Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért állítják be Bernie...

Miért állítják be Bernie Sanderst kommunistának, szélsőbalosnak amikor egyáltalán nem az? Egyáltalán miért kell rettegni a kommunizmustól?

Figyelt kérdés

Úgy látom Bernie Sanders olyan szociális változásokat szeretne, amik mind Kanadában mind Skandináviában fellelhető, mert ez a mostani vadkapitalista állapot tarthatatlan és szociális változások kellenének, sőt a vadkapitlizmusok miatt az USA eléggé hozzájárul a klímaváltozáshoz. Azért, mert Bernie Sanders USA-t szociálisabbá tenné, miért lenne emiatt kommunista? Miért kell rettegni a kommunizmustól? Felkell dolgozni a tragédiákat, úgy se fog az megismétlődni. Ugyanígy vagyok Trianonnal is, igazságtalan volt, de túl kell lenni rajta. A kommunizmussal is ez a helyzet amerikaikat rettegésbe tartják és milliós halottakkal pózolgatnak, hogy jaj, de rossz volt, közbe meg tök undorító amit ők is művelnek? Usa-ról is lehetne azt mondani, hogy gyilkosok, mert több országot megtámadtak, hogy elhozzák az állítólagos "demokráciát", emiatt miben különbek a náciktól?


Szerintem, ha nem dolgozzák fel a történelmi tragédiákat sose lesz változás. Egyenlőre USAban nincs jobb alternatíva, mint a Bernie Sanders.


2019. júl. 21. 11:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Tök jó, hogy milyen jó egy kórház, ha csak az 1% vagy a 0,1% engedheti meg magának hogy igénybe vegye,"


Nem az amerikai modell mellett akarok érvelni, csak mérnökként végiggondolhatnád, hogy NYILVÁN BAROMSÁG, hogy az amerikaiak egy ezrelékének van hozzáférése az egészségügyhöz! Az amerikai KSH szerint 8,8%-nak NEM volt egészségbiztosítása 2017-ben.

[link]


Egyetemekkel kapcsolatban: Van egy csomó "public university". Az egyetemi ranglistákon sok benne is van a top 1000-ben, tehát egy átlag magyar egyetemnek megfelelőek mondjuk.


Vagy B megoldás, hogy valamilyen ösztöndíjat kapsz. Ahhoz vagy zseninek kell lenni, vagy szuper sportolónak.


Bár tényleg lehetne persze több pénzt fordítani ösztöndíjakra és/vagy állami fenntartású egyetemekre (és a top egyetemeket meg hagyni, hogy működjenek, ahogy eddig).

2019. júl. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#11

Nem azt mondtam, hogy csak az amerikaiak ezrelékének van hozzáférése az egészségügyhöz. Direkt azért mondtam ilyen extrém számokat, hogy szemléletes legyen a példám. Hogy az adott szolgáltatás minősége önmagában nem elég, hanem azt is meg kell nézni, hogy mennyire hozzáférhető. És erre mondtam példának, hogy hiába van egy nagyon jó kórházad, HA csak nagyon kevesen engedhetik meg maguknak. Oké?


"Egyetemekkel kapcsolatban: Van egy csomó "public university". Az egyetemi ranglistákon sok benne is van a top 1000-ben, tehát egy átlag magyar egyetemnek megfelelőek mondjuk."

Igen, és ezek is gyakran vagy teljesen fizetősek, vagy a helyek nagy része fizetős, vagy az államon kívül érkezőknek fizetős, vagy csak mondjuk a könyvek fizetősek (és kötelezőek és túlárazottak), stb.

Pl:

[link]

Nem véletlen az az 1,6 billió dolláros számadat amit írtam. Igen, ELVILEG vannak lehetőségek, elvileg minden nagyon szép és jó, aztán a gyakorlatban kb. mindenki aki egyetemet végzett egy életre el van adósodva mielőtt egyáltalán dolgozni kezdhetne.

Baromi nagy probléma ez odakint. 1,6 BILLIÓ DOLLÁR. És a megoldása annyi, hogy elég állami férőhelyet kellenek biztosítani. Ahogy azt meg tudják csinálni vagy 100 másik országban, beleértve minket is. És ezt, az ingyenes felsőoktatás biztosítását irreálisnak vagy károsnak hívni szerintem nettó hülyeség.

2019. júl. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Épp ez az, hogy azok vannak kevesen, akiknek nincs egészségbiztosításuk. Vagy a világ legjobb kórházait vehetik igénybe kevesen? Hát az lehet, de ez van. Az átlag magyar kórházaknál jóval felszereltebb kórházakat viszont egész sokan.


