terjeszteni..?


Mindenkit ellátnak külön költség nélkül Magyarországon akinek TAJ száma van.

Nem kell kifizetni semmi plusz költséget.

Ha nem voltál biztosított, akkor csak azt a havi hétezer forintot fogja behajtani a NAV, HA egyáltalán észreveszik egyszer és még nem évült el.

2017. okt. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

"csak azt a havi hétezer forintot fogja behajtani a NAV, HA egyáltalán észreveszik "


Hidd el, észreveszik...

Nem egy külföldre szakadt honfitársunk és suli után 2 évig nem dolgozó diák kapott értesítést (fizetési felszólítást?) a NAV-tól, hogy X összeggel tartozik.

2017. okt. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!