Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha részben bevezetnék a...

Ha részben bevezetnék a szomszédunkban eldurvuló háború miatt a sorkötelezettséget Magyarországon, mennyi magyar fiatal menekülne gyáván külföldre?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki túlzásba esne, én nem arra gondolok a kérdésemben, hogy ezeket a fiatalokat az ukrán frontra küldenénk az oroszok ellen. Csak kapnának katonai alapkiképzést a Magyar Honvédségnél, fegyelmet, rendet és némi tiszteletet tanulnának.


Sajó Sándor költőtől idézem:

"Gyáva népnek nincs hazája

Világ népe mind megveti,

Még az ég is kineveti

Úgy kell neki, úgy kell neki!"



2022. dec. 31. 11:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/109 anonim ***** válasza:
92%

Nem vezetnék be emiatt a sorkatonaságot. Mivel NATO tagok vagyunk, így előbb vetik be az összes hivatásos katonát, akik NATO tagországokban vannak, majd ezt követően vetnék be (ha nem elégséges) a tartalékos katonákat, majd ezután jönne csak a civil lakosság, de ha már az első nem elégséges, akkor oly mindegy kit vetsz be!


"Milyen szerencse, hogy az ukránok többsége nem "gondolkodó ember", különben már rég Kijevben lennének az orosz katonák."

Ha szándékukban állna, már rég ott lennének. El nem hiszem, hogy úgy gondolod ez arról szól, hogy az oroszok az orosz-ukrán határról, mint egyfajta rajtvonalról próbálnak benyomulni de az ukránok ott állnak és pofozzák le őket... Az oroszoknak azok az ércben, földgázban gazdag területek kellenek, amit USA tulajdonképpen felvásárolt! Ha jóindulatú akarok lenni, akkor azt mondom, hogy nem is nekik kell csak azt nem akarják, hogy USA-é legyen és van is ebben ráció, ugyanis van nekik bőven épp elég ahhoz, hogy jól éljenek belőle, nem kell még ez is a spájzba ahhoz, hogy ne halljanak éhen! Szerinted mit fizet majd Ukrajna USA segítségéért? Ingyen van? Hogy az EU ingyen segít, azt sem gondolnám, de azt is eltudom képzelni, hogy ennyire hülye, hogy igen. Nem az első eset ez! Amerika fegyvereket adott már Afganisztánnak is, hogy harcolhasson a szovjetekkel, de a másik fél sem különb, oroszok is segítették Vietnámot! (amiből úgy jött ki győztesen USA, hogy hááát valójában nem volt az győzelem)

Te szerinted, ha két fél vitába száll egy kocsmában, és az egyik fél odalök téged, hogy Te kapd a pofont és hát nyilván Te ezt veszed annyira rossz néven, hogy visszaütsz, majd előkap az egyik egy kést, a másik ad neked is egy kést és nekiálltok vívni, hogy eldőljön ki kapja először a szívébe... Hős vagy Te ettől? Szerintem (elnézést, de) inkább egy hülye! Ahelyett, hogy azt mondod annak, aki odalökött a pofonba, hogy elmész Te a p....ba, és akivel összeveszett (és lepofozott), azzal együtt rúgod ki a kocsmából a bánatba...


"Nem járna érte semmi, már akkor sem járt, amikor még volt ez az ostoba értelmetlen időrabló sorkatonaság. Aki mást állít az HAZUDIK!"

Ja! Nagybátyám is azért ült 2 évet, mert nem volt ilyen. Csak a született fiát akarta látni, ennyi oka volt, hogy elszökött. Arra nem fogom tudni rávenni, hogy téged meglátogasson és neked személyesen elmesélje ezt, vagy mutasson róla bizonyítékot, hogy meggyőzhessen arról, hogy nem hazudik! Mit gondolsz, hányan szöktek volna el a sorkatonaság elől, ha ez így megy, hogy nem jár érte semmi szankció?

2022. dec. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/109 anonim ***** válasza:
90%
31-es: Ha hiszed, ha nem, tőled olvasok ilyet először. De nem kell bizonyítani, elhiszem. Akkor a te nagybátyád azon szerencsétlenek egyike volt, akit mégis bevarrtak emiatt. Nem hittem volna, hogy ezt ilyen komolyan vették, én úgy gondolnám, nem volt ez olyan súlyos szabályszegés, hogy ennyi fölös hercehurcát és még két év sittet megért volna. De hát hülye emberek mindig voltak, és most nem a nagybátyádra értettem, hanem arra, aki előállította meg aki elítélte azért amit tett.
2022. dec. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/109 anonim ***** válasza:
100%

A sorkatonaság egy elavult, idétlen, időpazarló hülyeség, aminek az égvilágon semmi értelme nincs. A katonaság szintén egy szakma, ahogy valaki korábban írta is, miért kéne mindenkit erre kötelezni? Ennyi erővel tényleg lehetne sororvos, sortanár meg bármi, amiből épp hiány van. Másrészt nem azért tanultam évekig, szereztem három diplomát, hogy valami kopaszodó, kapuzárási-pánikkal küzdő, agresszióját elfojtani próbáló idegbeteg idióta ordítozzon velem és mindenféle értelmetlen hülyeséget csináltasson meg velem. Aki tényleg erre vágyik, az menjen katonának.


