Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti mentek, mennétek külföldre...

Ti mentek, mennétek külföldre dolgozni, élni de a migránsoknak ezt nem engednétek meg, miért?

Figyelt kérdés
2019. márc. 11. 12:19
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
62%

A fenti válaszok remekül tükrözik a magyar társadalom jó részében meglévő idegenelleneséget és a tolerancia hiányát. Mélységesen manipulálhatóak vagytok és egyenlőséget tesztek a migráns (már a szót is rühellem), menekült és a randalírozó, erőszakoskodó emberek között. Az Európába menekültek jó része nem balhézik, nem erőszakoskodik, nem viselkedik állat módjára stb stb. Az állatok - birkák - inkább ti vagytok, akik pártunk és államunk agymosását szó nélkül lelegelitek és saját szájízetekre formálva bégetitek utána az "igét"... Európa elöregedőben van, minden statisztika ezt mutatja, előbb utóbb szükséges lesz olyan munkaerő bevonására, akik azt a munkát is elvégzik amire egyszerűen nem lesz majd ember. Persze integrálni is kell az ilyen betelepülteket (ez alap szerintem), de ebben a társadalomnak is fontos szerepe lesz a saját hozzáállásukon kívül. Akik még erőszakosak és nem tudnak alkalmazkodni, azokat szankciókkal kell sújtani, de érvényes ez a hazai őslakosokra is, függetlenül bőrszíntől vagy vallási felekezettől. Kicsit jobban kellene tájékozódni (és nemcsak a királyi tvt és a lakáj médiát kell nézni) mielőtt ide hülyeségeket írtok.

Az még hogy valaki kimennek külföldre dolgozni, teljesen magánügy. A siralmas hazai munkaerő piaci helyzetét és az oktatási rendszer impotensségét elnézve nem csoda ha sokan elmennek innen, a megélhetési anomáliákat nem is említeném, mert az tényleg más téma.

2019. márc. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 kriszpo ***** válasza:
7%

Először is, attól függ kiket értesz migránsok alatt? Ha azokat a beilleszkedni nem tudó, nem akaró, képzetlen embereket akinek egy része veszélyt jelent a közbiztonságra, és csak a "jóllét" miatt jönnek-mennek Európába, akkor nem engedném. Miért? Azt nem kell magyaráznom, úgyis érti mindenki.

Másodszor, ne hasonlítsuk őket a magyarokhoz, akik megélhetésből, kalandvágyból vagy házasság miatt mennek külföldre. Elég nagy a különbség, ami látható, érezhető.

Harmadszor, van hivatásom amit szeretek és még nem is fizetnek rosszul. Tehát nem megyek külföldre. Akik meg kint vannak jöjjenek haza!

2019. márc. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 kriszpo ***** válasza:
11%
Azt lefelejtettem, hogy apolitikus vagyok. Tehát nem érdekel sem az Orbán sem az ellenzék, sem semmilyen politikai párt. A véleményem saját tapasztalat alapján írtam és nem politikai befolyásra. Ez fontos!
2019. márc. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Shannaro válasza:
0%

Érdekes, hogy akik látják, hogy probléma az ellenőrizetlen bevándorlás, azoknak le van szavazva a válasza. A '90es években, amikor a Balkánon háború volt, mi ki se léphettünk Szerbiából, még hivatalos papírok birtokában se léphettük át a határt, most meg mindenki mehet mint a birka. Idegenellenesség? Akkor az mi volt? Be voltunk zárva egy országba, amit bombáztak, és mi nem számítottunk menekültnek? Aki azt mondja, hogy nem probléma az, ha semmittevő bevándorlók, névtelen emberek kitudja milyen szándékkal érkeznek az Únióba, az gondoljon bele abba, hogy ha az ő országa lenne rossz helyzetben, inkább vándorolna, vagy jobban örülne, ha a nagyhatalmak segítenének az országán.

Végezetül pedig csak annyit, a józan ész szerint vinnék valamit, amivel igazolni tudom magam, ami megkönnyíti, hogy átengedjenek a határon. Aki nem így tesz, az mindenképp gyanús.

És nekem ne beszéljetek most toleranciáról, mikor 20 éve bezártatok minket egy háború tépázta országba.

