Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Gender vs valóság. Mit gondols...

Gender vs valóság. Mit gondolsz az alábbi videóról?

Figyelt kérdés

Angolul van, ezért leírom a lényeget. Washingtoni egyetemistákat kérdeznek.

-mit gondolnak az egyetemi gender semleges mosdókról?

Mindenki egyetért, meg kell adni a jogot a mosdóhoz azoknak is akik semleges neműnek érzik magukat.

-mit gondolnak arról ha a kérdező férfi azt mondja, ő nő?

Nincs vele gond, mindenki az aminek gondolja magát, amíg ezzel mást nem bánt.

-mit gondolnak ha azt mondja hogy ő egy kínai?

Kicsit meglepő, biztos vannak kínai felmenői, de ezzel kapcsolatban már kételkednek. De ha úgy érzi magát akkor legyen.

- mit gondolnak ha azt mondja, ő 7 éves?

Ezt azonnal már nem hinnék el, kétségeik vannak. De ha 7 évesnek érzi magát, akkor rendben van.

- mit gondolnak ha azt mondja ő nagyon magas?

Ez meglepő, hisz szemmel láthatóan alacsony. Ezért nem lehet magas. Van aki szerint ha ő azt gondolja hogy ilyen magas, rendben van. És nem mondanák neki hogy nincs igaza, akkor sem ha tudják azt.

-Tehát kínai nő lehetek, de nagyon magas kínai nő nem?

Igen..

Érti valaki ebben a logikát?



2018. okt. 16. 14:09
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
9# amúgy a gender pont a nemi szerepekről szól, szó sincs súlyról, meg magasságról.
2018. okt. 16. 14:54
 12/41 anonim ***** válasza:
42%
Nincs olyan, hogy gender, csak szex van. Nem fogsz tudni úgy vitát nyerni, hogy a gender fogalmat használod. Épp arra lett kitalálva, hogy átírja a premisszákat.
2018. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy nekem mindegy ki mit képzel magáról, amíg másokra ez nem ró kötelességeket és az adóforintjaimat nem költik rá.
2018. okt. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
28%

A gender semlegesség jó lenne, de a gond az, hogy amit manapság a PC-k és az sjw-k gender semlegesnek gondolnak, az csak a nemi sztereotípiák új fénybe helyezése, így teljesen haszontalan, sőt, inkább ártalmas, és konzervatív.


Az ideális az lenne, ha a társadalmi nemeket egy az egyben elfelejtenénk, de ezek a "haladó szellemiségű" balosok nem hogy nem akarják ezt, hanem a biológiai nemet a sztereotípiákhoz akarják igazítani. Ha egy férfi hagyományos női tulajdonsagokkal rendelkezik akkor ő igazából lélekben/agyban nő, és ezért hozzáférést kell neki nyújtani olyan női helyekhez, mint a női mosdó, nőknek létrehozott sportolási lehetőségek, női börtön, női krízis központ, stb...

Mindezt azért mert neki nő az identitása. Nem kell hozzá sok ész, hogy leessen, hogy az elmélet, miszerint a "férfi lét/női lét = csak egy identitás" gyakorlatilag fél évszázadnyi feminista munkát rombol porig, és visszavet minden értelmes eszmecserét a nemekről.

Mindezt pedig azért mert az ostoba nemi szerepek olyan mélyen bele vannak égve a társadalomba, hogy még a magukat progresszívnek gondolók sem tudnak elszakadni tőlük.

Ami szomorú...

2018. okt. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
62%

"...az ostoba nemi szerepek olyan mélyen bele vannak égve a társadalomba..."


vagy esetleg (leginkább, biztosan) a jellemző biológiai sajátosságoknak megfelelően alakult ki a társadalom, a nemi szerepek meg az ember természetes állapotai...

