Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kinek, mi a véleménye a...

Kinek, mi a véleménye a közigazgatásban dolgozó emberekről?

Figyelt kérdés

Én közigazgatásban dolgozom, igaz csak pár éve. Ez alatt 2 olyan időszak és elbocsátási hullám volt, ami szinte teljesen taccsra vágta az idegeimet. Volt pár cikk az elbocsátásról és megdöbbentett az emberek véleménye. Az általános kommentek:

- na eddig kellett a szavazatuk

- megérdemlik, biztos sok a narancsos köztük

- úgysem csinálnak semmit

- szemét bagázs, akik kiszolgálják a tolvaj államot

- ilyen a versenyszférában is van, ez van, nehogy már sajnáljuk őket

Stb, stb...

Ez tényleg az általános vélemény a köz- és kormánytisztviselőről: mind fideszes, agymosott, meg persze gazdag!!! Ja, mind azok vagyunk, a kezdő 120ezres fizuval vígan megélek.... Bele sem gondolnak az emberek abba, hogy akiket elküldtek most, sokan 20 éve közigazgatásban dolgoztak, kormánytól függetlenül. 2008 óta nem emelkedett a fizetés (alapilletmény), folyton emberhiánnyal küzdünk, habár a feladatok száma nem csökkent.

Soha nem volt kérdés, sem felvételkor, sem azóta, kire szavaztam. Nem vagyok narancspárti,de kb senki sem az a hivatalban. Na és? Amíg végzed a munkád, addig senkit nem izgat.


Tényleg, őszintén kíváncsi vagyok, kinek mi jut eszébe egy államigazgatásban dolgozóról.



2018. nov. 18. 20:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt,hogy a legtöbb rosszindulatú,rosszműjú ezek között van.

Mindenkit zavarnának a versenyszférába,hogy az ő állami,biztonságot nyújtó munkahelyük meglegyen.

Lekezelőek,holott őket az adófizetők tartják el,a versenyszférában ilyen mentalitással repülnének az első héten.


Persze vannak kivételek.

Van rokonom,aki közigazgatásban dolgozott és mesélte mennyire tuskó emberek dolgoznak többnyire ott.

2018. nov. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Lehangoló ez, persze értem, amit leírtok, mégis másképp /mást látok bent, a munkahelyemen. Nem igazán megy a láblógatás, mindig van mit tenni (igen, van olyan osztály, ahol 6 fő helyett 3an vannak. Nem, nincs helyettesítési pénz.)

A kormánytisztviselői alapilletmeny, amiből a fizud számolják, az 10 éve ugyanaz. Diplomásként a 3 körüli szorzóval az alapbér 119 ezer. Ehhez jöhet hozzá a nyelvvizsga díj, ha van. Esetleg más pótlék. A középfokú végzettség esetében, rosszabb a helyzet, jóval.

Persze, van egyéb juttatás (cafeteria), míg el nem veszik.

Amúgy ami zavaró nagyon, az a folytonos bizonytalanság, ami az elmúlt években körbevett. Sokan, köztük sok jó szakember mondott fel, mert nem bírta. Igazuk volt, de akkora lyukak vannak ennek a süllyedő hajónak az oldalán, hogy csak na. És mind benne ülünk.

A sok formalitás, bürokratikus folyamatok nagyon megnehezítik, nemcsak a mindennapos munkát, de a kommunikációt is kollégák közt.

2018. nov. 18. 23:58
 13/19 A kérdező kommentje:

"Azt,hogy a legtöbb rosszindulatú,rosszműjú ezek között van."


Ez hiteles kutatási eredmény? 👌

2018. nov. 19. 00:02
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer hívtak engem is dolgozni egy ilyen "hivatalba". Ahogy te mondod tovább kell látni az orrunknál, nem csak a kormányablakokat kell nézni ezért megkérdeztem mit kell csinálni, mennyiért, stb. Hiteles ott dolgozó rokontól kapott infó:

- HA délbe elmész ebédelni és nem mész vissza akkor senki sem keres

-Ha benyalsz a főnöknek akkor délelőtt mehetsz később is, nem kell mindig időben bent lenni (amennyivel később jössz annyival előbb mész hahi hahi)

- Lehet hogy a pénz rossz, de itt mindenki papírtologató, megszakadni nem kell, nem bánya ez


Mondom áh ez nem lehet, nem mehet ez így mindenhol. Heti 10 közig. hirdetést kaptam melóügyben, mondom ott is vannak ismerősök rákérdezek, másik "hivatal", másik szakág. Ők már finomabban fogalmaztak, de így is a félszavakból elkapva kiderül a hozzáállás.