2019. márc. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:

12-esre: "beilleszkedni nem tudó, nem akaró, képzetlen embereket akinek egy része veszélyt jelent a közbiztonságra, és csak a "jóllét" miatt jönnek-mennek Európába"

Túl sok "szakirodalmat" olvasol / nézel. Azért mert mindenhonnan ezt kapod / ez folyik, attól még nem kopogtat a budiajtódon a jatagános Musztafa, S nem fognak pikkpakk körülmetélni...

Fura mert én akkor sem éreztem magam zavarban, amikor a városban tébláboltak a menekültek. Sőt mások ebből is hasznot húztak: derék magyar polgárok (hivatalos csempészektől a buszvezetőkig) szedték meg magukat ezeken a menekülteken. Pokolian nem zavart hogy itt vannak amúgy, szerencsére nem mi f*stos kis orbánisztánunkban akartak megtelepedni, de megértem hogy sokak szemében szálka volt hogy "elleptek" minket ezek a "migránsok". Sajnos sok-sok két bites ember él a Kárpát medencében, zabszem volt a s***ükben minden szerencsétlen menekült, a sötétség a fejükben kevésbé zavarta / zavarja őket. Ez a menekült téma k***a unalmas, bár megértem hogy akik témáznak róla és térítendő, azoknak busás summa csúszik a zsebeikbe.

2019. márc. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 kriszpo ***** válasza:
9%

Kedves 15-ös hozzászóló! Az a baj, hogy TE (ha már tegeződünk) nem veszed észre, hogy ugyanazt a liberális sablonszöveget (propagandát) hajtogatod mint azok akik migráns ellenesek csak éppen a másik oldalon állsz. Gondolom ez nem csak nekem tűnt fel.

Csak halkan jegyzem meg, hogy apolitikus vagyok, tehát sem a nyomtatott, sem az elektronikus sajtó propagandáját nem olvasom, mert nem érdekel. Tapasztalat alapján írtam amit írtam, nem azért mert ezt láttam a TV-ben. Annak külön örülök, hogy felétek békés migránsok vannak/voltak.

Azt, hogy kinek vannak szövegértelmezési problémai, azt ne is tárgyaljuk, mert ez alapján nem én vagyok, akinek sötétség van a fejében, kedves ultarliberális migráns simogató barátom. Gyanítom, hogy kettőnk közül neked sokkal nagyobb (anyagi) hasznod van, mint nekem.

2019. márc. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
Szerencsére nincsenek ilyen barátaim, amilyen te vagy kedves 15ös, ellenben a tegeződés mehet, el sem tudod képzelni, hogy mennyi nem "apolitikussal" állok tegező viszonyban, akik falból valószínűleg az általad is hirdetett - ámbátor szigorúan apolitikus - mantrát tolják, de belülről azért teljesen máshogy vélekednek. (Gyomor kérdése.) A "migráns simogató" duma nagyon belövi az embert egy szintre, és innen nagyon nehéz felébredni, vagy majd csak egy rossz álom lesz. Unalmas téma és felettébb ocsmány elmosása annak, ami itt történik az országon belül. Értem hogy nem zavar ami körülötted van (rohadó egészségügy, munkaerő piaci problémák, f*stalicska oktatási rendszer, az impotens és dilettáns bürokrata közigazgatási és "felső" igazgatási szervekről már ne is beszéljek),a lényeg hogy a migráns duma mindig elönti az emberek lelkét. És valljuk be: jó érzés hogy Viktor megvéd tőlük minket, nem? A korrupció meg ne is érdekeljen, az van mindenhol ugye?
2019. márc. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 kriszpo ***** válasza:
0%

bla bla bla már végig sem olvasom, mert nem érdemes

ugyanaz a "lemez" és csőlátás, és a tapasztalat teljes hiánya, mindegy is, nem állok le vitázni, mert nem akarok erre a szintre süllyedni...

2019. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 kriszpo ***** válasza:
0%
hajrá döntsd meg a rendszert, lázongj csak a karosszékedből, mert a "forradalmatokból" úgysem lesz semmi
2019. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Pajtás, ha te apolitikus vagy, akkor én vagyok a sánta kuvasz a büdösbütykösi vasútállomáson.
2019. márc. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!