Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatnád a lakatlansági adó...

Támogatnád a lakatlansági adó bevezetését?

Figyelt kérdés
Minden ingatlan megadózatását, ahol hivatalosan nem lakik senki.

2018. márc. 22. 20:50
1 2 3 4
 21/31 kovpet ***** válasza:
33%

"Szóval nemhogy csak pofátlan"


Ez külön szép.

Ha van kocsim és nem járok vele, az is pofátlan?

Ha van garázsom, de nem állok be a kocsimmal, az is az?

Ha van péniszem és nem használom, az is az?


Szerintem az a pofátlanság, hogy tele a város szép nőkkel és (a többség :) ) nem fekszik le velem. Legyen kötelező, milyen bunkóság már, hogy én szeretném, de ők nem...

2018. márc. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

A kocsidon meg a garázsodon nem múlik senki lakhatása. Nem is értem ezt a baromi nagy felháborodást, tisztára úgy csinálsz, mintha a magántulajdon minden esetben szent és sérthetetlen lenne és nem kompenzálna valamilyen szinten mindennel az állam.


Böhöm nagy kocsid van? Súlyadó. K..rva nagy ingatlanod? Ingalanadó. Bevédeleid vannak? Személyi jövedelemadó. Nyertél valamit? Örököltél valamit nem egyenes ágon? Alkoholt innál? Dohányoznál? Miért nem háborítanak ezek fel, ha az üresen álló, semmire sem használt lakóingatlanodat valaki piacra vinné vagy megadóztatná?

Abszolút gazdasági liberális beállítottságú vagyok, de van amikor a jogalkotónak bele kell nyúlnia a lecsóba, mert az emberek egyébként hülyék.


Most akkor mondd el: te mire használod az üres lakásaidat? Ott tartod a lámafarokszőr gyűjteményedet?

2018. márc. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
33%

"Ha kevés a bérbe adandó lakás, akkor építeni kell vagy adót csökkenteni, hogy megérje kiadni."


Őőőő... jó vicc. Soha senki nem fog adózni ebben az országban, ha a lebukás esélye közel nulla.


Egyébként leírtad, hogy lehetnek olcsóbbak az ingatlanok és az albérletek és ez az adó pont arra lenne jó. Beisz a piacra egy lakás ingatlant.

Nem a mucsaröcsögei pajtádra fogják ezt kivetni.

2018. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
33%
A 22/23-nak: ha a lakás megvételéért / örökléséért fizettem, fizetek az önkormányzatnak ingatlanadót (a hasznositástól függetlenül!) akkor minek fizessek egy plusz adót? És ha nem tudok senkivel megegyezni az Isten háta mögötti hàzam miatt?
2018. márc. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

"A 22/23-nak: ha a lakás megvételéért / örökléséért fizettem, fizetek az önkormányzatnak ingatlanadót (a hasznositástól függetlenül!) akkor minek fizessek egy plusz adót? És ha nem tudok senkivel megegyezni az Isten háta mögötti hàzam miatt?"


Kb. harmadszorra írom le: nyilván nem hasznosíthatatlan, fos helyen lévő ingatlanokra fognak ilyet kiírni.

Az önkormányzati ingatlanadónál miért nem verted ennyire a tamtamot? Annak aztán tényleg nincs semmi értelme, se célja, ellentétben ezzel.

2018. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
39%
Az értékalapú ingatlanadónál (amit az alkotmánybírósàg meg is semmisitett részben) ugyanigy "vertem a tamtamot"
2018. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

Persze, mert fizetni kéne.

De ez nem válasz volt a kérdésemre.

2018. márc. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon "elvtársias" a felvetés...

Volt már példa rá, hogy elvették az ember ingatlanát, ha benne lakott akkor is. Most szolidabb a megközelítés, de a lényeg ugyanaz: piszkálja egyesek csőrét, ha valakinek van valamije. Miért nem lehet rá bízni, hogy mit tesz a tulajdonával? Lehet, hogy vár az ingatlan tulajdonos valamilyen családi eseményre, esetleg bizonytalan a jelenlegi lakhatási helyzete (pl. válás közeli állapot), de akár csak (pl. örökségként) átmenetileg tárolásra használja az ingatlanát. Szerintem azokkal kell foglalkozni, akik már kaptak állambácsitól ingatlant,pár év alatt úgy lepusztították, hogy se ajtaja, se ablaka, se parkettája... Nem beszélve a szemétről, ami a ház udvarán és a környezetében virít! A házak megóvásával kevesebb ÚJABB igény merül föl új ingatlan igénylésére. A múgy mindenki a sajátjával veregesse a csalánt, nem kell foglalkozni azzal, hogy másnak mije van. Kivéve, ha nem egyenes úton jutott hozzá, de ez évtizedek óta (soha?) nem volt ebben az országban szempont.

Ha meg valaki mindenáron bele akarja ütni mások dolgaiba az orrát, javasolom kertszomszédom kerti pottyantójának gyűjtőjével foglalkozzon...

2018. márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

De nem venne el senki senkitől semmit, csak megadóztatna egy olyan dolgot, amiből nagy hiány van a piacon és más meg csak csücsül rajtuk bármiféle értelem nélkül.


Tudod ilyen ez a demokrácia, te olyan dolgot támogatsz ami neked jó, én meg olyat ami nekem kedvez. Tök fölösleges ezen vitázni. Egy lakóingatlannal nem rendelkezőt úgysem tudsz meggyőzni, hogy milyen jó az neki, ha neked van 5 lakásod, amiből 3 üresen áll, mert hátha jó lesz az valamire, közben meg egy nem Pilipócson lévő 30 négyzetméteres lyuk ára verdesi a 20 milliót.

2018. márc. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
62%

De nem venne el senki senkitől semmit, csak megadóztatna egy olyan dolgot, amiből nagy hiány van a piacon és más meg csak csücsül rajtuk bármiféle értelem nélkül. "


Én baloldali vagyok,és egyáltalán nem támogatom ezt.

A magántulajdonával mindenki úgy rendelkezzen,ahogyan akar.

Amit az ember egyszer megszerzett,leadózott utána azzal hagy rendelkezzen már.

2018. márc. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!