Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen hazáért adnátok az...

Milyen hazáért adnátok az életeteket is?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen feltételeknek kellene megfelelnie egy hazának bárhol a világon(munka, fizetés, élhetőség, közösség, érvényesülési lehetőségek, megbecsültség) amiért ha kellene minden áldozatot meghoznátok, amiért az életereteket is odaadnátok?
2018. aug. 9. 09:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Tudatosan semmilyenért. Hazáért nem, másért talán.
2018. aug. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Csak a gyerekem életének a megmentéséért adnám az életemet, semmi másért nem.
2018. aug. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
Ez a nézet mára már elavult, senki nem adná az életét a hazáért. A japánokról esetleg el tudom képzelni, de Európában már egészen más a szemlélet. Attól hogy magasabb a fizetés a munkahelyén nem sokat változik az ehhez való hozzáállás.
2018. aug. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Liberális vagyok és semmilyen hazáért nem adnám az életem azonnal átmigrálnék gazdagabb országba. Ha megütnek vagy belém kötnek akkor is otthagyom a családot és elfutok. Miért kéne bármiért is felelősséget vállalnom ha el lehet menekülni? Bocs de a testi épségem fontosabb, a háború meg nagyon borzalmas.
2018. aug. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Egy hazának semmilyen feltételnek nem kell megfelelnie. A haza a szívedben van, ne kívül keresd. Ha nem így érzed, akkor hazátlan vagy.
2018. aug. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Az egyetlen ilyen a Földi Egyesült Államok lenne, ha külső támadás érné. Szeretem ezt a bolygót, a hazámnak tekintem. (Fáj, hogy 195 "független" államocskára van szétszakítva.)


Hogy milyen legyen a Földi Egyesült Államok:

1. szabad, demokratikus, jogállam

2. szolidáris, esélyegyenlőséget és legalább minimális szinten anyagi biztonságot biztosító

3. fenntartható, környezetbarát

4. a tudományokat, művészeteket, oktatást, kulturális sokszínűséget aktívan támogató, forrásait ebbe fektető

2018. aug. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

"Liberális vagyok és semmilyen hazáért nem adnám az életem azonnal átmigrálnék gazdagabb országba. Ha megütnek vagy belém kötnek akkor is otthagyom a családot és elfutok. Miért kéne bármiért is felelősséget vállalnom ha el lehet menekülni? Bocs de a testi épségem fontosabb, a háború meg nagyon borzalmas."


Ilyenek vagy Ti libsik, patkányok, menekültök.


Igen, sokan adnák az életüket is a hazáért.

-Mert ha nem, akkor hol élnétek, ha világháború lenne hova menekülnétek, Ti rohadt patkányok?

2018. aug. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
Adnám én, csak az a baj, hogy a hazához emberek is járnak, azok meg nem érik meg az áldozatot.
2018. aug. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%
Romániáért :D
2018. aug. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

Egy ember elmondta mit tenne, és történetesen tévesen hozzátette, hogy liberális. Tévesen, mert cselekedetei sok mindenből, de nem ebből következnek.


Ha viszont valaki egy ember (bármilyen) véleménye alapján minősít egy egész nézetrendszert, annak vagy fogalma sincs arról, mit beszél, vagy tudatosan elfogult.


Nincs olyan, hogy bárki megtenne ilyent. Olyan van, hogy vannak erre alkalmas emberek, az ő nézetrendszerük elemzése messzire vezetne, mert rendkívül sok ok van.

(egy példa: Nagy Imrére szokták ezt mondani - egy olyan felelős és széles gondolkodású ember elhatározása, aki képes távlatokban is gondolkodni. Viszont tény, hogy kevesen értik meg).


Éppen ezért a kérdező által felsorolt okok nem ilyenek. Azokkal kapcsolatos problémák más tetteket igényelnek, nem életet. Aki ilyenekért az életét adja, nagy valószínűséggel nem képes átlátni a helyzetét, vagy depressziós.

Az élet drága, egyszeri és megismételhetetlen. Ezért csak igen nagy ellenértékért adhatjuk oda, különben balekok vagyunk. Ilyen ellenérték megtalálásához pedig rendkívüli ember szükségeltetik.

2018. aug. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!