Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ahoz, ha megszűn...

Mit szólnátok ahoz, ha megszűnne az összes jobboldali párt a jobboldali ideológiákkal együtt és csak antikapitalista marxista baloldali pártok lennének mindenütt?

Figyelt kérdés

Megvalósulna az, hogy a termelőeszközök az emberekhez kerülne. Megszünne a bérmunka rendszer. Mindenki annyit fogyasztana ami elég neki. Nem lenne felhalmozás. Megszünne a versengés, tőke felhalmozás. A globális felmelegedés ezzel vissza lenne szorítva.

Eltudnátok képzelni egy ilyen világot? Szívesen élnétek úgy?


2018. okt. 14. 08:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%

Nem örülnék.

Nem szívesen élnék úgy.

2018. okt. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
84%

Nem, az ilyen álmodozásoknak a 19. században még esetleg volt helye, a 20. századi kommunista ámokfutás után értelmes ember már nem agyal ilyeneken.


Döglött lóról le kell szállni.

2018. okt. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Ilyen erővel a kereszténységre is azt lehet mondani, hogy nem működött, mert kereszténység cím szóval is öldököltek. Pont ez volt a bolsevizmusban is csak propagandaként használták a kommunizmust az új tőkés az állam lett, tehát egy államkapitalizmus alakult ki és nem a kommunizmus.
2018. okt. 14. 08:24
 4/34 anonim ***** válasza:
95%

Az lenne az emberiség vége.

Te nyilván irtó haladónak látod a marxizmust, én azonban embertelennek, emberellenesnek, természetellenesnek. Úgy mondom ezt, hogy én tanultam marxizmust. Te tanultál marxizmust?

2018. okt. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%
Lefordítva a hétköznapok nyelvére: Mégis ki döntené el, hogy nekem miféle felvágott jár? Milyen autó? Milyen telefon? Valamiféle pártbizotsság? Kösz nem. Inkább eladom a piacon a munkaerőmet, és amit kapok érte, azon majd én eldöntöm, mit akarok venni..
2018. okt. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
93%

"A globális felmelegedés ezzel vissza lenne szorítva."

Ez amúgy valóban az egyetlen pozitív hozadéka lenne. Tehát Venezuela is például tele van olajjal, de nincs aki kitermelje, így kevesebb széndioxid kerül a levegőbe.

2018. okt. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
97%

Nem. Én szeretek "felhalmozni", gyarapodni. Amúgy teljes képtelenség ez, mert mindenki fogyasztása, igénye különböző. Van aki két tojást eszik reggelire, én nyolcat, tízet.


Én szeretem a kapitalizmust, mert aki tehetséges, hajtós, akármire is viheti. Öröm lelem abban, hogy holnap többet birtokok mint tegnap, és ezzel tágulnak a lehetőségeim.


A környezetvédelmet meg kár idehozni, mert ha valaki, akkor pont a kommunisták szarták le meredeken mi lesz a Földdel.

2018. okt. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
3%

nekem volt egy hasonló elképzelésem, (semmilyen jobboldali ideológia megszűnése nélkül)

nem 1 éve jár már egy ilyen világ az eszemben, ahol nincs gazdag és nincs szegény, nincs éhezés...

kellene jó pár törvényi szabályozás, még pluszba, de megvalósítható lenne


esetleg a vagyonosoknak nem tetszene, hogy elviszti a pénzük az értékét és nem lesz többé akkora hatalmuk

de az átlag embereknek és a szegényeknek igen

(csak mindenkinek dolgozni kéne, hogy mindenki részese legyen egy ilyen társadalomnak, ugye ha minden ingyen van nincs ami motiváljon...)

2018. okt. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
4%

#5, amit én mondok abba te döntenéd el, senkinek nincs beleszólása, minden úgy mint azelőtt csak pénz nélkül

az emberek azért dolgoznának, mert akarnak érdekli őket az adott terület és ezért tanulnak is, sok ember nem teheti meg, hogy tovább tanuljon (aki meg nem akar dolgozni az mehet oda ahova akar, de egy kis munka is kis munka)

2018. okt. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
96%

Egyébként .urva nagy találmány: elvenni a pénzét a tehetségesebbnek és szorgalmasabbnak és a lustábbnak adni. Ha ellenáll, meg kell ölni. Ehhez persze hatalom és fegyveres erő kell.


Aki a hatalmat gyakorolja és a fegyveres erőket koordinálja, pedig az elvett vagyon egy (túlnyomó) részéből ugyan olyan jól él, mint a kisemmizett gazdag azelőtt.


És ezt hívják igazságos társadalomnak.

2018. okt. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!