Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért ilyen hülyék a munkaváll...

Miért ilyen hülyék a munkavállalók?

Figyelt kérdés

18 éves gimnazista vagyok, diákmunkával nettó 150et kerestem (850es órabér) egy hónap alatt sima gyári melóval vidéki városban.

Erre hallom, hogy sok felnőtt panaszkodik, hogy milyen keveset keres, néha nettó 100 alatt, mer a Zorbán ellopja...

Miért nem próbálkoznak jobban fizető munkát találni? Miért jó nekik a közmunka, meg hogy szívatja őket a munkáltató?

Aki keres, az talál.



2018. júl. 10. 16:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

#11

De sajnos igenis létezik.

Fentebb írtam, hogy nem mindig Pestből, meg a nyugati megyékből kell kiindulni.

2018. júl. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

# 12


de könyörgöm ha országon belül nekem ilyet mondanak hogy 120 ezer, 200 kilóméterrel arrébb meg 250 nettó, hát NYILVÁN feljebb költözök nem?


Már alapból azt sem értem, hogy ÉN papír nélkül mit keresek még itthon, amikor az osztrákoknál, vagy akár melyik másik országban 1500-2000 euróért el lehet menni akár mit csinálni utcátseperni, mogyorótpörkölni, mosogatni.

2018. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
84%
Nem csoda hogy nem érted. Hogy isvrthetnél te bár mit is ha olyanokat írsz hogy miért nem költözik valaki 120 helyett 200 nettóért valahova el. Olyan apróságokkal ne is törődj hogy nem skarja ot hagyni a családot. Esetleg gondoskodnia kell vakiről. Meg a felett is átsiklottál hogy laknibis kellene valahol. 100 ezer az albérlet plusz rezsi. Hol éri meg akkor költözni? Még valami faluban is fizetsz 50 et. Akkor is alig vagy pluszba. Gindolkodni is kellene nem csak idekiabálni valamit. Ilyen felfogással nem csoda hogy az országhatárig se jutsz el.
2018. júl. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
100%

Tudod, az nem csak úgy működik, hogy ,,feljebb költözök''. Ha roborolsz szaros 54(!!!!) ezer forintért, egyszerüen élni nincs pénzed, nemhogy költözködni.

És én most Szabolcs megyéről beszélek.


Egyébként én is azt hittem, hogy majd suli után már másnap munkába állok, aztán már több mint egy hónapja keresgélek mindhiába.

Diákként persze én is jól keresrem, de teljes munkaidőbe ne számolj ennyit!

2018. júl. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
82%
A garantált bérminimum 120 000 nettó (185 000 bruttó) olyan munkakörökre ahol szükséges legalább érettségi. Amelyik vállalkozó képes csak ezt a minimális összeget adni azt ott kell hagyni. Minimum hogy megfejeli ezt a vállalkozó még 30 000-el és akkor 150 000. De még ez se főnyeremény. Pesten az egész elmegy albérletre és másra nem marad. Vidéken olcsóbb városokban már el lehet tengődni 150 000-ből. De akkor még nem lehet belőle félretenni. Ezért divat megint hogy családok együtt élnek egy lakásban vagy házban (szülő hotel) ami nem az átlagembereknek szégyen hanem a vezetésnek.
2018. júl. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
91%

Te se fogod sokra vinni az életben.

18 éves vagy,de már "dógozol" meg osztod az észt arról miből lehet megélni.

Iskolába kellene még járni,ha jót akarsz magadnak..

2018. júl. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

senkit ne érdekeljen a 120 a szállás meg rezsi meg közös költség meg utazás meg kaja jah hogy akkor 170 nettó és nullán vagyunk tehât 200 nettó az 30 nettó jeeee

am én tuti elmegyek rakodni 160 nettó éjszakai pótlék hopp meg távmunka plusszba 120 aztán jónapot nettó 280 úgy hogy nem erőltetem meg magam mellette tanulok

2018. júl. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 árokpart ***** válasza:
Utolsó előttinek. Miért ne dolgozhatna 18 évesen bárki is és miért ne vinné sokra az életben munkával? Nem feltétlenül kell erőltetni mindenkinek ezt a végtelenségig tartó tanulást. Szerintem a 90-es évek végén mikor az akkori kormányzatok ezt a tendenciát elkezdték erőltetni már megbánhatták. A túlzottan elhúzódó iskolai évek gátolják a felnőttkor kibontakozását és szerintem sok esetben egyik ok a családalapítás elmaradása. Lassan már 40 éves korig gyerekként kezelik az embereket és ez nagyon nagy hiba.
2018. júl. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

16os

Szerintem félre értettél valamit.

Jövőre fogok érettségizni, majd ha jól sikerül akkor egyetem.

Csak most nyáron szereztem egy kis költőpénzt. :D

2018. júl. 11. 02:05
 20/25 anonim ***** válasza:

Akkor diákmunkás vagy,és az teljesen más kategória.


Eleve nem a megélhetésért dolgozol,hanem költőpénzért.

150 ezer Ft-ból nem igazán lehet megélni sem,ha nincs saját lakásod.


Másrészt sok helyen azért alkalmaznak inkább diákokat,mert pl nem kell utána tb járulékot fizetni és olcsó munkaerők.


nettó 150 ezer a fővárosban nem egy nagy fizetés,amikor 100-150 ezer között mozognak az albérletek.

Vidéken pedig sok helyen ennyit nem fizetnek,mert ott valamivel olcsóbb a lakhatás.


Az megint más dolog,ha te nyári szünetben dolgozol 2 hónapot,nem pedig egész évben.

Fiatal vagy,még bírod.

De hidd el,akinek egész évben napi 8-12 órát kell dolgoznia 150 ezer Ft-ért,annak a lelkesedése nem tart sokáig.


Magyarországon baromi sok adót vonnak az emberektől,ha nincs legalább 3 gyereke,akkor kb a fizetésed fele adó.

Ezért cserében viszont nagyon gyenge a szociális háló.


Svédországban is kb ennyit vonnak a fizetésből csak ott nem a legszegényebbekbe rúgnak bele,amennyire csak lehet.És erős szociális háló van.


Más országokban nincs nagy állami szerepvállalás,de cserében az adó sem sok,pl az USA.

2018. júl. 11. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!