Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért ilyen hülyék a munkaváll...

Miért ilyen hülyék a munkavállalók?

Figyelt kérdés

18 éves gimnazista vagyok, diákmunkával nettó 150et kerestem (850es órabér) egy hónap alatt sima gyári melóval vidéki városban.

Erre hallom, hogy sok felnőtt panaszkodik, hogy milyen keveset keres, néha nettó 100 alatt, mer a Zorbán ellopja...

Miért nem próbálkoznak jobban fizető munkát találni? Miért jó nekik a közmunka, meg hogy szívatja őket a munkáltató?

Aki keres, az talál.



2018. júl. 10. 16:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Akkor jó. Mondd meg nekik.
2018. júl. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Majd ha te is valódi munkát keresel, akkor megtudod.
2018. júl. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%

Ha pl valaki az ország fejletlenebb részén lakik, akkor már a nettó 120 ezer forint is baromi jó fizetésnek számít.

Nem mindig Pestből meg az osztrák határ melletti megyékből kell kiindulni.

2018. júl. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%

Nem feltétlenül talál. Továbbá a "keresés" is egy tudomány, akinek nincs birtokában, nem tud hatékonyan keresni.

Néhány apró körülmény.

- a diákmunka támogatott, olyant könnyebb találni.

- minden munkához kell valamilyen ismeret. Minél kevesebb van valakinek, annál nehezebben talál megfelelőt.

- a közmunkát gyakran nem "választják", hanem más nincs. A vidék zöme ilyen.

- kis településen ismerik egymást az emberek. Elég egy rosszakaró, és nem kapsz munkát. "fülbe súgják", hogy rossz ember vagy.

- van családod, ha van felelősséged is, kénytelen vagy azt választani, ami van.

- 18 évesen gyakran hiszi az ember, hogy nemcsak a kerítés, de az egész világ is kolbászból van. Később jön rá, hogy kolbász nem is létezik. Legalábbis neki nem.


Nem szeretnélek tovább untatni. Az élet kicsit bonyolultabb a diákmunkánál.

2018. júl. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

3as

Csongrád megyében élek, ami nem mondható szerintem legfejlettebb országrésznek.

2018. júl. 10. 16:20
 6/25 anonim ***** válasza:
98%
Azért azt ne keverd össze, hogy diákmunkával van ennyi órabéred. Az a cég ahol én dolgozom a raktáros kisfiúk, akik diákmunkával vannak nálunk többet keresnek órabérben mint én, aki felelős értük. Kevesebb járulékot kell fizetni utánatok így többet is kaptok
2018. júl. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ebben igazad, mert én is Csongrád megyében élek.

De ha nem lenne itt Szeged, akkor szerintem az EU egyik legfejletlenebb része lennénk.

2018. júl. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
66%
Azért visszább vehetnék kicsit. Itt erre ahol én lakom 200 körül meg lehet keresni itt ott gyári munkával. Szabolcsban meg kapsz 120-at ugyanezért. Nem hiszem hogy a munkavállaló a hülye. És zért se lehet senit hibáztatni ha ezért a 80 pluszért nem akar munkásszállón lakni. Ahol mint hallom sokszor balhé van . Nem tudsz pihenni. Az ágyi poloskáról már nem is beszélve. Lopnak kaját ruhát mindent. Persze szálló és szálló között is van külömbség. De nem gondolnám hogy hosszútávon normális életet lehet így élni. Én sajnálom a munkatársaim akinek ilyen helyen kell élnie.
2018. júl. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
25%
Igaz Budapest, de én havi 200e+ forintot megkeresek a Mekiben, heti 48 órában, levelezős szak mellett. Betanított gyorséttermi munka gyerekek, okosan és keményen kell dolgozni, nem panaszkodni. Talán úgy még örömöd is leled benne.
2018. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
11%

Hát srácok nem tudom. Haverjaim mérnökök, 300-400 nettó alatt meg sem mozdulnak, aki kevesebbet mondott szó nélkül felálltak és kijöttek az interjúról, és mentek a következő még aznap.


Nekem ugyan nincs papírom, ezért 250-300 nettó ami jön. Na de könyörgöm egy pénztáros is már 230-240 körül keres, akkor miről beszélünk 120 ezres fizetésekről? Szerintem ilyen már nem létezik.

2018. júl. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!