Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tarthatom magam liberalistának?

Tarthatom magam liberalistának?

Figyelt kérdés

Szóval nincs gondom a melegházassággal, az abortusszal, bizonyos szinten a női kvóta megszabásával is egyet tudok érteni a magyar parlamentben, hiszen állandóan a nyugattal példálóznak ott is, de a mi országunk közel sincs olyan helyzetben, és szerintem kell egy kis rásegítés, elvégre itt még mindig többet keresnek a férfiak, mint a nők, és viszonylag sok hátrány éri őket itt még mindig. Szerintem az egyenlőség fontos, és az nem kedvez egyik félnek sem. Nincsenek egyenlőbbek, csak egyenlőek. Ezért lehet engem femináci p*csának hívni nyugodtan, én így látom, genderistának viszont nem tartom magam. Pl amerikában volt egy olyan eset, ahol a férfi elvégzett egy apasági tesztet az elvileges gyerekén, a volt párja engedélye nélkül, és a bíróság ezt az eredményt (miszerint nem ő az apa) érvénytelenítette, és ugyanúgy kötelezte a gyermektartás megfizetésére. Szerintem ez nem volt fair, hiszen az apának joga van tudni, hogy ki a gyereke, és amennyiben kételkedik, még ha a kapcsolat megromlásához is vezet az szülők között a bizalmatlanság miatt, a nőnek bele kell egyeznie. Már az is gyanús, aki nem megy bele.

Viszont van pl ez a nagy "migránskérdés". Szerintem a bevándorláspolitikát Orbán jól alkalmazta (viszonylag). Félreértés ne essék, nem pártolom a megfélemlítés politikáját, főleg nem egy olyan embernél, aki megszüntette a határőrséget, és utána meg meglepődik, hogy nincs ellenőrizve a határ, és szabad a járás, ezért meg egy drasztikus megoldásként húz egy kerítést... Szóval félig meddig egyet értek a politikájával, de azzal nem, hogy a nyugati civilizációt lezüllesztsék. Még mindig keresztény Európaként vagyunk számon tartva (még ha ez nincs is így) szerintem a muszlimok befogadása orbitális nagy probléma, és szükséges lenne egy háttérellenőrzés, mielőtt minden jöttmentet beengedünk (amire drága Merkel is rájött). Én megértem, hogy a háborús területeken kaotikus állapotok uralkodnak, de akkor a saját kultúránkat is vágjuk tönkre a beengedett terroristákkal? Nem vagyok paranoiás, de szerintem ez egy rettentően fontos politikai kérdés. Szóval mégis, ezek után tarthatom magam liberalistának? Vagy független vagyok? Mi vagyok?



2018. júl. 18. 13:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Felőlem aztán akár anarcho-szindikalistának is hívhatod magad, amíg nem akarod másokra ráerőltetni a nézeteidet...
2018. júl. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

,,ezért meg egy drasztikus megoldásként húz egy kerítést"

Nem azért lett húzva a kerítés. Mutyi volt az is ezerrel, ott is csurrant-cseppent pénz nekik.


,,mielőtt minden jöttmentet beengedünk (amire drága Merkel is rájött)"

A gond, hogy Orbán teszi ezt. Elég visszaemlékezni milyen kisebb botrány alakult ki pár hónapja a letelepedési kötvények körül, kik juthattak hozzá játszi könnyedséggel. Na, ezt lehet úgy fogalmazni, hogy gondolkodás nélkül mindenkit beengedett, nem azt amit Merkel csinált (ő ott szúrta el, hogy azt hitte komolyabban ellenőrzik őket többek között mink is és csak a tényleges menekültek mennek hozzájuk).


,,de akkor a saját kultúránkat is vágjuk tönkre a beengedett terroristákkal?"

Áruljátok már el honnan veszitek, hogy, aki muszlim egyből terrorista? Gondolkozz kicsit, évtizedek óta élnek Magyarországon muszlimok, arabok. Hány terrorista támadás történt az országban, amit muszlimok, arabok követtek el? ISISsal is fölösleges dobálozni, ők pont a nem vallásosak közül toboroztak, akik egyáltalán nem ismerték a vallást, így könnyen vezethetőek voltak.

Meg akkor ugye azok a muszlimok is terroristák, akik életüket kockáztatva harcoltak az ISISsel, hogy keresztény templomokat foglaljanak vissza, apácákat, papokat szabadítsanak ki, a templomot újraépítsék ingyen és bérmentve, arról meg már nem is beszélve, ha úgy adódott a keresztényeket menekítették ki? Ja, hogy erről nem szól a média. Pont az ilyenek miatt gáz egyből leterroristázni bárkit, aki arról a vidékről jön.

