Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy a legnagyobb...

Igaz az, hogy a legnagyobb emberek zsidók (voltak)?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen teória - ha így tetszik -, hogy minden fontos, értelmes ember, aki valamit elért az életben, az zsidó volt (vagy nyilván, ha most is él, akkor zsidó). Mit gondoltok erről? Szerintem elég elgondolkodtató. Sok zsidó ember van jelenleg is "fókuszban": most nyilván nem olyanokra gondolok itt, mint Alekosz stb., hanem olyan értelmes, szellemes, gondolkodó emberekre. Tudtok példákat hozni?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. dec. 6. 21:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%

# 10


Thanks Alex Fly


Nem akartam en irni, elfogultnak latszanek :)

2018. dec. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
95%

"Igaz az, hogy a legnagyobb emberek zsidók (voltak)?"

Így túlzás, de tény, hogy számos területen ( Nobel díjasok és általában a tudomány, hegedűművészek, egyes sportágak, filmszakma, színház ) a zsidóság nemzetközi számarányához képest erősen túl vannak reprezentálva.

++++++

Bocs, hogy hosszú lesz, de muszály kissé fejtágítani:

#3

"sem a zenei"

Lehet, félreértettelek, "inkább Jacques Offenbachra szavazok", mármint Jacob vagy Jakob Offenbachra, a kölni zsimagóga kántorának, Isaac Juda Eberstnek a fiára? :)

Ha a komolyzenét nem szereted, akkor Meyerbeert meg sem említem ( föleg opera, "A hugenották" címűt Saphir Moritz ( II József kortársa, zene- és irodalmkritikus) így foglalta össze: katolikusok és protestánsok gyilkolják egymást egy zsidó zenéjére.


" sem a sport"

Tleg nem hallottál pl Hajós Alfrédról, aki 1896-ban Athénben Mahgyarország elsó két olimpiai bajnokságát szerezte úszásban ( akkor még Guttmann Arnoldként ), később tagja volt a fociválogatottnak, elnöke a játékvezetők közösségének, sőt, az MLSz akkori elődjének, még később tervezte és építésvezette a róla elnevewzett Nemzeti Sportuszodát, a debreceni Arany Bika szállót, számos nemz.közi díjat nyert építészként.

Vagy arról, hogy nem csak az MTK-t, de a Fradit és az Újpestet is többségben zsidók alapították?

Vagy Dr Fuchs Jenőről ( kardvívó olimpiai bajnok egyéni és csapat 1908 és 1912 ), Kabos Edéről ( sztén kardvívó olimpiai bajnok ), Petschauer Attiláról ( igaz olimpián csak második volt, de a legnagyobbak között emlegetik )

Székely Éváról ( "Sírni csak a győztesnek szabad" ), Keleti Ágnesről ( 5x olimpiai b. tornász ), Mark Spitzről ( úszás 1972., München 7 arany )

Kapaszkodj: ha keresel, találsz magyar bajnok birkózót is, aki zsidó volt.


"sem a film"

Hmmm ... egy közkeletű blődli: "Melyik a két legnagyobb zsidó ünnep? - A Pesach és az Oszkár-díj kioszása." - Persze megint túlzás, de azért egyrészt Hollywoodot (is) (magyar) zsidók alapították, másrészt nem csak "mennyiség", pl a Ben Hur, a Rainman, Quo vadis?, nem voltak annyira rosszak. Ja, és az Oszkár díjas Saul fiának nem csak a témája zsidó. :D


"sem a politikai vonalon" "Izrael korrupt vezetőiről is sokat hallottam."

De pl David Ben-Gurionról, Golda Meirről, Menachem Beginről(béke Nobel díj 1979), Jichak Shmirról, Jichak Rabinról semmit ugye? Mert őket kicsit sem lehetett korrupcióval vádolni. Jichak Rabinról jut eszembe, Ő volt a vezérkari főnök 1967-ben, amikor a "hatnapos háborúban" Izrel 6 nap alatt tönkre verte 3 egyenként nála 2x, 3x, 10x nagyobb állam rátámadó hadseregét.