Az egyetemek tekintetében egyébként egyetértünk, hogy lehetne több államilag támogatott hely (bár tekintve, hogy nem vagyok amerikai, nekem végül is mindegy). De csak a pontosság kedvéért: a "billion" az magyarul milliárd. (Ami persze így is sok, nem azt mondom...)

2019. júl. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

S mit is akartál érzékeltetni a diákhitelükkel? Igen van, mert vannak olyan képzések, amire érdemes hitelt felvenni. Magyarországon meg járhatsz olyan képzésre ami ingyenes, de annyira azért nem jó, hogy hitellel megérné (vagyis a jelenlegi támogatott konstrukcióban nagyon jó a magyar diákhitel, de ha piaci kamata lenne már valószínűleg csak nagyon kevés hazai képzésre érné meg felvenni).

De egyébként az amerikai pénzügyi kultúra annyival magasabb szinten van az európaihoz képest, hogy akár a lakáshitelek, autóhitelek vagy hitelbiztosítások összegén is kimutathatnád, hogy mennyire hatalmas ez még sem jelentené azt, hogy válságban lenne bármelyik ágazatuk. A hitel nem egyenlő az eladósodottsággal, akármennyire is népszerű ezt hinni Európában (már Széchenyi is ez ellen a tévhit ellen küzdött).

Arra meg hogy a fizetős felsőoktatást a társadalmi ollóval összekapcsolni mekkora tévhit álljon itt egy hivatalos adat OECD országok jövedelem egyenlőtlenségéről: [link]

Lehet, hogy az USA a legegyenlőtlenebb, de kik is követik közvetlenül? Az ingyenes felsőoktatási és egészségügyi modellt (és más szociáldemokrata jótevést) követő Svédország, Finnország és Németország.

2019. júl. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Épp ez az, hogy azok vannak kevesen, akiknek nincs egészségbiztosításuk."


Épp ez az, hogy nincsenek kevesen. 28,5 millió ember nem kevés. És akinek van biztosítása, annak is simán lehet hogy nem érvényes az adott


"De csak a pontosság kedvéért: a "billion" az magyarul milliárd. (Ami persze így is sok, nem azt mondom...)"


Tudom, hogy mennyit írtam, és át is tudok váltani a két rendszer között. Olvasd el a wikipediát amit linkeltem. "1.6 trillion", az magyarul billió. Nem 1,6 milliárd (1.6 billion angolul) dollárról, hanem 1,6 billió (1.6 trillion angolul) dollárról beszélünk. Az USA teljes GDP-jének 7,5%-a. A magyar GDP kb. 155 milliárd dollár. Ennek a tízszereséről van szó, sacperkábé. A teljes magyar GDP tízszerese. Szerintem ez lesújtó, azért ismételgetem itt ennyit. Elképesztő.

2019. júl. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Upsz az elejét nem fejeztem be. Szóval lehet hogy valakinek van biztosítása, de az nem fedez mindent. Vannak ilyen sztorik, hogy kiderült hogy X-et nem fedezi a biztosítása és a nyakába varrtak valakinek félmillió dollárt, vagy akármennyit, miközben ő végig azt hitte hogy fedezve van. De arra az esetre éppenséggel nem vonatkozott. Upszi, életed végéig fizethetsz... király... Itt se nagyon látok komoly érvet amellett, hogy ne legyen univerzális állami ellátás.
2019. júl. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha nem akarják ,akkor rásütik, hogy kommunista. Mivel a média nem magyarázza el, hogy miről is van szó, így ez szitokszóvá vált. Miért kell rettegni a kommunizmustól? Hát először is azt senki sem tudja, hogy mi az, hogy "kommunizmus" . Marx sem tudta, csak feltételezte, hogy a szocializmus utáni korszak lehet a kommunizmus. (Tehát kommunizmus soha sehol a világon nem volt!!!!) Az azonban előre látható, hogy ez egy pénz nélküli társadalom lesz (MINDENKINEK A SZÜKSÉGLETE SZERINT, ÉS A TELJESÍTMÉNYE ARÁNYÁBAN!!!!) Most a pénzvilág attól legyőzhetetlen, hogy uralkodik a "...pénz-hatalom-pénz-hatalom-pénz- hatalom..." kőrforgás. Ha nincs pénzuralom, akkor ezek a mai gazdagok csak a társadalom kegyelemkenyerén élhetnek, mert máshoz sem értenek mint a pénzzel való hatalmuk kamatoztatásával. Magyarul: Még utcaseprőknek sem lennének megfelelőek, mert ott dolgozni kell. Tehát a mostani hatalomnak a világban biztosan nem lenne jó a kommunizmus!
2020. febr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán miért kell rettegni a kommunizmustól?"

Ezért (a belinkelt felvételek egy-két hete kerültek ki, Sanders kampánystábjának tagjai fejtik ki a nézeteiket):

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..

2020. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!