Egy hetet bejártam egy ezektől független helyre, nagybetűs hivatal úgyszintén... Minden nő valakinek a valakije volt, átképezve pékből meg műkörmösből "főtitkárasszonyistennővé". Számítógépen dolgoztak de fele technikai analfabéta volt, és EGÉSZ NAP DUMÁLTAK. Így nem lehet dolgozni..


Sírtak hogy nem keresnek meg mekkora a nyomás. Ahol most dolgozom:


Heti projektjelentés, pontos kimutatásokkal, az igazgatók előtt akik a legnagyobb S fejek akiket valaha láttál. 0 empátia, 0 kegyelem. Ha a lábadat a kezedben viszed be akkor megkérdezik miben sántikálsz.


Ha eléjük úgy mész hogy fillérre nem tudod mit mire költöttél, hol mit csinálnak, akkor elsőre megrovás. Ha mellé beszélsz akkor úgy helyretesznek a hajad kigyullad. Második alkalomra pápá bónusz (-10% éves bér). Harmadikra ott fog ülni aki átveszi a projekted, kifele leadhatod a kulcsaid. Akár 20 év után is. VERSENY. Csupa nagybetűvel. Ahogy felénk mondják, a számok hosszú távon nem hazudnak.


Ha bent járok ismerősöknél valami hivatalban, akkor midig van náluk idő egy kávéra. Engem komolyan mondom megőrjít amikor fontos ügyben megyek, viszem az összeszedett papírjaim, és az összetűzött adatlapokat egyben próbálják scannelni (begyűri a gép,nem baj megcsinálom helyettük) miközben ketten cigiznek kint, a maradék meg bent kávézik facebookozva.


Még egyszer mondom biztos nincs ez mindenhol így, de ahova én járok (és sajnos sok helyre kell) ott így megy. Lehet ezt a pénzre fogni, de beleszh@rni a munkába nem a pénz szokott hanem aki az asztal mögött ül. Az a baj sokaknak nincs fogalma sem a versenyszféráról, mindenkinek kéne a milliós fizetés mikor a cégének felét sem hozza vissza haszonként. Nálunk is vannak link emberek, hazudnék ha azt mondanám hogy nincsenek. Annyi a különbség hogy gyorsan cserélődnek :)

2018. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ez jogos, mármint egy része igaz nálunk is. Úgy vannak elosztva a feladatok, hogy egyszer meggebedsz, de pl nyáron (főleg július, mikor nagy "leállás" van, nyaral mindenki), volt, hogy egyedül voltam az egész szinten. Elgondolkoztam, bemenjek-e, feltűnne bárkinek is? 😂 Aztán november, december hajtás, sok a projekt zárás/feladatteljesítés etc etc. Ezt intézd el december elejéig, mert kb 10-15 körül már embert nem találsz sokszor bent. Nálunk a február, március már előkészületekkel zajlik, majd a kollégák zöme külső munkát végez április - szeptember között. Így a napi munka 2 emberre marad az osztályon. Szóval vannak lassú meg gyors időszakok, és tény, hogy elég nagy a szabadság: én általában fél 8-ra járok és 4-ig vagyok,van aki 7-re jár és hamarabb megy, van, aki 10-re és bent van 6-ig,7-ig (mondjuk ez a rendszergazda és sok dolgot csak akkor tud elvégezni, ha nem ülünk a gépeknél). Szóval ezt aláírom. De ha 7-re.megyek
2018. nov. 19. 18:24
 16/19 A kérdező kommentje:

Elküldtem véletlen,


De ha 7-re megyek és 6-ig maradok, akkor sem kapok több pénzt. Amúgy elég könnyű ezt megszokni sajnos. A nyalás meg a mindenki valaki macája nem játszik, legalábbis én nem nagyon tudok erre példát. De biztos van.

