Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van ez manapság? Egy...

Miért van ez manapság? Egy egy fertőző dolog lett?

Figyelt kérdés
Tehát én már egy korafelnőtt ember vagyok. 3.5 éve van egy komoly kapcsolatom. Mi a kapcsolatunk elején is azon voltunk, hogy sose szeretnénk gyereket. És még most is így vagyunk vele. A baráti körünkben is akiknek kapcsolata van ők is így gondolkodnak, hogy gyerekről szó nincs. Azt hittem, hogy kivételek vagyunk de aztán látom, hogy a keresztszüleimnek nincs gyereke és nem egy tanárom volt akinek férje sem volt, nem hogy gyereke. És bár ez nem sok országos viszonylatban de az egyetemen is beszéltük hogy Magyarországon egyre jobban csökken a születések száma. Erre rátesz egy lapáttal, hogy rengetegen mennek innen külföldre. Szeretem az országomat és nem szeretném, hogy kihaljon de viszont gyereket sose szeretnék. A felhasználok közül is sokan vannak így? Én bevallom a karrierem miatt nem szeretnék gyereket a barátnőmnek meg türelme nincs a gyerekekhez. De az a durva, hogy egyre többen nem akarnak gyereket és ennek nem lehet csak az az oka ami nekünk. Miért van ez?? Ez lehet előbb utóbb nagy probléma?
2018. okt. 20. 22:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen eléggé jól megfogalmaztad ezt a dolgot de szeretném megkérdezni és az bűn? Én nagyon tisztelem azokat az embereket akik felnevelnek egy embert , tanítják , ápolják. Becsülöm őket, mert tudom, hogy én ezt sose tudnám végigcsinálni. Hogy miért? Mert ha gyereked van 90%-ban neki fogsz élni és érte fogsz dolgozni és az a fogalom, hogy nyugalom és magánélet megszünik. Bevallom élni szeretnénk az életünket. Utazni stb. De ezzel mi a gond? Semmi. Mindenki úgy gondolkodik, ahogy ő szeretne.
2018. okt. 21. 00:40
 12/21 anonim ***** válasza:
73%

Az ember biztonságban akar élni.

Nincs létbiztonság.


Azoktól az időktől meg már elszoktak az emberek,hogy háborúzzanak.

Ha csak harc által maradhat fenn az emberiség,és folyton ölni kell egymást,akkor őszintén van értelme az egésznek?


Eljutott a civilizáció egy olyan fejlett szintre,hogy mindenki élhetne nyugalomban,kényelmesen,de mégsem akarnak egy ember/élet barát rendszert.


A közösség nem tud működőképes lenni,mert mindenki a saját érdekét nézi.


A valódi élet értelme már rég elveszett.Egy robotoló rabszolga az emberek 90%-a,amíg fel nem dobja a pacskert.

Az állam meg azokat támogatja,akik tele vannak pénzzel,még több pénzzel.

Egyszerűen semmi sem elég.

És akkor még jön ez a gyűlöletpropaganda,úgy riogatják egymással az embereket,mint az ebolával...

Ember nem az idegentől fél,hanem ember az embertől.

2018. okt. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
62%

13-as,akkor te most kommunista vagy?


Mert ha valaki a hedonizmussal jön,egyből ráugranak,hogy kommunista.


Miért kellene az alsó szinten élőknek lemondani az élvezetekről,ha a felső tízezer sem teszi?


Az élet már rég nem a fennmaradásról szól,hanem harc folyik a luxusért,hatalomért.

Senki nem akar vesztes lenni.


Nem is értem hogy gondolják a hozzád hasonlók,hogy "amit szabad Jupiternek nem szabad a kisökörnek"


Az ember nem tökéletes faj,ugyanis nem a fennmaradás a célja,hanem a jólét.

Az ember nem akar szegénységben élni.

Már pedig a fennmaradás pont a szegénységről szól.

Amikor más semmi nem marad,csak az életed,akkor érdekel csak,addig nem még nem kerülsz bajba.

2018. okt. 21. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
97%

"vagy csinál néhány gyereket, hogy azok viseljék gondját."


És,szerinted ki teheti meg,hogy eltartja a szüleit?

Egy nagyon szűk réteg.

A szülőtartással nem érnek el semmit.

Ha holnaptól mindenkinek el kellene tartani a szüleit,akkor kb minden 20.embernek lenne csak gyereke.


A legnagyobb baj az,hogy nő az átlagéletkor(ami alapvetően jó lenne),meg,hogy egyre nagyobb a szakadék a gazdagok és a szegények között.

Ez egyszer el fog érni egy olyan tetőpontot,hogy összeomlik az egész társadalom.

