Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem sikerül az adat...

Miért nem sikerül az adat kikérés? (apáról).

Figyelt kérdés

Édesapámról szerettem volna hivatalos úton megtudakolni, él-e még? A Kormányablakba küldtek a kérdésemmel.

Édesapámmal nem nagyon tudtam tartani akapcsolatot, csak párszor láttam életem során, mivel az előző családja, meg az utánunk következő családja (mindegyik családban születtek gyermekei), szóval az asszonyok féltékenyek voltak és eléggé megnehezítették akapcsolat tartás és más településen is laktak, az tehát kiesik, hogy közös ismerős által érdeklődjek felőle, mivel ilyen nincs.Így tehát elmentem akormányablakhoz, leadtam az anyakönyvi kivonatom, az apámét is, meg minden szükséges okmányt és mondta a hölgy, hogy az alehetőségem van, hogy írunk valami adatkikérési vagy egyeztetési igénylést, és ha megjött a válasz, akkor majd utólag 3500 ft-ot kell befizetnem (illeték).aztán megnézte az okmányokat, böngészett valamit agépbe, és azt mondta, hogy mégsem tud semmit mondani, ez sem fog működni, tehát feleslegesen írnánk meg (?!)

Azt mondta, próbálkozzak anyakönyv vezetőnél, a vásosházán.

Miért nem akart semmit mondani??

Én úgy tudom, mivel törvényes gyereke vagyok/voltam, ha meghalt az apám esetleg, akkor a legutóbbi családnak értesítenie kellett volna engem is, kötelező jelleggel ! Vagy hivatalnak kellett volna értesítenie.

Mit tehetnék??


2019. márc. 11. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Több ok lehet, pl. az illetö él még - ebben az esetben nem adhatnak ki semmit róla a beleegyezése nélkül, esetleg máshová költözött, vagy tett olyan nyilatkozatot, hogy minden adatát titkosan kell kezelni.


Ha meghalt volna, akkor arról minden gyereke kapna értesítést a hagyaték miatt.

2019. márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ConnectCare ***** válasza:
Én pedig sajnos inkább elhalálozásra gondolok, mert egyébként minek említették volna az anyakönyvvezetőt.
2019. márc. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor a másik családból származó gyermekei, volt nejei sehogy sem tudnák megakadályozni, hogy értesítsen engem a hivatal apám haláláról?

Egyik gyereke az önkormányzatnál dolgozik, úgy tudom.Valamilyen ügyintéző ő esetleg tudna vajon ügyeskedni hivatalból, hogy engem akadályozzon?

Elképzelhetö egyébként, hogy apám az ország túlsó végébe költözött.Régebben hallottam ilyen hírt róla, de amolyan pletyka szinten, tehát nem biztos.Ha másik megyébe költözött, akkor tehát ne is reméljek helyi hivataloktól segítséget?


Lehet, hogy csak én vagyok szerencsétlen, hiszen sokan képesek megtalálni akár nem vérszerinti rokonaikat is :(

2019. márc. 11. 14:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Az élő 18 évesnél idősebb személyről csak a beleegyezésével adhatnak tájékoztatást. Azt egy ügyintéző nem tudhatja, hogy egy élő személy miért nem tudatja hozzátartozóival a hollétét.


A leírtak alapján apád még él. Az ügyintéző megtalálta a nyilvántartásban és mivel még élő személy a továbbiakba nem mehetett bele.

2019. márc. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!