Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A világpolgár-gyűlöletet az...

A világpolgár-gyűlöletet az irigység, a dac, és a saját gondolkodás helyett betanult gondolkodási sémák vezérlik?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy hogyha valaki bevallja egy témában, hogy világpolgár, miért kell egyből röhögni és utálkozni.


Nem természetes állapota az embernek az, hogy hazája van. Ez egy olyan dolog, amit társadalmilag tanítanak be neki a szülei, aztán pavlov-reflexként mindig magára vállalja, de semmiképpen sem genetikailag hűséges egy adott országhoz.



A világpolgárok egyszerűen olyan emberek, akik bárhol jól tudják érezni magukat a világban, mert tudják, hogy nem betanult pavlov-reflexeknek való engedelmeskedéstől érzi jól magát az ember, hanem akkor, hogyha van kaja, szex és szórakozás, úgy mint a többi állat. Ezt pedig bárhol megszerezheti a világon, ha elég ügyes.


2010. jún. 10. 15:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk ismerek olyan 2. generációs arabot, akinek csak a bőre színéből látod, hogy arab, meg nem eszik disznóhúst, de azon kívül magyar az anyanyelve, magyarnak vallja magát, és én el is fogadom, hogy magyar. Ő például miért lenne világpolgár? Ő ide tartozik, mint bármely más magyar.
2010. jún. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%
nem tudok még egy olyan országot mondani, akinek nagyobb szüksége lenne rám mint Magyarország, továbbá nem tudok még egy olyan országot, ahol számíthatnék az államra (betegségtől kezdve munkalehetőségen át akármi)
2010. jún. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Sokfelé utaztam én is a világban. Az tény, hogy pár honfitársunkra ráférne egy kis világlátás. Mondjuk nem csoportos utazások az biztos, mert az aszimilálodási készség pl egy magyar turistacsoportnál szinte 0.
2010. jún. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
En eleg sok helyen eltem, most is kulfoldon, valoszinuleg orokre...talan vilagpolgarabb vagyok a nagy atlagnal, de nem ertek veled egyet kerdezo. Fontos, hogy legyenek orszagok, tartozz valahova. Attol, hogy valaki vilagpolgar, meg neki is van utlevele (valoszinuleg tobb is), tartozik bizonyos orszagokhoz es jobban kotodik egyes allamokhoz, mint masokhoz, jobban erzi magat egyik helyen, mint a masikon, tud kulonbseget tenni, osszehasonlitani, nem megy a vakvilagba. Es azt nem ertem, hogy a szex, kaja, szorakozas hogy jon a vilagpolgarsaghoz es kikerem magamnak, hogy ennyire butitsuk le ezt a temat! A hedonizmus es a felelossegtelen "vilaggamenes" nem egyenlo a vilagpolgarsaggal! Tobb embert ismerek, akik sok orszagban eltek, jartak, mint en is. Az bennunk a kozos, hogy szelesebb a latokorunk, alt. toleransabbak vagyunk es tobb nyelvet beszelunk. Ezek az emberek alt. komoly emberek, komoly poziciokban, nem a kaja es a szex utan koltoznek Thaifoldrol Del-Koreaba... a nemzetallamok nem veletlenul jottek letre, van funkciojuk annak ellenere, hogy van hatranya is ennek a formacionak. Ha nem lennenek nemzetallamok, a kozigazgatast, kereskedelmet hogy lehetne megoldani? Akkor is azt mondana az ember, hogy x kozosseghez tartozik, mert az emberek csoportokban, kozossegekben elnek. Muszaj lebontani ezt egy lokalis szintre. Es a kozossegekben kialakul egy sajatos viselkedes, habitus, nyelv, ami a kozosseg sajat kulturaja. Tehat hogy lehetne egy ekkora vilag mindenhol ugyanolyan, amikor eleve masok a foldrajzi es egyeb adottsagok? Te is beszelsz egy nyelvet, a magyart, ami teljesen eltunne. Attol, hogy valaki vilagpolgar, nem akarja, hogy a kulturalis kulonbsegek megszunjenek, hanem eppen a vilag sokszinuseget tiszteli. Nem menne mas orszagokba, ha nem akarna uj dolgokat felfedezni. Ha nem lennenek orszagok, mindenhol ugyanolyan lenne egyetlen szupranacionalis iranyitas alatt, ki akarna utazni? Semmi ujat nem tudnal megismerni, elveszne az egesz lenyege...es lehet, hogy megtanulsz nyelveket tokeletesen es beilleszkedsz mas orszagokban, de a tudatalattidbol akkor is elokerulnek nap, mint nap apro dolgok, amik a nemzetedhez vagy ahhoz a kulturahoz kapcsolodnak, ahol elsz, eltel. Ha fogod magad es elkoltozol Kairoba, attol meg eszedbe fog jutni egy magyar gyerekdal vagy ha meglatsz valamit Magyarorszagrol vagy mas orszagrol, ahol sokaig eltel, megdobban a szived, megorulsz neki. Ez igy termeszetes. Gondolj bele...ne mondd, hogy te semmihez nem kotodsz. Menj ki kulfoldre es meglatod, hogy rad is hatassal van a sajat kulturad. Menj egy arab orszagba, es egybol visszaut, hogy nem ott nottel fel, masok a szokasaid, amelyeket Magyarorszagrol vittel magaddal. Valojaban fontos ez, mert ez hatarozza meg reszben az ertekrendedet es ez gazdagit teged, mert te mar sokkal gazdagabb vagy, ha ismersz tobb nyelvet, kulturat, mint az, aki ezektol elzarkozik.
2010. jún. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%
Te! Adys! Nagyon szép, hogy ezeket a verseket említed, de hol marad a többi? Emlékezz csak miket írt még...
2010. jún. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nem természetes állapota az embernek az, hogy hazája van."


A magyar nép egy közösség. Az embernek természetes állapota a közösséghez tartozás. Egy olyan közösséghez, akikkel azonos a nyelve, kultúrája, értékrendje.


Aki ebből a közösségből kiszakítja magát, kívülállóként tekint magára, az ne csodálkozzon, ha kinevetik, kiközösítik, kívülállónak tekintik.

2010. jún. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Egyébként külföldön akármilyen kedvesek is az emberek, nekem sincs gondom velük, külföldiként fognak kezelni, mert ezerszer több bennük az egészséges nacionalizmus, mint pl. itthon.
2010. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Nagyon szép, hogy ezeket a verseket említed, de hol marad a többi? Emlékezz csak miket írt még..."


Persze, de A disznófejű nagyúr, a Héja-nász az avaron, vagy A fekete zongora nem ehhez a témakörhöz tartozik...

2010. jún. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem is ezekre gondoltam...
2010. jún. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hát Ady identitásáról szerintem legjobban a Föl-földobott kő tájékoztat, abból lehet legjobban látni, hogy egy világpolgár is szeretheti hazáját.
2010. jún. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!