Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Gender vs valóság. Mit gondols...

Gender vs valóság. Mit gondolsz az alábbi videóról?

Figyelt kérdés

Angolul van, ezért leírom a lényeget. Washingtoni egyetemistákat kérdeznek.

-mit gondolnak az egyetemi gender semleges mosdókról?

Mindenki egyetért, meg kell adni a jogot a mosdóhoz azoknak is akik semleges neműnek érzik magukat.

-mit gondolnak arról ha a kérdező férfi azt mondja, ő nő?

Nincs vele gond, mindenki az aminek gondolja magát, amíg ezzel mást nem bánt.

-mit gondolnak ha azt mondja hogy ő egy kínai?

Kicsit meglepő, biztos vannak kínai felmenői, de ezzel kapcsolatban már kételkednek. De ha úgy érzi magát akkor legyen.

- mit gondolnak ha azt mondja, ő 7 éves?

Ezt azonnal már nem hinnék el, kétségeik vannak. De ha 7 évesnek érzi magát, akkor rendben van.

- mit gondolnak ha azt mondja ő nagyon magas?

Ez meglepő, hisz szemmel láthatóan alacsony. Ezért nem lehet magas. Van aki szerint ha ő azt gondolja hogy ilyen magas, rendben van. És nem mondanák neki hogy nincs igaza, akkor sem ha tudják azt.

-Tehát kínai nő lehetek, de nagyon magas kínai nő nem?

Igen..

Érti valaki ebben a logikát?



2018. okt. 16. 14:09
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
38%

#14

Nagyon jól írtad le.

Vagy fél éve láttam egy videón egy nagyon haladó svéd anyukát, amint arról áradozott, hogy milyen szuper gendersemlegesen neveli a FIÁT.

Majd megmutatta a gyereket és a szobáját: a leg elvetemültebb lányos szülőnél sem látni ilyet, csak rózsaszín, habos-babos-tüllös volt minden, a kisFIÓ rózsaszín ruhácskában szaladgált a rószaszín játékai között. Vagyis nem gendersemlegesen nevelte a fiát, hanem csinált belőle egy lányt. Nem tudta elfogadni a saját gyerekét annak ami, hanem meg akarta változtatni. Normál helyen az ilyen szülőt nem megtapsolják, hanem kezelésre küldik.

2018. okt. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
13%

#15 A nemi szerepek nagy részének semmi köze nincs a biológiai sajátosságokhoz, hanem ahhoz, hogy a nő képes utódot kihordani, amit a férfiaknak valahogy kordában kellett tartani, ha ők is akartak maguknak vérvonalat/örököst/stb...

Ez az egész "a férfi a családfenntartó, hiszen ő vadászott, és tartotta el a nőt, akinek az volt a szerepe, hogy ügyeljen a külsejére, és szedjen pár bogyót a hús mellé" egy rakat baromság. Az ősemberek étrendjének nagy részét a nő rakta az asztalra, hiszen a vadászat vagy összejött, vagy nem, szóval az minden volt, csak stabil élemiszer forrás nem, így a nőkre hárult az élelemkeresés feladata. Az átlag ősasszonyoknak olyan izomzatuk volt, mint ma a női atlétáknak, szóval egy időben nem is volt olyan drasztikus a különbség férfi és női test között.

A legnagyobb különbség, hogy a nők tényleg nem vadásztak, hiszen fajfenntartás szempontjából a nő értékesebb volt, szóval egy nő halála nagyobb veszteség volt, mint egy férfié. De megint; ez lényegtelen, mert úgyis a gyűjtögetésből jött a több kalória, nem pedig a vadászatból.


Ilyen kezdetek után pedig átmentek a nemi szerepek egészen odáig, hogy a nőnek nem engedtek meg semmit a férfiak, mert ezerszer könnyebb volt úgy kordában tartani őket, ha nem volt hatalmuk még saját maguk felett sem; halálos bűn volt minden lépés, amit férfi felügyelet nélkül tettek meg, és az egyetlen érdemi szerepük az lett, hogy szépek voltak, és szülték a férfi utódait. A férfiaknak csakis és kizárólag úgy lehet vérvonala, ha megzabolázzák a nőket (egy nem monogám, szabad nőnél nem tudhatod, hogy a gyerek a tiéd-e) ezt pedig megtették a nemi szerepekkel, szóval hagyjuk inkább azt a baromságot, hogy a nőknek a vaginájuk miatt van olyan ösztönük, hogy rúzsozzák magukat, míg a férfiakat a péniszük miatt érdekli mondjuk az informatika.

2018. okt. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
81%

Nem Digo, nem az a gendersemleges WC amit te annak hiszel, az annyi, amit írok, hogy bárki közösen használhatja, ha fiatal, ha öreg, ha nő, ha férfi. Nincs mellette még férfi és női. (most külön a kedvedért neten rákerestem)

Az első munkahelyem bizony a közös WC gendersemleges volt, csak akkor még nem így hívták. Jut eszembe, ha uniszex vagy koedukált WC-nek hívjuk, akkor már semmi baj nincs vele? Tulajdonképp jól értem, hogy arra haraptok, hogy a gender benne van?