Ja, ne feledkezzünk meg Benjamin Disraeli, Beaconsfield grófja (1804. december 21. – 1881. április 19.) brit konzervatív politikus, író, miniszterelnökről és Vázsonyi Vilmos igazságügy-miniszter majd a választójogi törvény reformjával megbízott tárca nélküli miniszterről sem ( a választójog els kiterjesztése Magyarországon - bele is bukott ).


Egyéb, pl irodalom: Heltai Jenő, Karinthy Frigyes, Szép Ernő, Szerb Antal ( regényei mellett sokáig a legjobb magyar irodalomtörténet ), Rejtő Jenő, Kertész Imre(Nobel díj), stb.


Mindezek a teljesség minimális igénye nélkül.


Persze, van néhány, akit sokan zsidónak tartanak, pedig nem, ahogy olyanok is, akikről legtöbben nem is sejtik.


Hát úgy hirtelenjében csak ennyi, de ismétlem, a kérdésben szereplő formában barokkos túlzás.

2018. dec. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
94%
Bocsi, ami a nem klasszikus zenét illeti, megfeledkeztem Presszer Gáborról, Laux Józsefről ( az Omegának volt indulásukkor dobosa, majd US-ba ment, ahol szintén nem kellett kilncselnie).
2018. dec. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
96%

Ezelotti kivalo hozzasolashoz tul sokat nem lehet hozzatenni, koszonet, jo volt olvasni.


Heltai Jeno iro nevet emlitetted, aki Herzl Tivadar unokatestvere volt, tehat meg "allamalapitasban" is egesz elokelo helyet foglalanak el a zsidok :)

2018. dec. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Csak elfeledtem, kárdezőnek, # 3 ( # 8 )-nak, sok mindeni van itt: [link] ( pl ott néztem, hogy Michael Phelps, aki 2008-ban 8 éremmel megdöntötte Spitz '72-beli 7 érmes rekordját, bár egyes képeken úgy látszik, de nem, köze se.
2018. dec. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Kedves" Kérdező,

úgy tűnik visszacsapott a bumeráng.

2018. dec. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Meg ha le is lettem pontozva ( es lehet hogy leszek is ) , elismerem hogy a "inkább Jacques Offenbachra szavazok" a zsido hegedumuveszek helyett kommentar megerne egy nagydijat ha ilyet adnanak a gyakorin

Az ongolok egyik legjobbja volt, koszonet kedves hozzaszolo !:)

2018. dec. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Drazicc ***** válasza:
Valamiben meg kell nyilvánulnia hogy kiválasztott nép nem?
2019. jan. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Igen ez kétségtelen, hiszen Mózes is és Jézus Krisztus is zsidók voltak, márpedig egyértelműen ők gyakorolták a legnagyobb és legmaradandóbb hatást a civilizációra. Hiszen tőlük ered a kereszténység és az iszlám is, sok egyéb kis valláson kívül, de hatottak a jogrendre, művészetre, tudományra, nyelvre, közgondolkodásra is.
2019. jan. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy ki fizeti az értékelést, hogy ki mondja meg kik a "legnagyobbak" és miért.


A Nobel-díj eleve már régóta vitás. Más feltalálók esetében is zavarosak a körülmények, lsd. golyóstoll.


A politika mondja meg, hogy ki mit talál föl. Olvastam én olyan kanadai science könyvet, ami szerint a C vitamint egy néger találta fel.


Viszont a gyufát nem is tudom ki védette le és hogyan, vagy hogy a "legnagyobb" emberek közé számolhatjuk-e pl. Jedlik Ányost vagy Semmelweist. Vagy Bólyait, ugye.


Épp a Natanjahu mondta, vagy nem? Hogy nem az számít, hogy mit csinál az ember, hanem, hogy hogyan adja el. Akár ő mondta, akár nem, már régóta igaz. Igaz?

2019. jan. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!