Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Gender vs valóság. Mit gondols...

Gender vs valóság. Mit gondolsz az alábbi videóról?

Figyelt kérdés

Angolul van, ezért leírom a lényeget. Washingtoni egyetemistákat kérdeznek.

-mit gondolnak az egyetemi gender semleges mosdókról?

Mindenki egyetért, meg kell adni a jogot a mosdóhoz azoknak is akik semleges neműnek érzik magukat.

-mit gondolnak arról ha a kérdező férfi azt mondja, ő nő?

Nincs vele gond, mindenki az aminek gondolja magát, amíg ezzel mást nem bánt.

-mit gondolnak ha azt mondja hogy ő egy kínai?

Kicsit meglepő, biztos vannak kínai felmenői, de ezzel kapcsolatban már kételkednek. De ha úgy érzi magát akkor legyen.

- mit gondolnak ha azt mondja, ő 7 éves?

Ezt azonnal már nem hinnék el, kétségeik vannak. De ha 7 évesnek érzi magát, akkor rendben van.

- mit gondolnak ha azt mondja ő nagyon magas?

Ez meglepő, hisz szemmel láthatóan alacsony. Ezért nem lehet magas. Van aki szerint ha ő azt gondolja hogy ilyen magas, rendben van. És nem mondanák neki hogy nincs igaza, akkor sem ha tudják azt.

-Tehát kínai nő lehetek, de nagyon magas kínai nő nem?

Igen..

Érti valaki ebben a logikát?



2018. okt. 16. 14:09
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
43%

#27

Bár a #28-ban már kaptál választ, azért ennyi még megy mellé:

A vitatott videóban NEM az egyetemi tanulmányokról, NEM az oktatott tudásról és NEM a képzésekről van szó. Arról van szó, amit az egyetemistákkal és minden más fiatallal az a közeg tesz - nem az egyetemi, hanem ez a szélső liberális. Az a baj, hogy nem a Mónika só igen eccerű fiataljai válaszolták azt, hogy ha valaki 7 évesnek képzeli magát, akkor ebben nem lehet kijavítani és ezt ők elfogadnák tőle, hanem a jövő ÉRTELMISÉGE.

Ha ez lesz az ÉRTELMES aki hazudni tanul meg, akkor milyen lesz a sokkal nagyobb része a társadalomnak?

2018. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
68%

Én is köszönöm a választ kedves 78%-os válaszoló, ki a 28-as választ jegyzed, ugyanis újra előhoztad ezt a jobber-fideszes oldalon betonkeménnyé vált tévhitet, hogy "nem is szűnik meg a társadalmi nemek szak csak fizetős lesz."


DE MEGSZŰNIK!!!


Magyarországon ilyen mesterszakot többé felsőoktatási intézmény nem indíthat. Ez szerintetek mi ha nem megszüntetés? Nem arról van szó, hogy megszüntetik az állami ösztöndíjas helyeket, mert valamiért a fideszes sajtóban így tálalták, nem, arról van szó, hogy a a 2015/139-es kormányrendeletből, amiben tételesen fel van sorolva az összes államilag akkreditált képzés, amiért Magyarországon diploma adható, onnan kivették ezt a mesterszakot. A helye még ott van üresen.


[link]


tessék legörgetni


a Mesterképzések és mesterképzésben, osztatlan képzésben szerezhető szakképzettségek jegyzéke -részhez.


Ott a 115-ös sor ott van üresen, ott állt néhány hete még a Társadalmi nemek tanulmánya mesterszak.


Ez most nincs ott, tehát újra nem az állami helyek szűnnek meg, hanem nem lehet ilyen képzést indítani Magyarországon, ami államilag elismert diplomát adna.


Az külön furcsa nekem, hogy Takács Zs5, aki másik kérdésnél ezt látszólag értette és tudta, ott egy ilyen válaszra még helyesel is. Füllentgetünk pajtás? :-D


ui. ha esetleg beírnátok a Google-be, hogy "megszűnik a gender szak" akkor csak két-három cikket kellene végigolvasni, hogy világos legyen.

2018. okt. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
43%

Bocs, hogy igazából konkrétan nem a kérdéshez tartozik, de talán mégis hozzátesz a témához.


A pesti CEU - Középeurópai Egyetem valóban- vezetője az az orosz(?) gyökerű Ignatieff, aki nemrég kanadai miniszterelnök akart lenni, pedig nem is lakott Kanadában.