2018. okt. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
Valamennyi biológiai alapja van a nemi szerepeknek, persze nem az olyan tipusúaknak, hogy a nők szeretik a rózsaszint stb, hanem az olyanoknak hogy a nők általánosságban családcentrikusabbak, férfiak kompetitívebbek az ilyen tipusú szerepek egyszerüsítve úgy alakulhattak ki, hogy az eggyik nemnél x tulajdonság sokkal gyakrabban fordult elő, ezért azokat a feladatokat amikhez x tulajdonság előnyös volt az elkezdett nem specifikus lenni, ezek után meg azok voltak előnyben akik ezzel a tulajdonsággal rendelkeztek, vagy képesek voltak tanulás alapján elsajátítani, erre az alapján is lehet következtetni, hogy az állatvilágban is hasonlóképp működik (persze ez csak hipotézis, de én se vagyok etológus). 22-es csak szerintem mutat paranoid tüneteket? Tipp: ha a tényeket félimformációval, ál információval és ténykét kezelt személyes véleménnyel kevered (és továbbra is 100% tényként adod elő) azzal esik a komolyanvehetőséged.
2018. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
0%

#24 Nem tudom, hogy neked mi volt ebben paranoid, de ha pontosan rámutatsz, hogy mit nem értesz, akkor esetleg adhatok rá forrásokat...

Bár annak, aki egyáltalán bele akar kezdeni a "genderesdi" vitába, szerintem kötelező lenne elolvasni a "család, a magántulajdon és az állam eredete" című irományt, mert sokan egészen konkrétan csak a saját fantáziájukra, meg réges-régen megcáfolt baromságokra támaszkodnak, a komolyabb utánaolvasást meg tök feleslegesnek tartják, amit elég fárasztó ebben a témában folyamatosan látni. Pláne, hogy az átlag kis vitaindítók még a kérdést sem tudják úgy megfogalmazni, hogy annak értelme legyen.

2018. okt. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
76%

"Bár annak, aki egyáltalán bele akar kezdeni a "genderesdi" vitába, szerintem kötelező lenne elolvasni a "család, a magántulajdon és az állam eredete" című irományt..."


Engelstől.

és a következő ajánlott irodalom mi? Marx, Lenin vagy Sztálin? Esetleg Mao?


Mi lenne, ha inkább te olvasnál valódi szakirodalmat, pszichológiát, biológiát, történelmet?

De persze ezt te is tudod, azért nem is írtad le ki a szerző...

2018. okt. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
51%

#19 Takács


Mindenki olyan egyetemre jár, amilyenre akar (meg amilyenre felveszik). Egyáltalán nem érzem problémának azt, hogy egy egyetem a saját működését a saját szabályai szerint alakítja, míg az befér a törvényi keretek közé. Bár tudom, hogy nektek az az ideális, ha mindenbe beleszólnak felülről, mert ti szeretitek, ha irányítva vagytok. De köszönjük, mi elég nagyok vagyunk már ahhoz, hogy eldöntsük, az általunk választott egyetemi kar megfelel-e számunkra. Ha nem, akkor nem járunk oda.

2018. okt. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
49%

"Mindenki olyan egyetemre jár, amilyenre akar..."


valóban.


"Egyáltalán nem érzem problémának azt, hogy egy egyetem a saját működését a saját szabályai szerint alakítja, míg az befér a törvényi keretek közé."


helyes.


"Bár tudom, hogy nektek az az ideális, ha mindenbe beleszólnak felülről, mert ti szeretitek, ha irányítva vagytok."


nem, azok ti vagytok, csak éppen nem szeretitek, ha nem ti irányítotok.

mi csak ahhoz ragaszkodunk, hogy, ha már a mi pénzünket költitek, akkor olyanra költsétek, ami nekünk is tetszik. a saját pénzetekkel az csináltok, amit akartok.


"De köszönjük, mi elég nagyok vagyunk már ahhoz, hogy eldöntsük, az általunk választott egyetemi kar megfelel-e számunkra."


Mivel olyan kart és szakot választotok, amiből nem lehet megélni, ezt azért némileg kétlem. de egyébként a ti dolgotok, a ti döntésetek. a saját pénzeteket, helyesebben szüleitek pénzét, ha sikerül rábeszélnetek őket, arra költitek, amire akarjátok. a mi pénzünkből azonban ne finanszírozzanak olyat, ami szerintünk hülyeség.

tetszik érteni?


"Ha nem, akkor nem járunk oda."


egészen pontosan, akkor nem jártok oda, ha nektek kell finanszírozni.


Állambácsi a gender-szakok "megszüntetése"-kor ugyanis valójában nem szüntetett meg semmit. semmi nem akadályozza, hogy az egyetem úgy döntsön, hogy ő márpedig ilyet fog oktatni és semmi nem akadályozza, hogy te ilyet tanuljál.


valójában két dolog történt:

-állambácsi nem ad pénz ezen "tudomány" oktatására

-állambácsi nem ismeri el az ilyen képzésen szerzett végzettséget.


ez utóbbi is csak akkor érdekes, ha Magyarországon, állami intézményben kívántál a végzettségeddel megélni, egyébként teljesen lényegtelen. a szabadpiac ugyanis simán beáraz minden szaktudást, ha van papír, ha nincs papír, az csak az állami bürokrácia vízfejének kell.

2018. okt. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
41%

#28

Nekem már egy szót sem kell hozzáfűznöm a válaszhoz, kösz!

2018. okt. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
43%

"ha már a mi pénzünket költitek, akkor olyanra költsétek, ami nekünk is tetszik."


Milyen ti pénzetek? Miről beszélsz ember? A te pénzed az, amit kapsz a munkádért cserébe. Amit adózol, az nem a te pénzed, az a KÖZ pénze. Egyébként fizetős egyetemek fizetős karairól beszélgetünk.

2018. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!