2018. júl. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%
Felőlem még hupikék törpikének is tarthatod magad.
2018. júl. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy minden muszlim terrorista, ezzel egyáltalán nem értek egyet, viszont bőven van köztük, én megértem, hogy aki akar, így is átjön, de ezzel nyílt terepet biztosítottunk nekik. Aki szerintem ezt nem látja, az vak, és nem szeret a valóságban élni. Szerintem nincs baj a vallásokkal, amíg nem torkollnak erőszakba, de akárhogy is nézem, leginkább ők követtek el terrorista cselekvést. Szerintem akárhogy is nézzük, hiába van köztük jó, nem szabad engedélyezni, hogy jöjjenek. Főleg, hogy a nagyjuk nem hajlandó asszimilálódni, még csak integrálódni se. A no-go zónák nem meséből szalasztott rémhelyek, nem is véletlen alakultak ki. Nem véletlen, hogy nem mer odamenni a rendőrség se. Mindenki tisztelje a saját kultúráját, a zsidóknak is van, mégse torkollt erőszakba, legalábbis Európában. Persze ezzel nem akarom őket tisztára mosni, de szerintem a legtöbb átengedett "menekültnek" álcázott gazdasági migráns azt képzelte, hogy a kolbász is kerítésből van, és részben igazuk is volt. Hatalmas összegeket kapnak, és egy rakat a kisujját se mozdítja. Mégis csalódottak, mert nem minden van, ahogy ők elképzelték, ezt a réteget pedig valljuk be, könnyű irányítani. Tisztelem mindenki kultúráját, de maradjon ott, ahol van. És nyilván nem értek egyet a gyermekéhezéssel, a háborúkkal, ez viszont nem az én hatásköröm, a nagykutyáknak kéne ezt rendezniük. Persze nem teszik, hiszen a fegyveripar hanyatlana, és nem tudnák kiélni a gusztustalan vágyaikat.

A keresztény-muszlim háboró még mindig zajlik, más címszó alatt, és a terjeszkedésüket nem nagyon lehet megállítani, a civilizáció, ami képtelen magát megvédeni, az pedig elpusztul.

2018. júl. 18. 14:26
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem tarthatod magad annak. Nagyjából egyetlen felsorolt témakör nem tartozik a liberalizmushoz, de sokan tudatlanságból vagy sanda céllal ezeket szeretik felsorolni.

Az első bekezdésben említettek egyszerűen gondolkodó értelmes ember tulajdonságai, esetleg a liberális gondolkodás következményei.

Liberálisnak lenni nagyjából annyi, mint toleránsnak lenni, megértőnek lenni, öntudatosnak lenni, gondolkodni és értelmezni a világot. Ebből például az is következik, hogy az ember nem tartja jónak bármely nem túlsúlyát, mert az egyensúlytalanság a világban mindig bajhoz vezet. Emberek, állatok és tárgyak között is.

A migráció pedig egyszerűen az ultraliberális fegyvergyártás és a nagytőke egyeduralmának következménye, sem Merkel, sem más tenni ellene nem tud, mert ahhoz elsőként saját fegyvergyártását kéne beszüntetnie. Orbán bohóckodása pedig ügyes trükk, a tudatlan emberek tömegei pedig vevők rá. Elsősorban olyanok rémüldöznek a migráció következményeitől, akik életükben menekültet még nem láttak. Aki nemcsak ilyeneket látott, de (még a háborúk előtt) járt is ilyenekben, csak bosszankodik, mennyire hülyévé lehet tenni ügyes szónoklatokkal milliókat. A migráció ténylegesen meglévő rossz következményeinek elsősorban éppen az ilyen politikusok a fő felelősei.

2018. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Liberálisnak lenni nagyjából annyi, mint toleránsnak lenni..."

~Szóval nincs gondom a melegházassággal~



"...megértőnek lenni..."

~az abortusszal~



"...öntudatosnak lenni, gondolkodni és értelmezni a világot."

--> "Az első bekezdésben említettek egyszerűen gondolkodó értelmes ember tulajdonságai, esetleg a liberális gondolkodás következményei."



Ebből például az is következik, hogy az ember nem tartja jónak bármely nem túlsúlyát, mert az egyensúlytalanság a világban mindig bajhoz vezet. Emberek, állatok és tárgyak között is."

~...bizonyos szinten a női kvóta megszabásával is egyet tudok érteni a magyar parlamentben.~



Nem értem, akkor miért nem lehetek liberalista?

2018. júl. 18. 14:56
 7/15 anonim ***** válasza:
26%

"támogatom a női kvótát" - eddig olvastam


te nem liverális vagy hanem idiota

2018. júl. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szerintem ésszerűen lehet egyensúlyt teremteni, amíg nem hoz aránytalanul hátrányos helyzetben. A magyar parlamentben pedig az van, ahol megengednek hímsoviniszta hsz-okat maguknak a tisztelt képviselők. :)

Szerintem nyugodtan gondolkodj el, ki is az idióta, mert az nem én vagyok.

2018. júl. 18. 15:41
 9/15 A kérdező kommentje:
helyzetbe*
2018. júl. 18. 15:46
 10/15 anonim ***** válasza:
19%

Majd a választópolgárok eldöntik hogy kit akarnak a parlamentbe. Demokrácia van, akárki indulhat és akárki akárkire szavazhat.


Nehogy már valami orwelli diktatúra épüljön ki.

2018. júl. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!