2018. okt. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
48%
Én egy pánszexuális 4. nemű izraelita cuki delfin vagyok. Szexuálisan vonzónak találom a sexy planktonokat, bálnákat és a polipokat mert az mind a 8 karjával tud izgatni. Ha meg nem tiszteled az identitásomat akkor náci vagy és beperellek gyűlölet beszédért.
2018. okt. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
Nekem meg lóg a tököm.
2018. okt. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
18%

"akkor ő igazából lélekben/agyban nő"

Ilyen nem létezik. A te dolgod, hogy mik az egyedi személyes preferenciáid, de ebbe kár belekeverni a férfi és nő fogalmakat.


"ezért hozzáférést kell neki nyújtani olyan női helyekhez, mint a női mosdó"

Egyrészt nem döntheted el, hogy mások minek tartsanak téged. Azt ők döntik el és nincs jogod semmit rájuk kényszeríteni. Ha mások nem tartanak nőnek és nem akarnak veled egy intim helységben tartózkodni, akkor ne erőszakoskodj velük!

Másrészt az illemhelység tulajdonosának kellene eldöntenie, hogy hány wc-t épít és kit hova enged be. Más wc-jéhez neked csak akkor van bármilyen jogod, ha ő megengedi. Otthon meg ott vizelsz ahol akarsz.

2018. okt. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
58%

#7

Ez egy EGYETEM!!!

Ott tanítják a fiatalokat GONDOLKODNI és ott alakítják ki a képességüket, hogy önálló véleményt alkothassanak a világról és befolyásolják utána azt.

Komolyan úgy érzed, hogy egy egyetemen nem probléma - legyen az egy kis magyar egyetem akár - ha arra tanítják a jövő generációját hogy ne mondják ki azt amit látnak, tapasztalnak? Hogy HAZUDJANAK?

Mert az, ha valaki ránéz arra a nem magas fehér fickóra de ráhagyja, hogy ő bizony egy magas kínai nő, aki mellesleg 7 éves - az bizony hazudik. A hazugságra nevelt fiatalok utána mindig és mindenben, mindenkinek hazudni fognak, mert úgy hiszik az a helyes.

Hol húzod meg a határt? Ha mondjuk egy kórházi sorban álló beteg közli, hogy neki nem a 138-as sorszám van a kezében hanem a 2-es, akkor őt sem javíthatod ki, hiszen joga van másodiknak képzelnie magát. Vagy amikor be akar lépni a lakásodba az illető mert azt állítja magáról, hogy ő ott lakik, akkor nem lesz jogod kiküldened? Ha mondjuk beállít a bankba, hogy felvegye a pénzedet, mert meggyőződése, hogy Ő az TE, így a bankszámlád az övé, akkor ráhagyod?

Nem diliházban kérdezősködött a riporter, egy egyetemen. Ilyen emberek kezébe akarod tenni a jövődet?

2018. okt. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
40%

Szerencsére még nem hülyült meg mindenki, de nagyon megy az agymosás. Látható volt, hogy milyen jól idomítottak azok a fiatalok, nem mertek őszintén válaszolni, bármennyire is kikívánkozott volna belőlük, hogy ez hülyeség, nem vagy kínai nő. Csak nem értik milyen világot teremt ez az egész - a hazugság és az elmebaj világát.

Pár éve az ilyen emberekhez, akik fehér harmincas férfi létére 7 évesnek vagy kínai nőnek mondja magát, még elmeorvost javasoltak volna. Ma meg már jön a szöveg: mindenki az aminek gondolja magát.

Nincs benne logika, csak tudatlanság és a gondolkodás hiánya. Ahogy a riporter tette rá kellene mutatni minden hasonló ember számára, hogy milyen ostobaság ez az egész. Ha én kijelentem magamról, hogy én vagyok Napóleon, akkor elmebeteg vagyok és nem Napóleon, tehát ennek megfelelően kell kezelni, hogy én is belássam nem vagyok Napóleon. Nem mosolyogni, hogy de jó is nekem ha Napóleonnak képzelem magam.

2018. okt. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!