Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek egy ember számára...

Szerintetek egy ember számára a saját nemzete vagy az emberi faj (emberiség) kell hogy fontosabb legyen?

Figyelt kérdés
Én szerintem mindenek előtt a nemzet és csak utána az emberiség.
2019. júl. 8. 19:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Természetesen az emberi faj. Nem is értem, hogy ez miért kérdés.
2019. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell/lehet választani mert az emberiség problémája mindig érinti a nemzetet is míg a nemzet problémája persze nem kell érintse az emberiséget. Esetleg mondj gyakorlati példát egy olyan emberiséget érintő problémára ami nem érintené az egyes nemzeteket.
2019. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%

Az emberiség magasabb szint.

Ha megéli az emberiség,a nemzetek úgy is eltűnnek,összemosódnak,minimum földrész szinten.

2019. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%
1-es! Mert azt hiszi, hogy különleges dolog egy nemzethez tartozni, neki az emberi lét túl "kommersz", az bárki lehet. Csak ott bukik a dolog, hogy ahhoz, hogy egy nemzethez tartozz, előbb embernek kell születned.
2019. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%
A nemzet, haza mindenek előtt! És a legfontosabb hogy megvédjük a nemzetet, hazánkat a többi népektől, harcolni kell ellenük folyamatosan és védelmezni a nemzetet!
2019. júl. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

Hülye kérdés.

Ha az ember olyan választás elé kerülne, amin az egész emberi faj sorsa múlna, akkor természetesen nem foglalkozna azzal, hogy mi van az egyes nemzetekkel - akár a sajátjával.

Mivel azonban ilyennel nem találkoznak az emberek, szemben a saját környezetükkel, amire van ráhatásuk, emiatt a saját nemzete érdekei lesznek előtérben. A

Amiket pontosan ugyanazok a célok IS segítik, szolgálják, amik az egész emberi fajét.

Ugyan mond meg nekem kérdező, mi olyan dolog lenne ami fontos és jó az emberi fajnak, az emberiségnek, de nem fontos a nemzeted számára?

Röviden: nincs olyan hogy először a nemzet aztán az emberiség - ahogy fordítva sincsen, hogy előbb az emberiség, aztán a nemzet.

Ha jönnek a marslakók és ki akarják pusztítani az emberiséget, na, akkor majd lesz. Addig nem.

2019. júl. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%
Természetesen a nemzete.
2019. júl. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem meg a családdal kezdődik a kötődésű lánc.
2019. júl. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
Emberiség létezhet nemzet nélkül, de fordítva ez az állítás már nem igaz. Emiatt emberiség.
2019. júl. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Csakis az emberi faj. Mulytikulyti rulez.

A kevert katyvasz a legjobb. Se múltja se jövője, nem kötődik semmihez, irányítható és szaporodni tudjon ez a lényeg.

2019. júl. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!