Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ahoz, ha megszűn...

Mit szólnátok ahoz, ha megszűnne az összes jobboldali párt a jobboldali ideológiákkal együtt és csak antikapitalista marxista baloldali pártok lennének mindenütt?

Figyelt kérdés

Megvalósulna az, hogy a termelőeszközök az emberekhez kerülne. Megszünne a bérmunka rendszer. Mindenki annyit fogyasztana ami elég neki. Nem lenne felhalmozás. Megszünne a versengés, tőke felhalmozás. A globális felmelegedés ezzel vissza lenne szorítva.

Eltudnátok képzelni egy ilyen világot? Szívesen élnétek úgy?


2018. okt. 14. 08:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
96%

HakapesziM-mel egyetértek.

Amiért én dolgoztam meg, az az enyém, amit örököltem, azért meg a családom dolgozott meg, tehát szintén az enyém.

Nem adnám be a közösbe.

Pénzt keresni jó, összegyűjteni jó, haladni jó, nekem ne szúrják ki a szemem élelmiszerjeggyel!

2018. okt. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
5%

10

a kérdező nem tudom, hogy gondolkodik, vagy ugyan arról beszélnünk-e

de teljes mértékbe nem lenne pénz (az én elképzelésem szerint) aki a hatalmat gyakirolja, lehetne több milliárd a kezébe, de max gyújtósnak lenne jó...

te is ugyan úgy vehetnél bármit, pénz nélkül

(max én valahogy szabályoznám, hogy pl egy embernek ne legyen már feleslegesen 10 autója és hasonló, bár ezt is inkább környezet védelmi okokból)

2018. okt. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
95%

12.


Jó ne legyen tíz autóm. De milyen legyen? Suzuki? Nekem most egy Hondám van, kilenc hónapos. Az már túl jó lenne? Na de várj, később majd még jobbat, erősebbet akarok. És akkor azt majd nem lehetne?


Valaki a Balatonra megy nyaralni, vagy a Tisza tóhoz. De én szeretnék majd egyszer Floridába menni, vagy Balira vagy hasonló. Ebben a rendszerben nem lehetne? Miért?


Bizonyítsd be, hogy jó lenne nekem! Miért lenne jó nekem az a rendszer?


És vannak olyan gazdag emberek, aki, mire bevezeted ezt a mennyországot, már rég kimentik a pénzüket az országból és itt állsz tőke nélkül, munkahelyek nélkül. Önmagától, jószántából senki nem fog lemondani a vagyonáról.

2018. okt. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Fogjátok már fel azt, hogy a kommunizmus nem egyenlő a bolsevizmussal. Mi olyan nehéz ezt felfogni? Jobb úgy élni, hogy mások mondják meg, hogy mit csinálj? Hogyha nem akarsz a rendszer részese lenni, nem akarsz korán felkelni dolgozni, akkor éhen is dögölhetsz? Pont az a kommunizmusnak a lényege, hogy ne legyen főnököd és a te kezedbe kerüljön a termelőeszköz.

Akik annyira áradoznak a kapitalizmusról mondanám nekik, hogy a világ összvagyonának a fele az emberek 1%-nál van. Emiatt van szegénység afrikában, emiatt van a közel keleti káosz. A jobboldali propaganda meg úgy állítja be, hogy a kapitalizmus a tökéletes álom. A nagy fenét!

2018. okt. 14. 09:03
 15/34 anonim ***** válasza:
7%

én olyanba gondolkoztam mint ami most van, ugyan úgy meg tehetnél bármit, nincs se kaja jegy se semmi egyéb, hondád van oké, lecseréled oké

csak ne okozz vele balesetet lehetőleg

nekem pl egy skodám van és nekem az bőven elég is lenne, én nem cserélgetném le amíg megy

ugyan úgy megtehetsz bármit



nem vagyok igazán a kommunizmus híve, nem kell mindent beadni a közösbe, hogy agyba fűbe vertek míg nem írtál alá

amit örököltél az a tiéd, amid van jelenleg az a tiéd is marad



(de ez csak egy ilyen utópisztikus jövőkép elgondolása marad szerintem, egy nap lehet meg lehetne valósítani, de az nem egyhamar lesz)

2018. okt. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
92%

"nem akarsz korán felkelni dolgozni, akkor éhen is dögölhetsz?"


És a kommunizmusban nem kell korán kelni és dolgozni? És aki lusta, azzal mi lenne? Mivel ösztönöznéd? Marxista szemináriummal?

2018. okt. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
73%

kérdező, te fogj meg egy könyvet és keresd fel a kommunizmus időszakát, esetleg látogass el a terror házba..

borzasztó volt az az időszak, az embereket majdnem agyon verték, ha nem államosították a földeket...

egyik tanárnőm mesélte, hogy az apját behívták "tárgyalni" a földjéről és már egy jobb horoggal köszöntötték a kislánya jelenlétében


szerintem az ilyen kollektivizálás és társai nem fognak itt még egyszer bejönni

a jobbik is szerintem a náci időszak miatt nem nyerhetett és nem is fog jó darabig nyerni szélső jobbos párt európába, mert az ilyenekből elég

2018. okt. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
11%

A skandináv országokban ez jól meg van oldva, annyi szocializmus bőven elég, ami ott van.

A technológia fejlődésével majd úgyis egyre kevesebbet kell majd dolgozni. Ők ezt jól megoldották.

2018. okt. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

KOMMUNIZMUS≠BOLSEVIZMUS MARXIZMUS≠SZTÁLINIZMUS, LENINIZMUS


Mi olyan nehéz ezt felfogni?

2018. okt. 14. 09:14
 20/34 anonim ***** válasza:
94%

"Hogyha nem akarsz a rendszer részese lenni, nem akarsz korán felkelni dolgozni, akkor éhen is dögölhetsz?"


Igen!

De ez nem egy nagy etwas, mindig ez volt, a parasztember is kelt, etette a disznót, ment ki a földre, stb...

Amúgy meg, igen, most is ba.s.sza a csőröm a sok otthon heréskedő "rászoruló", aki nem akar korán kelni, nem akar főnököt, se dolgozni, de kisírja még a nyári étkeztetést is a gyerekeinek, meg az ingyen tábort, ingyen lóf.aszt, mert ő rászoruló.

Dolgozz, aztán nem leszel rászoruló.

2018. okt. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!