És majd minden kezdődik elölről.

2018. okt. 21. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
51%

Ez egy olyan dolog, amire nem lehet linket, forrást adni. Csak arra tudlak kérni, hidd el nekem, ha mégis lesz gyereked, nagyon fogsz örülni neki, hogy vállaltál gyereket.


Erre nem lehet racionális, megkérdőjelezhetetlen érvet mondani. Ha majd ott leszel, látod.

2018. okt. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
19%

"90%-ban neki fogsz élni és érte fogsz dolgozni és az a fogalom, hogy nyugalom és magánélet megszünik. Bevallom élni szeretnénk az életünket. Utazni"


Ez így van. És mégsem bánod meg, ez benne a "buli". Utazni gyerekkel is lehet, mi is megyünk sokfelé, és élmény neki megmutatni dolgokat.


Én pont azt látom, 40 felett, ez teljesen fordítva van mint ahogy hiszed. Pont azok motiváltak, sikeresek magánéletben, munkában, akik családosak és azok savanyú, koravén emberek, akik gyerek nélkül maradtak.


És vegyél még egy dolgot számításba:egy férfi, elvben, lehet apa 90 évesen is, egy nő nem. Te kifuthatsz az időből, egy férfi nem. És a párod majd egy szép napon bejelentheti: édesem, én gyereket akarok. Csak sajna, tőled már nem kapok. Viszlát...

2018. okt. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
47%

17.


Most nézem, valamiért csajnak hittelek. Mindegy, a lényeg ugyanaz. Aki ma fiatal felnőttként nem akar gyereket, az később akarhat. Eljön az idő, meglátod.

2018. okt. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ismerőseim többsége azért nem akar gyereket, mert nem tartják rá magukat alkalmasnak (anyagilag, emberileg).
2018. okt. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva én nem akarok olyan lenni mint szüleim akik szó szerint kikészültek a nevelésünkben. Édesanyámnak teher volt az, hogy szendvicset kellett nekünk csinálni meg suliba kellett vinni minket. Mindegy hosszú történet de a szüleim se voltak valók igazi szülőknek ezt ők is bevallották. Mert lehet, hogy felneveltek két gyönyörű, okos embert de ezt ők egy hatalmas teherként élték meg. Tehát igazából mintát se látok magam előtt. Rengeteget tanultam az életemben és bár már csak 2 évem van a műszakin de már most látom a karrieremet magam előtt. Sikert sikerre szeretnék halmozni. Ha bele is férne ebbe egy gyerek akkor is felejtős lenne ugyanis a barátnőm a babasírástól már depressziós. Saját kistesőihoz sem volr soha türelme, mert ha segíteni kellett nekik a házi feladatban vagy bármiben már készen volt. Ennyi. De ettől függetlenül minden tiszteletem azoké akik ezt végigcsinálták.
2018. okt. 21. 10:55
 20/21 anonim ***** válasza:

Kérdező,aki tehernek éli meg,jobb ha nem is vállal gyereket.


Azok a gyerekek,akiket "nem akartak" sokkal nagyobb eséllyel lesznek valamilyen mentális betegek.

Teher érzés,kisebbségi érzet,öngyűlölet.

Az ilyen emberekből felnőttként depressziós és/vagy szorongó ember lesz.

Az ilyen emberek eleve hátránnyal indulnak a munkaerőpiacon vagy teljesen munkaképtelenek lesznek.

Vagy lesz 30,40 éves mire feldogozza a gyerekkori traumákat,és elkezdhet egyszer csak teljes életet élni.



Velem is pont ez történt.

Apám sosem akart gyereket,de a társadalmi nyomás miatt belement.Sokat kellett dolgoznia,szinte sosem élt itthon.Anyámra hárult 3 gyerek nevelése.Ő meg nem mindig tudott higgadt maradni minden helyzetben.

Ráadásul egyik nagyszülőtől sem kaptunk soha semmi segítséget,mert mindketten sokgyerekes családból származtak.


Nem azt mondom,hogy senki ne vállaljon gyereket,de nagyon fontolja meg mindenki,hogy mire vállalkozik,és,hogy HÁNY GYEREKET vállal,milyen helyzetbe,körülmények közé.

Lesz-e segítség,ha baj lesz?


Nagyon sokan úgy vannak vele,hogy "majd lesz valahogy".

Az ilyen embereket befogja darálni az élet.És sokszor pont a saját gyerekeiken vezetik majd le a feszültséget.

Tudatosság,tervezettség kell a családalapításhoz,és az államnak is ezt az utat kellene példaként mutatni,hogy "építsd fel a jövődet,mielőtt gyereket vállalsz",nem pedig fordítva.

2018. okt. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!