Torontóban néhány éve zajlik egy ügy, mert egy negyvenes 6 gyerekes apa "rájött", hogy ő igazából 6 éves kislány. Otthagyta a családját és egy férfi+nő házaspár örökbe fogadta és kislányukkért nevelte. Masni a hajába meg minden. Be akarták az iskolába is íratni, de az iskola nem akarta elfogadni a többi(!) 6 éves gyerek közé. De pereltek, majd kiderül mi lesz a tiltakozó kirekesztő szülőkkel, akik nem akarják hagyni, hogy szegény őszhajú dagi férfi bepótolja, amit elmulasztott .

Van más is.

Az egyik atlanti tartományban élő nőnek megengedte a legfelsőbb bíróság, hogy 2 apát írasson be a gyereke születési anyakönyvi papírjába. Mert mind a két férfivel együtt él, ők hárman egy család, tehát a kislánynak 3 szülője van.


A kérdésre: elmebajban még lehet logikát találni, de ezek már meghaladják az elmebajok logikáját is. Nincs mit érteni, szerintem.

2018. nov. 4. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
57%

"Én is köszönöm a választ kedves 78%-os válaszoló, ki a 28-as választ jegyzed, ugyanis újra előhoztad ezt a jobber-fideszes oldalon betonkeménnyé vált tévhitet, hogy "nem is szűnik meg a társadalmi nemek szak csak fizetős lesz.""


én ilyet nem mondtam.

és, ha nem lennél teljesen belecsavarodva abba a balos tévhitbe, hogy semmi nem létezik állambácsi óvó kebelén kívül, akkor ezt te is megértenéd.

2018. nov. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Egy szélsőlibertariánus, jobberhez van szerencsénk 78%-os személyében, tehát ha én úgy gondolom, hogy tudok mozdonyt vezetni mert egyszer játszottam egy vonat szimulátorral, akkor holnap nyugodtan kislattyoghatok valamelyik vasúti szállítmányozó céghez, hogy adjanak alám egy tehervonatot.

több lehetőség van

A Kiröhögnek és elküldenek melegebb vidékre, hogy ne szórakozzak velük, míg nincs meg a mozdonyvezetői vizsgám.

B Rosszabb esetben fölengednek egy mozdonyba, aztán amint csinálok valami balesetet engem börtönbe csuknak a céget meg tízmilliókra bírságolják, be is vonják az engedélyeit.

C verzió olyan idióták irányítják az államot is mint 78%-os és mindenki azt csinál, amit akar se kamarák, se szakképzettség, se papírok csak a piac mindenható ereje és tömegkatasztrófák minden felé.

Nem is csoda, hogy ilyen idiótizmus csak sci-fi írók disztópiáiban van.

Kedves 78%-os, ajálom neked a Mad Max világát, od való vagy, aztán megtanulnád, hogy "mennyire szörnyű" az állam igája alatt nyögni.

2018. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
36%

"Kedves 78%-os, ajálom neked a Mad Max világát, od való vagy, aztán megtanulnád, hogy "mennyire szörnyű" az állam igája alatt nyögni."


ja, értem, ha nem állambácsi, akkor Mad Max. persze.

akkor most be is vallhatod szépen, hogy te is csak egy autoriter vagy, csak te éppen más dolgokat szeretnél az emberek erőltetni.


na, ezért tart itt ez az ország kedves komcsi barátom...

2018. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
25%

Megnyugtatlak kedves libertariánus barátom, hogy szerencsére a ti agymenéseitek még a szabadversenyes kapitalizmus fellegváraiban sem jutottak hatalomra, és nem is fog soha, mert életképtelen, ugyanolyan mint az anarchista utópiák.

Mondjuk azért érdekes, hogy "autoriter" lenne mindenki, aki a másikra rákényszeríti az akaratát? :-D Ennyire ne told túl a bicajt, mert e logika mentén, mindenféle akár közmegegyezésen alapuló döntés betartatása is autoriter pl. totál autoriter, hogy nem lehet embert ölni, hát milyen dolog ez már? Ő is ölhessen én is ölhessek, pfej! és azt hiszem most jutottunk el oda, hogy remélem érted miért írtam arról, hogy ez kb. a Mad Max világa.


Egyébként az a durva, hogy azért írtam, amit írtam a vonatos példát, hogy kiugrasszam a nyulat a bokorból és beismerd, hogy "azért azt mégsem" de ehelyett még tovább süketelsz.


