Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tarthatom magam liberalistának?

Tarthatom magam liberalistának?

Figyelt kérdés

Szóval nincs gondom a melegházassággal, az abortusszal, bizonyos szinten a női kvóta megszabásával is egyet tudok érteni a magyar parlamentben, hiszen állandóan a nyugattal példálóznak ott is, de a mi országunk közel sincs olyan helyzetben, és szerintem kell egy kis rásegítés, elvégre itt még mindig többet keresnek a férfiak, mint a nők, és viszonylag sok hátrány éri őket itt még mindig. Szerintem az egyenlőség fontos, és az nem kedvez egyik félnek sem. Nincsenek egyenlőbbek, csak egyenlőek. Ezért lehet engem femináci p*csának hívni nyugodtan, én így látom, genderistának viszont nem tartom magam. Pl amerikában volt egy olyan eset, ahol a férfi elvégzett egy apasági tesztet az elvileges gyerekén, a volt párja engedélye nélkül, és a bíróság ezt az eredményt (miszerint nem ő az apa) érvénytelenítette, és ugyanúgy kötelezte a gyermektartás megfizetésére. Szerintem ez nem volt fair, hiszen az apának joga van tudni, hogy ki a gyereke, és amennyiben kételkedik, még ha a kapcsolat megromlásához is vezet az szülők között a bizalmatlanság miatt, a nőnek bele kell egyeznie. Már az is gyanús, aki nem megy bele.

Viszont van pl ez a nagy "migránskérdés". Szerintem a bevándorláspolitikát Orbán jól alkalmazta (viszonylag). Félreértés ne essék, nem pártolom a megfélemlítés politikáját, főleg nem egy olyan embernél, aki megszüntette a határőrséget, és utána meg meglepődik, hogy nincs ellenőrizve a határ, és szabad a járás, ezért meg egy drasztikus megoldásként húz egy kerítést... Szóval félig meddig egyet értek a politikájával, de azzal nem, hogy a nyugati civilizációt lezüllesztsék. Még mindig keresztény Európaként vagyunk számon tartva (még ha ez nincs is így) szerintem a muszlimok befogadása orbitális nagy probléma, és szükséges lenne egy háttérellenőrzés, mielőtt minden jöttmentet beengedünk (amire drága Merkel is rájött). Én megértem, hogy a háborús területeken kaotikus állapotok uralkodnak, de akkor a saját kultúránkat is vágjuk tönkre a beengedett terroristákkal? Nem vagyok paranoiás, de szerintem ez egy rettentően fontos politikai kérdés. Szóval mégis, ezek után tarthatom magam liberalistának? Vagy független vagyok? Mi vagyok?



2018. júl. 18. 13:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

Úgy gondolom, hogy egyszerűen a homo sapiens (értelemes ember) kategóriába tartozol.

Különböző témákban megvan a saját véleményed és nem akarlak meggyőzni arról, hogy némelyiket kissé hibásnak tartom.

2018. júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Tarthatod magad akárminek, de nem vagy liberalista, az általad felsoroltak mindegyike ellentmond neki. Igen, a női kvóta is, mert a liberálisok a nemi egyenlőség pártján vannak, a női kvóta pedig diszkriminálja a férfiakat. Egyébként is hülyeség, a női kvóta mert egy nő is ugyanolyan eséllyel indul a munkaerőpiacon, csak éppen vannak olyan munkák, amikre az átlagos férfi alkalmasabb, és vannak, amikre az átlagos nő.
2018. júl. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

A női kvóta nem diszkriminálja a férfiakat úgy, ahogy gondolod. Pont azért van szükség rá, hogy egyenlő legyen a két nem képviselete, viszonylag. Persze bizonyos szinten, ha valami valakiket előnyös helyzetbe hoz, akkor a másik felet hátrányba, csakhogy egyensúly irányába vezetne ez a fajta nőkkel szembeni pozitív diszkrimináció.


Igen? Egy irodai alkalmazott vezető beosztású nő, már ha egyáltalán eljut odáig, kevesebbet keres egy férfinál. Fizikai, cipelős munkánál még elhiszem, hogy az férfi meló, de a szellemire ezt ráfogni? Ne nevettesd ki magad. Persze ilyenkor rájuk van fogva, hogy elmegy szülni, ezért keres kevesebbet.

Másik oldalról mégis döfködve vannak, hogy miért nem szülnek? (lásd a legutóbbi gyöngyszem, ami a szülésre való buzdítást akarja demonstrálni)

Akkor miről beszélünk?

