Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ahoz, ha megszűn...

Mit szólnátok ahoz, ha megszűnne az összes jobboldali párt a jobboldali ideológiákkal együtt és csak antikapitalista marxista baloldali pártok lennének mindenütt?

Figyelt kérdés

Megvalósulna az, hogy a termelőeszközök az emberekhez kerülne. Megszünne a bérmunka rendszer. Mindenki annyit fogyasztana ami elég neki. Nem lenne felhalmozás. Megszünne a versengés, tőke felhalmozás. A globális felmelegedés ezzel vissza lenne szorítva.

Eltudnátok képzelni egy ilyen világot? Szívesen élnétek úgy?


2018. okt. 14. 08:12
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Válaszokból leszűrve tényleg jó lenne megszüntetni a jobboldali ideológiákat és akik terjesztik azokat jól megkéne büntetni. A jobboldaliság sose volt emberséges, ezért pusztulnia kell teljesen!
2018. okt. 14. 09:26
 22/34 anonim ***** válasza:
95%

"Válaszokból leszűrve tényleg jó lenne megszüntetni a jobboldali ideológiákat és akik terjesztik azokat jól megkéne büntetni."

Akkor majd minden valamire való ember külföldre menekülne, itt meg maradnának az ambíciótlan lusták.

Nem lenne nagyon mit szétosztani!

2018. okt. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%
De sok mocskos kapitalista gyűlt itt össze.
2018. okt. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
94%

"jó lenne megszüntetni a jobboldali ideológiákat és akik terjesztik azokat jól megkéne büntetni"


"A jobboldaliság sose volt emberséges, ezért pusztulnia kell teljesen"


Mondja ezt egy emberséges. Tehát pusztítsuk el ideológiai vélt vagy valós ellenfeleinket, hogy létrejöjjön egy igazságosabb társadalom.


Jól kezdődik...

2018. okt. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
14%

tesó, te nem vagy százas...

most sincs szélső jobbos rendszer és menyire jó így??

most is diktatúra van, 2/3 os többséggel a fidesz azt tesz amit akar, pedig alig volt fideszes szavazó, imitt amott elszorva találni egy egy olyat, aki kérdezi, hogy "mit rinyál mindenki?? a lakosság java részt a fideszre szavazott, fogadjuk el" (de ha mindenki rinyál ki szavazott a fideszre??, mellesleg elég érdekes volt az a választás, rengeteg furcsaság övezte)

most is a te áhított rendszered uralkodik, csak anyi a különbség, hogy még itt fizetni kell, de már szerencsédre alig van pénz a polgárok zsebébe, szóval így közeledünk a te elképzeléseid felé...

csak nem bolsevizmus és társai néven, hanem Orbán királysága néven fog futni a dolog

2018. okt. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
#25 Miről beszélsz? A fidesz egy csont jobboldali párt. Egyáltalán nem engem képvisel. A munkaalapú társadalom mellett áll, én meg az ellen vagyok. Egykulcsos adó párti én meg sokkal inkább a progresszív adót támogatom. Aki azt hiszi, hogy a fidesz egy baloldali párt nagyon téved. Sőt még az mszp se volt baloldali a neoliberalizmusával együtt még inkább nem. Nyugodtan ti is szidhatjátok a jobboldalt a fidesszel együtt, mert teljesen jobboldali politikát folytat. Vagy nektek mi a jobboldali, ha a fidesz nem? Tudtok olyan jobboldali pártot ami jólétet teremtett meg és az emberek mellett állt ki, nem a tőkések mellett?
2018. okt. 14. 09:57
 27/34 anonim ***** válasza:
43%

#22 vagyok.

Amúgy utálom a Fideszt, Orbánt is.

A társadalom meg munkaalapú mióta világ a világ.

Tehenet fejni, lovat gondozni, disznót, csirkét nevelni, vetni, aratni: munka volt!

Ha magadnak csináltad, akkor is

Ha nem dolgozol, éhen halsz.

2018. okt. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Munka, mi az? Vegyük a fizikát. Energia átadás, egy tárgyra erőt fejtesz ki, és az megmozdul, annak energiaállapotba megváltozik.


Akarjuk - e mi, hogy tárgyak energiaállapota megváltozzon? Hogyne. Hiszen a jószág nem áll meg és nem öli meg magát a kedvünkért, magától nem töltődik a húsa a saját megtisztított belébe. Ahhoz a parasztnak fel kell kelnie korán, meginnia egy kupica pálinkát, és kirángatni a vonakodó sertést az ólból.


A vas és más anyagok sem állnak össze autóvá, repülőgéppé, és nem is mennek maguktól. A nyersolajból benzint, kerozint kell csinálni.


Társadalomban élünk, és rengeteg igényünk van. Enni, inni kell, aki eszik, iszik, idővel ürít is, piszkolja, használja a környezetét. Itt megint energiát kell átadni. Hogy energiád legyen, ahhoz még ez a fránya emberi test energiát kér, elsősorban élelem formájában, és hogy megkaphasd, valakinek megintcsak áldozni kell a saját energiájából és így tovább.


Úgyhogy rossz hírem van: ezen a bolygón munka nélkül nemigen úszod meg. Talán vannak más világok a Multiverzumban, ahol mások a fizikai törvények, és mondjuk kolbászok és sült csülkök repülnek az űrben, és csak be kell kapni őket, de itt minálunk ez van. Reklamálj a Jóistennél, hogy ilyen selejtett csinált.

2018. okt. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

"A munkaalapú társadalom mellett áll, én meg az ellen vagyok."


Ok, én is szeretem, ha nem kell semmit csinálnom. Sőt, baromira utálok reggel korán kelni, hogy dolgozni menjek.


De áruld már el nekem, ha mindenki a inkább otthon marad az ágyban heverészni, ki tervez, épít házakat, sőt ágyakat, amiben heverészni lehet?

2018. okt. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
78%

"Mindenki annyit fogyasztana ami elég neki."


És ki döntené el, hogy kinek mi az elég?


Nézd, szerintem a kommunizmus eszméje egy szép utopisztikus ideológia, csak életképtelen. Mert teljesen figyelmen kívül hagyja az emberi tényezőt, az emberi természetet. Nehéz az emberek életén változtatni, ha kihagyjuk az embert az egyenletből.


Ha megszünne a versengés elkorcsosulna a világ. A világot az elégedetlenség viszi előre, az hogy egyesek többet akarnak.


Ha minden majomnak jó lett volna a fán, a mai napig a fákon élnénk.

2018. okt. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!