Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Igaz lehet, hogy a bankszektor...

Igaz lehet, hogy a bankszektorban is komoly munkaerőhiány van? Gondolta volna ezt valaki?

Figyelt kérdés

[link]


Ugyebár, érthető okokból a létszámhiány főleg a fizikai munkakörök terén nagyok.Illetve, minden olyan munkakörökben, ahol kaka a munkaidő beosztás, műszakba kell járni, nincs rugalmas munkaidő...stb



Viszont a bankszektorra gondolná az ember a legutolsóként, hogy ott munkaerőhiány alakuljon ki.

Normális irodai környezet,jók a munkakörülmények, a fizetés a kezdőknek nem a legjobb, de messze jobb, mint a közalkalmazottaknak a hivatalokban.Illetve, van feljebb jutási,fejlődési lehetőség is.


Például, az én "bankosom" prémium bankinggal (befektetések,értékpapírok...stb) foglalkozik, és bőven nettó 300 felett keres, pedig mezei hitelügyintézőként kezdte.


2018. jún. 1. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

"Ugyebár, érthető okokból a létszámhiány főleg a fizikai munkakörök terén nagyok."

Annyira nem érthető, hogy havi fél - egymillió forintért már nem lehet embert találni, olyan munkára ahol nyolc általános vagy max szakmunkás végzettség kell.

Tavaly őszön Békés megyében, ami szegénynek mondott környék óránként ezer forintért nem találtam embert kert ásásra, hogy elmondtam csak szép nyugodtan a saját tempójában kéne ásogatni és nem fogok ott ugrálni mellette.


Nem, egyszerűen nincs ember semmire.

2018. jún. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Azt idáig is tudta mindenki hogy kevés az egészségügyi dolgozó, a vendéglátós, a betanított gyári munkás, a szakmunkás, a buszvezető... Úgy látszik már a bankszektor se maradt kivétel. Úgy halálosan engem nem lep meg a hír.
2018. jún. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Már segédmunkást nem találsz, nem hogy betanított gyárit.
2018. jún. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
találni hát már hogyne 2 hónap múlva visszahív a zsebébe meg egy hétszázezer a beugró és akkor morcin bunkón megcsinálja
2018. jún. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon remélem, hogy csak egyre nagyobb lesz.
2018. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Mivel gyűlölöm ezt az országot, ezért ez zene füleimnek. :)
2018. jún. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem hiába vagy te egy tipikus suttyó proli, és max. ennyi az öröm a szánalmas életedben. :P (Ha időközben törörlnék akkor ez nem aktuális, bár az illetőnek igen.)
2018. jún. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A pultnál ülő slapecoknak azért nem hiszem, hogy annyira jó fizetésük lenne. Ráadásul nekik egész nap emberekkel kell foglalkozniuk, ami az emberiség átlagos intelligenciáját tekintve eléggé idegőrlő lehet.
2018. jún. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Bankosként úgy gondolom, hogy ez a pultos munkákra vonatkozik.

A menőbb hátteres állásokra itt is van mindenkinek egy ismerőse és ezzel megválaszoltam a feljebb jutási lehetőségekre vonatkozó részt is.

2018. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!