2018. júl. 18. 19:02
 14/15 anonim ***** válasza:
75%

,,Nem mondtam, hogy minden muszlim terrorista, ezzel egyáltalán nem értek egyet, viszont bőven van köztük"

De, baromira azt mondtad, hogy mindegyik terrorista lenne.


,,Aki szerintem ezt nem látja, az vak, és nem szeret a valóságban élni"

Igen, az vak, aki nem akar mindenkit szétszívatni pusztán származás és vallás miatt.


,,Szerintem nincs baj a vallásokkal, amíg nem torkollnak erőszakba, de akárhogy is nézem, leginkább ők követtek el terrorista cselekvést"

Ugyanúgy követ el a többi vallás képviselői is terrorista támadásokat, sőt népírtásokat is. Emiatt is baromság egyből ujjal mutogatni az Iszlámra, pont az ilyen miatt alakult ki, hogy a világ kussban nézi a Mianmarban zajló népírtást. Jaj, hát ugye azok úgyis muszlimok, úgyis terroristák lennének, a Buddhisták jól teszik, stb.


,,Főleg, hogy a nagyjuk nem hajlandó asszimilálódni, még csak integrálódni se"

Bullshit. Tipikus hülyítés, amit mindenki bevesz. Igen, annyira nem hajlandóak asszimilálódni, hogy a Bajoroknál, egy München közeli katolikus kolostornál, amit a szerzetesek kialakítottak vendéglátóhelynek is szállással mindennel együtt pont a menekültek a takarítónők, felszolgálók, stb.

Annyira nem tudtak még beilleszkedni, hogy nem is olyan régen egy török lány halt bele abba, mert nem hagyta két szerbnek megerőszakolni egy gyors étterem WCjében megerőszakoljanak egy csajt.

Meg még annyira se tudtak beilleszkedni, hogy pont egy afrikai származású biztonsági őr volt az, aki kiszúrta az egyik terroristát, aki a Párizsi merénylet során beakart menni a stadionba a Francia-Német meccs alatt.

Pont ezért baromság általánosítani.

Ilyen erővel akkor Magyarországról tiltsanak ki minden magyar származásút, mert körúti robbantó is magyar volt. Nem, nem hülyeség, ez is ugyanolyan, mint amit akartok.


,,A no-go zónák nem meséből szalasztott rémhelyek"

Majd akkor érdekeljen minket a külföldi no-go zónák, hogyha nálunk már nem megyéni No-Go zónák lesznek hála a hazát védő Fidesznek. Nem, baromira nem voltak ennyire elkanászodva a cigók Gyurcsányék alatt, mind azóta van mióta megint Orbánék kerültek hatalomra. Borsodi vagyok születésemtől fogva, így tökéletesen láttam miként lett az egész megye egy No-Go zóna lassan teljesen.


,,de szerintem a legtöbb átengedett "menekültnek" álcázott gazdasági migráns"

Akit a magyar hatóságok is ugyanúgy tovább engedtek, hiába mutattak már rá szószerint a tényleges menekültek, hogy kik az álmenekültek. A tényleges menekültek rendszeresen bunyóznak össze kint Németországban a táborokban ezekkel az álmenekültekkel, mivel a tökük tele van, hogy a hozzád hasonlók ő miattuk megbélyegzik őket.


,,Hatalmas összegeket kapnak, és egy rakat a kisujját se mozdítja"

Te is mondjad a szokásos hülyeséget. Kismilliószor le lett írva, hogy baromira nem így van. Kötelező nyelviskola, 5 alkalommal hiányzik bukja a lakást (amibe csak 1 évig lakhat ingyen, illetve, ha a nyelviskolából és a kijelölt munkahelyén összegyűlik a hiányzás ki kell fizetnie az addigi bérleti díjat), utána kötelezően menniük kell dolgozni (sok németországi magyar például azért utálja a menekülteket, mert egy németül alig beszélő képes volt kitúrni a munkahelyéről, nem, nem politikai nyomásra, simán jobban dolgozott), ott is, ha nem megy kirakják és fizethet is. Amit kapnak papíron pénzt azt meg nem kapják meg teljesen. Abból van fizetve a nyelviskolájuk is.


Nem liberális vagy, csak végre egy normális troll, aki burkoltan migránsozott egyet. Nincs semmi bajom veled, te legalább veszed a fáradtságot és minőségi tartalmat írsz, míg Pozitív, akinél 95% van rá, hogy hivatalosan is foglalkoztatva volt trollnokként 1 év alatt nem tudott ilyen minőségű írást összedobni.

2018. júl. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kinek a női kvóta, kinek a numerus clausus, vagy a visszája.
2023. febr. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!