Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha részben bevezetnék a...

Ha részben bevezetnék a szomszédunkban eldurvuló háború miatt a sorkötelezettséget Magyarországon, mennyi magyar fiatal menekülne gyáván külföldre?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki túlzásba esne, én nem arra gondolok a kérdésemben, hogy ezeket a fiatalokat az ukrán frontra küldenénk az oroszok ellen. Csak kapnának katonai alapkiképzést a Magyar Honvédségnél, fegyelmet, rendet és némi tiszteletet tanulnának.


Sajó Sándor költőtől idézem:

"Gyáva népnek nincs hazája

Világ népe mind megveti,

Még az ég is kineveti

Úgy kell neki, úgy kell neki!"



2022. dec. 31. 11:51
 51/109 anonim ***** válasza:
0%
#50: Kicsit késő. Voltam sorkatona, ha "imádtam" volna, már akkor ott maradhattam volna.
2023. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/109 anonim ***** válasza:
100%
Voltál egy fr.ncokat, akkor nem tartanád hasznosnak, ha tényleg lettél volna, akkor te is azt láttad volna, hogy egy felesleges bohóckodás aminek az égvilágon semmi haszna, semmi értelme nem volt. Tudod kinek meséljél kis tizenéves Pistike.
2023. jún. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/109 anonim ***** válasza:
100%

Ja és legőszintébb sajnálatodra a rövid alapkiképzés sem lesz, mert annak sem lenne értelme, ha te akarsz háborúzni, hajrá, a többség nem akar, nem is fog, itt béke van és lesz. Te ha akarsz menjél azt' ugráljál az alkesz őrmestered értelmetlen "parancsaira".


Ilyen kis tizenéves idióta kölykök minek firkálnak ide, én nem is értem. Anyuka vagy apuka nem zárta el a gépet?

2023. jún. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/109 anonim ***** válasza:
33%
Hapsikám, valszeg te még a világon sem voltál akkor, amiről írtam. 60 fölött járok, te hülyegyerek. Anyádat idiótázd.
2023. jún. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/109 anonim ***** válasza:
33%
Ja, még annyit, hogy tartalékos hadnagyként szereltem le, úgy hogy nem parancsolgatna egy őrmester nekem, legfeljebb én neki...
2023. jún. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/109 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ország nem méltó arra, hogy akár a kisujjamat is kockára tegyem érte.
2023. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/109 anonim ***** válasza:
100%
55-ös jól van Pistike, mára elég volt belőled meg a sorkatonásdi hülyeségeidből. Legyél rá nagyon büszke hogy te voltál katona (amit bárki meg tudott egyébként csinálni), én meg hidd el nem fogom magam mélységesen szégyellni azért mert kimaradt az életemből ez a mihaszna időrabló értelmetlen baromság.
2023. jún. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/109 anonim ***** válasza:
100%
Azért elárulhatná az aki annyira kardoskodik mellette hogy miért teszi? Egy darab értelmes érvet nem tudnak felhozni, mi is indokolná újbóli bevezetését! Minek veritek a nyálatokat kis tizenévesek meg vén boomerek?
2023. jún. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/109 anonim ***** válasza:
21%

#58: Én csak arra tudnék érveket felhozni, hogy miért nem lenne jó, ha bevezetnék a ti arrogáns, degenerált Y-, Z-, D-, vagy tököm tudja milyen generációs fajtátoknak. (Megnyugtatlak, neked kortárs nőktól hallottam olyan véleményeket, hogy nem ártana nektek a sorkatonaság.)


#57: Bekaphatod.

2023. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/109 anonim ***** válasza:
100%

Tanár vagyok, úgyhogy sok fiatallal érintkezem napi szinten. Semmi értelme ilyen hülyeségekre pazarolni az idejüket, egy 18-19 éves ember személyisége már nem fog nagymértékben változni - hacsak nem éri valami nagy trauma. Az az elképzelés, hogy a fegyelmet megtanítja, téves: fegyelmet nem ebben a korban kell tanulni, hanem tulajdonképpen óvodától kezdve, de elsősorban a szülő feladata lenne ezt megtanítani. A sorkatonaság nem fog pozitívan hatni az olyan emberekre, akik fegyelmezetlenek, bunkók vagy trehányok, ellenben a "normális" emberekre csak negatívan hat. Kezdve azzal, hogy időt veszít, belekényszerítik valamibe, amit nem akar, teljesen felesleges stresszt okozva ezzel. Aki mondjuk egyetemre akar menni, annak az időkiesés elég komoly érvágás. Ha a sorkatonaság olyan hatékony, akkor miért van tele a 40-50-60-as korosztály (a 40-esek közül inkább az idősebbek) alkoholista, mihaszna, naplopó emberekkel? Ők még zömében voltak katonák, aztán milyen szuper emberek lettek.

A katonaság egy szakma, ugyanúgy, mint a tanár, az orvos, a mérnök vagy a pék. Semmi értelme ráerőltetni emberekre, ennyi erővel mivel tanárhiány van, vezessék be a sortanárság intézményét. Ugye, mekkora őrültség? A sorkatonaság is épp ekkora.


Amúgy meg hülyeség, hogy a mai fiatalok rosszabbak, semmivel nem rosszabbak. Vannak közöttük rosszak, de ez régen is így volt. Szimplán csak mások az eszközeik, de rengeteg tehetséges, szorgalmas és életrevaló fiatal van most is az országban, más kérdés, hogy a jelenlegi vezetés őket el fogja üldözni.

2023. jún. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!