Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki be akarja vezetni, vagy...

Aki be akarja vezetni, vagy támogatja a sorkatonaságot, az miért teszi?

Figyelt kérdés

2022. okt. 29. 14:16
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
88%

Mert a magyarok egy része olyanok,hogy "dögöljön meg a szomszéd tehene".

Többnyire túlsúlyos,iszákos középkorúak,öregek,akik rosszindulatúak,irigyek a fiatalokra,holott a szocializmusban voltak fiatalok,amikor 8 általánossal is megéltek,ma éhen döglenének.

Na ez a típus szeretné,hogy másnak rossz legyen.

2022. okt. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Mert a "bezzeg a mi időnkben" és "ezek a mai fiatalok" című nótát fújják. Persze amikor a gyerekét, vagy a rokonának a gyerekét vinnék be egy évre szívni akkor már nem lenne olyan lelkes.
2022. okt. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
32%
Aki nem lép egyszerre, nem kap puncit estére.
2022. okt. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
23: Nem feltétlenül. Dumálgattam én úgy 20 éve egy negyvenes prolival, aki mesélte, hogy a fia meg próbálta úszni a katonaságot, és ő minden ezirányú próbálkozását megtorpedózta, mert higy vigyék csak el, anno ő is kibírta, meg ott majd fegyelmet és rendszeretetet tanult. Végül el is vitték. Elég élvezkedő hangnemben mesélte ezt. És amikor elmondtam, hogy én megúsztam a katonaságot, mert beszereztem bizonyos papírokat, úgy nézett rám, mint a véres rongyra.
2022. okt. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

higy=hogy

tanult=tanul

2022. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű a valódi ok meg: Ha már engem szivattak, akkor szivassák ezeket is meg, jó magyar dögöljön meg a szomszéd tehene is elvek alapján.
2022. okt. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
13%

Nem értem miért beszélnek páran itt szívatásról. Ez a honvédség már nem az a honvédség mint régen. Persze, van szívatás, de nem annyi és nem olyan szintű mint a régi szép időkben. A lényeg, hogy olyanok, akiknek nincs semmiféle tartása, azok itt jó eséllyel szereznének. Higyjétek el hogy nem hal bele az ember, inkább megerősíti.


A #20-as nagyon jól leírta.

2022. okt. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Általában a lecsúszott alkesz prolik akarják, akik ott se voltak jók semmire, max felmosni. Legnagyobb teljesítményük amit elértek az életben, hogy voltak sorkatonák.
2022. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
86%

Akiket én eddig láttam, hogy támogatnák:

- férfiak, akik régen voltak sorkatonák és buliként élték meg az egészet és úgy gondolják, hogy a mai puhányokra is ráférne

- kamaszok, akik azt gondolják, hogy ez valami olyasmi, mint a videojátékokon, csak ez élőben.

- turbó feministák, akiknek egy romantikus kép él a fejében, hogy ott majd a sok "pasika" megtanul férfi lenni, talán szed magára némi izmot is, megtanulja a hierarchiát, a rendet, stb. és így elég erősek lesz majd a mai modern erős nőkhöz (mármint hozzájuk).


De ki kell ábrándítsak mindenkit. Akkor ez azért működött, mert fiatal fiúkat még úgy ahogy lehet irányítani. De ha ma besoroznának egy csomó felnőtt korú férfit, akiknek minimális kedvük sincs katonásdit játszani, ott aztán fröcsöghetne a nyál a "felettes" szájából, szét lenne trollkodva az egész rendszer. De béke időben nincs szó a sorkatonaság visszavezetéséről. Ha pedig "helyzet" lenne, akkor megint semmi értelme nem lenne a mai haditechnika mellett.

2022. okt. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
#29 Én voltam katona, de nekem életem legrosszabb élménye volt. Értelmetlen feladatok, 0 kiképzés,alkoholista tisztek, aluliskolázott kisebbségi komplexusos tisztesek akik kaptak egy kis hatalmat és a katonákon élték ki magukat. Gyűlöltem ott lenni, de nem csak én, a századomból kb mindenki.Plusz akikkel beszélgettem más századokból, zászlóaljakból ők se nagyon szerették, mindenki a leszerelést várta, számolgattuk a napokat már az elejétől fogva.
2022. okt. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!