Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed? Valóban...

Mi a véleményed? Valóban azok, akik előre vinnék az országot, azok mennek el innen? (kivándorlás, elvándorlás téma)

Figyelt kérdés

HA POLITIZÁLSZ, ÓCSÁROLSZ, OFFOLSZ, BEÍROGATSZ, AKKOR KÉRLEK KERESS MÁS KÉRDÉSEKET!!!!! én csakis véleményekre vagyok kíváncsi, elsősorban azokéra akik értik a kérdést tartalmilag (pl. diplomások vagy ismerősük, rokonuk, stb...)



tegnap beszélgettem egy ismerősömmel, aki azt mondta, hogy befejezi a tanulmányait és utána elmegy Ausztriába vagy Olaszországba.

erre megkérdeztük tőle, hogy mi nem tetszik neki Magyarországban?

azt válaszolta röviden, hogy alapvetően nincs baja a tájjal, a várossal (Budapest) és az emberekkel, de az nagyon zavarja, hogy azok, akik előre vinnék az országot, a tehetségesek, diplomások, azok mennek el innen.


nekem az jött rögtön, hogy nekem is több ismerősöm elment már, és ők is (több) diplomások, több nyelvet beszélnek, és vinni akarják valamire-ezeket ők mondták.


vettem a fáradtságot, és megnéztem az álláshitedéseket (kb. 3 héten keresztül, hetente 2-szer) az álláskereső oldalakon és én is úgy láttam, hogy valóban van munka bőven, de azokhoz vagy nem szükséges diploma vagy elegendő egy alapdiploma/főiskolai diploma, szóval a lényeg, hogy magas szintű tudást nem keresnek sehol vagy nagyon nagyon ritkán. most értettem meg az elvándorolt ismerőseimet, hogy miről is beszéltek.


vélemények? szerinted igaz az, hogy akik előre vinnék az országot, azok mennek el innen?



2019. jún. 20. 14:59
1 2
 11/13 anonim válasza:
29%

Azok akik előrevinnék az országto a munkaképes, magasan képzett fiatalok, és ők bizony elmennek, jól teszik.

Én is elmegyek, amint lehet, mert nem szeretném hogy itt nőjjenek fel majd a gyerekeim, továbbá hogy diplomásként ne legyek megbecsülve, csak egy rabszolga legyek a sok közül. Azért mennek ki diplomásként olyan állások betöltésére amihez nem lenne szükséges, mert így is többet kapnak.

Gondoljunk bele: én most jöttem az oktatási rendszerből ki (19 vagyok), és bátran ki merem jelenteni hogy nincs oktatásunk. Szinte nincs is olyan iskola ahol ne lenne valamilyen betöltetlen tanári állás, sokszor a legfontosabb, érettségi tantárgyakat érinti a dolog. Mindenkinek külön matek és nyelvtanárhoz kell járnia, mert csak a legszerencsésebb helyeken tudnak tanítani csoportbontással, és ezt a 2 tárgyat 35-40 különböző szinten lévő gyereknek úgy elmagyarázni hogy megértsék, de ne is csússzunk ki a tanagyagból lehetetlen. Óvodában a kiégett óvónők máig tartó lelki sebeket okoztak bennem, az alsós tanítónénim azért alázott meg az osztály előtt mert nem voltak kihegyezve a színes ceruzáim. Most egy ilyen rendszerbe dobjam be a gyerekemet? Egyáltalán bedobná valaki, úgy hogy van jobb választása?! (Külföld)

A másik ami miatt elmegyek az az egészségügy. Nem politizálok, szóval nem mondom hogy szerintem ki tehet az állapotáról. De a nagymamám 10 órát várt sürgős szívműtétre. 2x félrediagnosztizáltak, a nőgyógyász azt mondta nem lehet gyerekem, aztán jött a főorvos és mondta hogy hülyeség...ráadásul a porckorongsérvem miatti szédülést le akarták tudni annyival hogy pszichológiai okokból szédülök (csak elmentem utána magánba). És egy gyökérkezelést érzéstelenítő nélkül akartak elkezdeni... sorolhatnám még, de kérdem én, élne valaki egy ilyen egészségügyi ellátásban, ha van jobb választása?!

Szerintem mindenki elmegy aki teheti, mert egy élhető rendszer, és a munkánk, képzettségünk (pénzbeli) megbecsülése mindennél fontosabb.

2019. jún. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A történelem által is visszakereshető:ha az adott országban megroggyant a biztonság,a munkabérek rekord alacsonyan vannak,nincs kilátás a boldogulásra (a politikai döntések) akkor legelőször a tanult,diplomás,művészek hagyják el az országot.

Az I.II. világháború,ellenforradalom,legutóbb az Orbán kormány intézkedései.A jelenség megfigyelhető volt az 1989-es események, Románia esetében is.

Nem véletlen,a magyarok mindenhol megtalálhatók és jó irányban öregbítik hírnevünket.

A kérdező által megemlített fiatalok külföldi munkavállalása, nemcsak az anyagiak miatt történhet,hanem itt is a politika aki több éven keresztűl küldte külföldre a magyar választópolgárokat "dolgozni",ahelyett,hogy ők mentek volna elmenni,már c

2019. jún. 27. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

#11

Ha tényleg 19 éves vagy akkor elfogadom, hogy nem érted a körülötted lévő világot.

Menj és tapasztald meg milyen máshol és majd rájössz, hogy vannak a mesék a szép, gazdag nyugatról, meg van a valóság.

Aztán majd vagy megjön az eszed vagy nem. Vagy hazajössz vagy nem.

Megteheted hogy kimész és megteheted hogy hazajössz utána.

Csak azt ne felejtsd el, hogy mindezt a lehetőséget pont azoknak köszönheted, akiket most annyira szidsz.

2019. jún. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!