Valamint egy ország vagy eszme sem ér annyit, hogy az életemet kockára tegyem miatta. Élni más országban is tudok, de akkor nem, ha agyonlövetem magam Magyarországért. Ezért az országért amúgy is kár lenne.


Nekem van néhány 40-50 közötti ismerősöm, akiknek kellett volna még katonának lenni, de "okosba elintézték", úgyhogy megúszták, de ez már a 90-es évek során történt. Érdekes módon mindegyikük többdiplomás, tisztelettudó és egyenes felnőtt férfi lett, pedig nem voltak katonák.

2023. jan. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/109 anonim ***** válasza:
84%
Miért lenne gyáva az, aki külföldre menekül? Pont az a bátor, aki belevág az ismeretlenbe, a kérdőjelesbe. Egy ilyen döntést meghozni nem könnyű még akkor se, ha kényszer szüli, semmi esetre se gyáva az, aki ilyenkor elhagyja az országot. Az én szememben azok az ukránok (vagy bárki, aki háború elől menekül) a hősök, akik meg merték lépni ezt és mindent hátra hagyva képesek elmenekülni. Ez nem gyávaság, az a gyávaság, ha behódolsz és egy országra bízod az életedet.
2023. jan. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/109 anonim ***** válasza:
100%
Én lépnék,viszont te nyugodtan itt maradhatsz fogkevéfel wct sikálni egy 8 általánosos komplexusos fsz parancsára,kopasz
2023. jan. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/109 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező amit írsz az több sebből vérzik:


"Ha részben bevezetnék a szomszédunkban eldurvuló háború miatt a sorkötelezettséget Magyarországon, mennyi magyar fiatal menekülne gyáván külföldre?"


1. Nem vezetnék be és nem is tudnák bevezetni / visszavezetni a sorkatonaság intézményét, mivel nincs elég felszerelés, kiképző tiszt, funkcionáló laktanya stb.; és értelme sem lenne sok, hisz így az amúgy is gyengélkedő hátország a kieső munkaerő híján, még inkább legyengülne. + Plusz ez a sorkatonaság téma darázsfészek, ha be karnák vezetni azonnali Fidesz bukás lenne a vége. Sehol a világon nem bukna meg olyan gyorsan egy kormány, mint a mienk, ha ezt Viktor és baráti köre megmerészelné próbálni.


2. Nagyon köszönöm kedves kérdező, hogy a te részedről lelettem gyávázva, csak azért mert nem kívánnék részt venni egy értelmetlen, fölösleges, időrabló, és teljességgel szükségtelen "katonai szolgálatban".


"Csak kapnának katonai alapkiképzést a Magyar Honvédségnél, fegyelmet, rendet és némi tiszteletet tanulnának."

Aha, persze. Max álmaidban. A Magyar Honvédség egy nemzetbiztonságilag fontos és nélkülözhetetlen intézmény; és nem arra van, hogy X Y -nak ide citálják a katonakorú hozzá tartozóját és tiszteletre, fegyelemre, meg rendre neveljék, arra a célra ott van a család, meg a szülők, akiknek "elméletileg" ez az eredeti rendeltetése. A hadsereg nem nevelő intézet, hanem egy olyan intézmény, ahol (dióhéjban) háborús helyzetek kezelésére készítenek fel, ahol ha a fent említet 3 alapkézséggel nem rendelkezel, akkor úgy kivágnak, hogy azt se tudod merre vagy arccal előre (és nem állnak neki téged, vagy bárki mást óvodás módjára nevelgetni, mint valami infantilis, OPNI szökevényt).

2023. jan. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/109 anonim ***** válasza:
89%

Fidesz már csak külső hatásra bukna,viszont lefogadom hogy azért nem vezették be mert felmérték azt amit az előttem lévő írt.

Azonkívül lelépne az országból velem együtt legalább 1 millió fiatal,ígyis már nagyon nem tetszenek bizonyos dolgok,de ez lenne kb az utolsó csepp a pohárba, tehát elveszítené a jövőjét, azért hogy néhány nemsokára úgyis megdöglő nyugger örüljön. Hú de jó lenne,ja nem.

Aztán ott van a többi amit az előttem lévők részletesen leírtak

2023. jan. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/109 anonim ***** válasza:
100%
"Fidesz már csak külső hatásra bukna" Csak bukna már meg, az egész álkeresztény, álnemzeti kormány.
2023. jan. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/109 anonim ***** válasza:
100%
"Fegyelmet, rendet és tiszteletet tanulnának" Ilyen hülyeséget is csak azok írnak, akik nem voltak sorkatonák...
2023. jan. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/109 anonim ***** válasza:
100%
Arra lennék inkább kiváncsi, hogyha visszavezetnék akkor a kérdező boldogan és dalolva menne é a sorozó bizottság elé!?
2023. jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!