Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti mint magyar emberek mennyir...

Ti mint magyar emberek mennyire értetrk egyet Orbán anti migráns politikájával? Miért vagy miért nem?

Figyelt kérdés
2018. nov. 20. 11:27
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
32%
Mármint azokra a menekültekre gondolsz akik átmenekülnek 5-10 békés országon, ahol semmi bántódásuk nem esik, csak azért hogy elérjenek németországba, svédországba? Igen, őket is meg kell állítani a schengeni határon.
2018. nov. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 mindentudó99 ***** válasza:
33%
Kérdező most jön ezzel a háborús dumával. Felőlem jöhetnek az ukránok ugyanis Ukrajna az egyetlen szomszédos közeli ország ahol háború van. De engem abszolút nem hat meg hogy valaki 1000 kilómétereket menekül mert neki kizárólag Svédország felel meg.
2018. nov. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

Az lehet de a tény az hogy itt vannak. Kezdeni kell valamit velük. Minden eu országnak ki van adva brüsszelböl hogy mennyit kéne befogadni. Magyaro mégis azt mondja nem. Nem fogadjuk be. Szóval hogy erröl mi a vélemény.

Valaki írta a magyar kivándorlást.. 5 évig éltem kanadában. Nagyon sok magyar jött ez idö alatt menedéket kérni! Föleg cigányok hogy öket üldözik otthon és menekült státuszt kérnek. A meglepö az volt hogy nagyon sokan nem is voltak ezek közül cigányok de ezt a kanadai honnan tudja... megkapták a státuszukat mind! Majd segékyen, lopásból hitel kártya csalásból stb éltek! Magyarok! Ezeket mind tudtuk mert nagy magyar közösség van ott!( Nekem vannak Torontóban 56-os kivándorolt család tagjaim akik guerekei már kanadaiként születtek. Éttermük van, azért mentem oda. Dolgozni és nyelvet tanulni...)

2018. nov. 20. 12:39
 14/44 anonim ***** válasza:
84%
Az illegális migrációt minden értelmes ember ellenzi. Más kérdés hogy szavakban Orbán mindenfajta menekültet elutasít, mert ezzel fanatizálja az agymosott híveit, közben ukrán vendégmunkásokat telepítenek be, letelepedési kötvényeket adnak el, és jogerősen letöltendő börtönbüntetésre ítélt embert bújtatnak.
2018. nov. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%

"Minden eu országnak ki van adva brüsszelböl hogy mennyit kéne befogadni."

Ez hazugság, nincs kiadva. Nincsenek napirenden a kvóták, de ha lennének, akkor is csak a menekültügyi eljárást kellene lefolytatni, és csak az arra tényleg érdemeseket befogadni. Ne az agymosó fideszmédiából tájékozódj.

2018. nov. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%

"Minden eu országnak ki van adva brüsszelböl hogy mennyit kéne befogadni."


Legalább arról lenne fogalmad amiről beszélsz. Önkéntes kvóták vannak, azaz minden ország annyit fogad amennyit akar. Ez rohadt messze van attól hogy ki van adva.

2018. nov. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
88%

Ami engem nagyon nagyon zavar, hogy az emberekben gyülöletet kelt!!! Ez egy iszonyatosan gusztustalan eljárás egy poltikustól, egy ország vezetöjétöl pedig számomra elfogadhatatlan. Kb olyan dolog, mikor az iskolában a 10A osztály fönöke utálatra buzdítja a gyerekeket a 9B osztály ellen... Èrtelme nincsen, csak egy óriási konfliktus helyzetet állít elö.


Èn ehhez a politikához mint ember kevés vagyok, és igazából nem is érdekel.


Ami viszont érdekel az emberi sorsok egyenként. Èn senkit nem itélek el azért mert más a börszíne vagy azért mert nem jó módba született.

Németországban élek. 2 éve kerestek meg, hogy segítenék-e egy menekült családnak a mindennapos bajaiban. ilyen segítséget magyaroknak is szoktam adni, így elvállaltam. (mindent persze önkéntesen)

Azóta 2 menekült családdal vagyok közeli kapcsolatban. Iskolai, orvosi, papír ügyeket segítek nekik intézni.(ahogy írtam feljebb, ilyenre sok németül nem beszélö magyar is megkér).

Ès hát én nem lennék egyik család helyzetében sem. Mindkét család máshonnan jött, mind két család mögött áll egy történet, amiért hálás vagyok a sorsnak, hogy nekem nem kellett ezeket átélnem. Mikor a családok mesélnek múltjukról néha azt érzem, hogy egy dokumentum filmben vagyok, amit valahol felvettek, de nekem akkor is csak egy film maradt. De aztán mélyebben bele gondolok, hogy most velem szemben az a hús vér ember áll aki ezeket a dolgokat személy szerint élte át...


Ès még annyit, hogy ezek az emberek iszonyat hálásak nekem. Mikor 2 hónapja mütöttek, az egész család eljött meglátogatni, és a nö kb 2 heti ételt fözött oda nekem. Ès azt mondták, hogy sajnálják, hogy beteg vagyok de VÈGRE ök is tehetnek értem valamit. Vagy is ha én kerülnék ugyan ebbe a szituba ök biztosan segítenének nekem.

2018. nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
46%

17#, ez szép és jó. De lépj 1 lépéssel hátrébb és nézd meg hány ilyen család él a közel-kelettől a szub-szaharáig. 100 milliók. Egyszerűen ennek a töredékét sem bírja el Európa, nem vehetjük a világ gondját a vállunkra. Ezzel tudnánk segíteni pár 10 millió embernek, de ezzel együtt megszűnne az az Európa amit ma ismerünk. Nem kockáztathatjuk a saját életterünket és világunkat azért hogy egy másikat segítsünk.

Segíteni kell és lehet is, de nem úgy hogy áthajózzuk a fél 3ik világot! Ezeknek az embereknek ott kell segíteni ahol vannak, ők is sokkal jobban érzik magukat afgánként, meg szírként mint németként. Egyszerűen annyira más kultúra hogy nem fog tudni nagy tömegben asszimilálódni soha. És akkor nem segítettél senkin, csak a saját helyzeteden rontottál.

2018. nov. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Én sem itélem el a börszine miatt vagy vallása miatt. Csakis a cselekedeteiröl lehet egy embert megismerni. Örülök hogy vannak olyan emberek mint te! Én úgy veszem észre azok a magyarok mint te akik máshol is éltek/élnek sokkal nyitottabbá válnak a világ és a más emberek felé.
2018. nov. 20. 13:15
 20/44 A kérdező kommentje:
Igen lehet hogy nem jól tudom.. de mintha úgy emlékeztem volna hogy Mo-nak valami 1280 menekültet kellett volna befogania tavaly szó volt róla...
2018. nov. 20. 13:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!