Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki be akarja vezetni, vagy...

Aki be akarja vezetni, vagy támogatja a sorkatonaságot, az miért teszi?

Figyelt kérdés

2022. okt. 29. 14:16
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
30%
#8 Én "pávultam" az egyetemen, és képzeld, a munka világában oly hasznossá tettem magam, hogy csak röhögök a hozzád hasonló képzetlen, elnyomott idiótákon. Egyébként ha háborúra kerülne a sor, nem tudom melyikőnk fogná az aknavetőt, és melyikőnk ülne éppen a hírszerzés irodájában. Döntsd el te, a saját kis világodban, Einstein.
2022. okt. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
5%

Én örülnék neki, ha fegyver lenne a kezemben egy háborúban, de már sajnos túlkoros vagyok.

A civilekkel kényük, kedvük szerint bánnak a fegyveresek, megnyúzzák őket elevenen, hogy hová dugták a pénzüket, a pálinkát, vagy csak szórakozásból, ez eddig minden háborúban így volt és ezután is így lesz.

Persze nem jut mindenkinek fegyver, csak a kiváltságosaknak, akik szerencsések.

2022. okt. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
82%
Azért akarják, hogy megritkuljanak a fiatalok. Ezek gonosz emberek, valószínűleg örülnének, ha sok fiatal meghalna.
2022. okt. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
2%
Mert van esze.
2022. okt. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
19%

Annyi előnye lenne, hogy fegyelemre tanítaná a fiatalokat. A mai világban a fiatal bekapcsolja órán az okostelefonján a zenét, a tanár rászól, hogy kapcsolja ki, erre a fiatal megveri a tanárt, és a tanár kerül börtönbe. Ezzel nem lehet fegyelemre tanítani.

Ez a fiatalnak lenne csak jó, mert ha ott fog tartani, ho gy munkahelyre megy dolgozni, és ott kapcsolja be a zenét a telefonján és fel akarja pofozni a főnökét, ha arra kéri, hogy dolgozzon, akkor nagyon nézne, hogy kirúgják ezért.

2022. okt. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
#15 Megint kiemeltél egy kisebbségi problémát. (nem romákra gondolok, hanem ez a kisebbség, amiről beszélsz.) Én például sohasem csináltam volna ilyeneket, mert a szüleim jól neveltek. Ez a szülőknek lenne a feladata, őket illene felelősségre vonni ilyen esetben, és nem kollektíven kitolni azzal is, aki normálisan nevelkedett.
2022. okt. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

15:05

Érdekes érv, de eléggé ostoba. A 80-as években sok ismerősöm megjárta a hadsereget és abból amit meséltek, inkább az jött le hogy csak elvesztegettek x hónapot a legjobb éveikből, ráadásul a tésztában gazdag, hússzegény olcsókoszt miatt még híztak is. Még csak lőni se tanultak meg, mert az MH spórolt a lőszerrel. Azt hogy "fegyelmet tanultak" volna valahogy senkitől nem hallottam :-D

2022. okt. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
18: Az én ismerőseim zöme is úgy szerelt le, hogy híztak vagy 10 kilót, meg jobban kívánták a piát.
2022. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Jelenlegi gazdasági helyzet nem tenné lehetővé, ettől függetlenül támogatom, hogy legalább egy nyári szünet (2 hónap) alatt elvégezhető képzést kapjon minden fiatal, hogy legalább az alapvető katonai etikettről, túlélésről, fegyverkezelésről legyen fogalmuk, ha beüt a baj.

Mielőtt vérgőzös hangnemben nekem esnek, tisztázzunk valamit. Hét éve szerződéses katona vagyok több misszióval a hátam mögött. Amit megtanultam az évek alatt:


- alázatosság

- tisztelet mindenki felé

- szükség esetén nélkülözni

- feltalálni magam bármilyen helyzetben

- szinte végeláthatatlan találékonyság

- magas komfortzóna

- csöppnyi igények

- egészségmegőrzés fontosságának előtérbe kerülése

- folyamatos karbantartás mind tesi, mind mentális szinten

- emberismeret

- sok élettörténet megismerése

- végül, de nem utolsó sorban a legfontosabb, melyről a civileknek fogalmuk sincs (nekem sem volt a bevonulás előtt): a TÁRS jelentése.


Sajnálom, akiket negatív élmény ért a sorkatonaság során, azt sem feltétlenül állítom, hogy oka volt. Rossz szándékú emberek minden munkahelyen vannak, de előbb mindenki a saját háza táján sepregessen. Volt, hogy én is kaptam az ívet. Mert megérdemeltem.

Máig a legörömtelibb vonzata ennek az egésznek azonban az, hogy bárhol járok az országban, szinte mindenhol fel tudok hívni valakit, ha bajba kerülök, mert annyi emberrel kerültem jó kapcsolatba a honvédség által.

Nem, nem vagyok fideszes. Rühellem, mint a sz*rt.

2022. okt. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
20: Szerződéses vagy, ott a lényeg! Nem akaratod ellenére rángattak be.
2022. okt. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!