Hát igen mi "autoriterek" azért értjük, hogy hová vezetne ez, te meg nem.

Na ezért tartasz te itt...

2018. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
40%

semmilyen nyúl nincs semmilyen bokorban.

csak a te hatalmas butaságod.


egyrészt, ha veszel egy telket és építesz/építtetsz rajta sínt, na meg veszel egy mozdonyt, akkor azt vezetheted kedvedre. sőt még a barátaidat is viheted rajta, sőt még meg is engedheted nekik, hogy vezessék. köze nincs hozzá senkinek.

mellékesen autóvezetéshez is csak közúton kell jogsi, magánterületen nem. magánterületen még csak műszaki vizsga se kell az autóra. :)


a nyúlugrasztásod annyira messze van a valóságtól, hogy igazából válaszra se érdemes.


és egyébként most kapaszkodj meg, baromi ritkán van jó vége annak, ha állambácsi belepofázik valamibe és minél inkább, minél jobban pofázik bele, annál gyorsabban és annál látványosabban lesz rossz vége.

2018. nov. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Pedig csak kiugrott az a nyúl a bokorból, méghozzá egyenesen puskavégre jött!


Nézd magyarázhatod itt, hogy de ha én építek magánvasutat, oké csak nem erről volt szó, hanem éppen arról, hogy attól, hogy én azt mondom, hogy tudok vonatot vezetni, még senki se fog felengedni egy mozdonyra egy normális országban. Éppen azért vannak erre rendeletek, amiket az állam hoz, mert belátták, hogy a piac ezt nem tudja szabályozni. Ezért vannak olyan munkák, amikhez elő van írva a végzettség megléte, és vannak betanított munkák, amikhez nincs.


Ne haragudj, de én itt most nem foglak győzködni arról, hogy miért van szükség államra, az aki abban a tévhitben él, hogy "az állami beavatkozás az rossz" azzal nem lehet mit kezdeni.

Tudod azért se értem az ilyen tagokat, mert ha csak kicsit körbenéztek rájöhettek, hogy mennyi minden nem működik egy erős állam nélkül, általában véve azokban az országokban, ahol visszavonul az állam, ott összeomlik a társadalom. Pl. Szomália az "álomországod" nincs életképes központi hatalom, az ország kvázi hadurak uralma alatt áll, épeszű ember meg menekül, már aki tud. Komolya ez volna a vad kapitalisták álma, a kalasnyikovos bedrogozott kényszersorozott gyerekkatonák világa?

Mert hidd el, ami miatt titeket senki se akar hatalom közelébe engedni az éppen ez, hogy igen, ez bizony a Mad Max világ, eleve az állam eltűnése/összeomlása az ilyen posztapokaliptikus világok háttér történetében mindig ott van. Mert magától nincs az a barom (már pár eltévelyedett libertariánuson kívül), aki önként egy ilyen poklot bevállalna.

2018. nov. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

"...hanem éppen arról, hogy attól, hogy én azt mondom, hogy tudok vonatot vezetni, még senki se fog felengedni egy mozdonyra egy normális országban."


maradjunk Magyarországon.

Szerinted ki enged fel Magyarországon mozdonyra? Állambácsi? Hát nem, hanem pl. a MÁV. És ki tanítja a mozdonyvezetőket? Állambácsi? Neeem. Hanem a MÁV. (bizony-bizony)

Akkor tulajdonképpen mi történik?

A MÁV kitanítja a mozdonyvezetőket, majd szól állambácsinak, oké itten van egy ember, akit most már fel lehet engedni mozdonyra. Erre állambácsi kiadja a pecsétes papírt, hogy ő bizony mozdonyvezető. És akkor a MÁV megörül és felengedi a mozdonyra.

Csak miért kell ehhez állambácsi? Hüm?


mellékesen a gender szakot a mozdonyvezetéshez hasonlítani olyan, mint Gizikét a gőzekéhez. Konkrétan :D


"...Pl. Szomália az "álomországod" nincs életképes központi hatalom, az ország kvázi hadurak uralma alatt áll,..."


mert a hadurak az nem egy központosított hatalmi forma igaz?

Az állam az a szervezet, amely rendelkezik „a fizikai erő legitim használatának monopóliumával egy adott területen belül” (Max Weber)


gondolkodni is szoktál?

2018. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!