Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Igaz az, hogyha elmegyek egy...

Igaz az, hogyha elmegyek egy adott választókerületbe szavazatszámlálónak (mint ahol lakom), akkor át kell jelentkeznem nekem oda?

Figyelt kérdés
Pest megyében egy kis községben lakom, ott is van a lakcímem, tehát áprilisban ott szavazhatnék. Ám az egyik politikai párt (melynek sokat segítek) felkért engem az egyik budapesti választókerületbe szavazatszámlálónak, mely feladatot szívesen elvállalnék, csak az a baj, hogy akkor állítólag (az én szavazásomat illetően) át kell jelentkeznem abba a körzetbe. Ez igaz? Ha igen, akkor hogyan kell ezt megtenni és meddig?

2018. márc. 8. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor én voltam akkor eskütételnél elintézték az ilyen dolgokat.


Viszont utána kell nézni, mert nem biztos, hogy ugyanúgy szavazhatsz, ha másik választási körzetben élsz.

2018. márc. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de például én jegyzőkönyvvezető leszek és nekem nem kell átjelentkeznem hozzá.
2018. márc. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, de például én jegyzőkönyvvezető leszek és nekem nem kell átjelentkeznem hozzá."


Valószínűleg, mert a lakhelyed szerinti szavazókör egyezik azzal, ahol dolgozol is.

2018. márc. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Fidesz1987 ***** válasza:

Nem kell átjelentkezni, viszont akkor nem biztos, hogy le tudod adni a szavazatodat. Tehát azért célszerű átjelentkezni, hogy te is le tudj szavazni.

Interneten a [link] oldalon át tudsz jelentkezni.

2018. márc. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van, mivel egész nap ott fogsz ülni, csak arra lesz időd, hogy pár perc alatt leadd a szavazatod. De ha te Budapesten szavazatszámlálóskodsz, akkor nehezen fogod leadni a Pest megyei kis községben a szavazatodat. Ezért ha nem jelentkezel át, nem fogsz tudni élni a választójogoddal.
2018. márc. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fogalomzavarban vagy. Lakcím marad. Azt kell megoldani, hogy helyben szavazhass a saját helyi jelöltedre, ehhez kell intézkedni, de ebben kapsz segítséget.
2018. márc. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#3 Nem egyezik, a lakhelyem vagy 200 km-re van a szavazókörtől, ahol dolgozni fogok :)
2018. márc. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!