2018. nov. 19. 18:26
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Valahol megértem én hogy nem fizetnek többet ha többet dolgozol. Azt is megértem hogy nem fizetnek jól és ezért a morál a béka feneke alatt.


De a 20 évért amit sokan ott dolgoztak mit vártak? Egy rendszerrel ezelőtt volt ez erény. Van ilyen kollégám aki 20 éve egy helyen volt és ő a "leggyengébb" közülünk. Eddig akárhol dolgoztam, a 20-30-40 év munkaviszonyú emberek (akik mindezt egy helyen húzták le, egy pozícióban) mind használhatatlanok voltak ha megkérted őket olyanra amit nem kellett a felvételük első 5 évében csinálni. "Öreg vagyok én már ehhez"- mondták mindenre ami új. Nem akarom én őket bántani elég bajuk van nekik, de ha neked kevés a pénzed és a megbecsülés is nulla, akkor addig állj fel amíg tudsz, akkor is ha ez kényelmes. Ne dobd el a munkát aztán irány a munkanélküli, nem erre gondoltam. Én a helyedben képezném magam, keresném a lehetőségeket. A közigazgatás egy katasztrófa több szempontból is. 20 évet lehúzni valahol ami ilyen egysíkú hamar tehetetlenné tesz.


És ezt tényleg minden rosszindulat nélkül mondom. Ha zseni vagy és 20 éve a pályán a legjobbak között jegyeznek, akkor sem ismerek túl sok céget aki megérdemelné ezt a lojalitást. Lehet valaki aki fele olyan okos de "fizetésről fizetésre" ugrált, váltogatta a cégeket, az most előrébb van, és többet látott a világból és a szakmából.



Na, de eltértem a témától. A lényeg az, hogy aki szerint valaki szemét mert x helyen dolgozik az túl korlátolt ahhoz hogy foglalkozz vele. Akiket én ismerek mind MSZP szavazók a közigazgatásban, meg jobbikosok, ahogy te mondod senki sem "narancsos". Talán 1-2 lehet fideszes aki nem meri a többieknek megmondani, de én azt vettem észre a kormányon lévő pártokat a hivatalokban nem szerették soha felvállalni a kisebb beosztásúak. Ez lehet a nagyok játéka, a kormányablakos néninek van elég baja, az epéjét is műtötték, nem kell neki a balhé :)

2018. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Épp egy továbbképzés anyagában olvasom ezeket:


A zárt rendszer filozófiája szerint az alkalmazás szolgálat, hivatás, ami élethossziglan, illetve a nyugdíjazásig tart.A zárt rendszerű közigazgatási személyzeti politika védettséget biztosít az alkalmazottaknak, mert szemben a munkajogi szabályozással, az alkalmazottaktól nem lehet egyoldalúan megválni a munkajogban jogszerűnek elismert indokokra hivatkozással, mint például a leépítés.Az elmozdíthatatlanság elve megvalósításának egyik feltétele, hogy csak a legalkalmasabb és legrátermettebb jelentkezőket veszik fel szigorú kiválasztási feltételek és technikák – pl.versenyvizsga, próbaidő – alkalmazásával.

Az egyéni teljesítmény nem vagy csekély mértékben befolyásolja az illetményt.A zárt rendszer a versenyszférához viszonyított relatíve alacsonyabb fizetéséket egyéb előnyökkel igyekszik kompenzálni.A zárt rendszerben az alapilletményt különböző törvényben garantált juttatások és kedvezmények egészítik ki, illetve a pálya biztonsága továbbá a biztos előmenetel önmagában is egyfajta ellentételezés.



Ez így lett kitalálva, sokan tényleg nyugdíjig tolták (tolnák) a szekeret... Ez a közig személyzeti politika.


/csak egy kis elmélkedés és álmélkodás a részemről, így leírva még nem láttam ezt a "filóziát" /

2018. nov. 25. 22:20
 19/19 anonim ***** válasza:

Filozófiánk:


Szh@r minden, de legalább állandóan az!


Csatlakozz még ma ha nem szereted a változást :)

2018. nov. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!