Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha részben bevezetnék a...

Ha részben bevezetnék a szomszédunkban eldurvuló háború miatt a sorkötelezettséget Magyarországon, mennyi magyar fiatal menekülne gyáván külföldre?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki túlzásba esne, én nem arra gondolok a kérdésemben, hogy ezeket a fiatalokat az ukrán frontra küldenénk az oroszok ellen. Csak kapnának katonai alapkiképzést a Magyar Honvédségnél, fegyelmet, rendet és némi tiszteletet tanulnának.


Sajó Sándor költőtől idézem:

"Gyáva népnek nincs hazája

Világ népe mind megveti,

Még az ég is kineveti

Úgy kell neki, úgy kell neki!"



2022. dec. 31. 11:51
 61/109 anonim ***** válasza:
100%
#59 Tehát azért legyen sorkatonaság, mert ha te is szívtál, akkor szívjon más is....dögöljön meg a szomszéd tehene. Tipikus magyar mentalitás; ezt nevelte ki belőletek a szent néphadsereg. A sok alkesz boomer, ülnek a kocsmában egy doboz Borsodi mellett és szidják a mai fiatalokat, akik nyelveket tanulnak, egyetemre járnak. Szar dolog az irigység...
2023. jún. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/109 A kérdező kommentje:

"és szidják a mai fiatalokat, akik nyelveket tanulnak, egyetemre járnak. S**r dolog az irigység..."

Ezek az általad piedesztálra emelt mai fiatalok elmenekülnének a kontinensről is, ha megtámadna például Oroszország minket és a szomszédos EU tagországokat. A mai fiataloknak a kényelem számít és az anyagi jólét, kizárólag addig kívánnak egy közösség tagjai lenni, ameddig az nekik semmilyen kötelességgel és áldozattal nem jár. Abban a tudatban nőttek fel, hogy a piszkos munkát úgyis elvégzi majd más helyettük, mert ők a kivételezettek. Háborúban viszont ilyen nem létezik egyetlen országban sem, hogy valaki megússza a behívót, mert egyetemre járt, több nyelvet beszél és menő állása van.


Képzeljétek el azt, hogy Petőfi Sándor az általa szeretett hazáját az 1848–49-es forradalom és szabadságharc idején inkább elhagyja arra hivatkozva, hogy ő egy értelmiségi költő és majd úgyis lesz más katona aki irigy rá, kevésbé művelt és emiatt feláldozható a harcban. Aztán a harcok befejezte után visszatérne Magyarországra, miután mások feláldozták az életüket azért, hogy legyen neki hová visszatérnie egyáltalán.



"Gyáva népnek nincs hazája

Világ népe mind megveti,

Még az ég is kineveti

Úgy kell neki, úgy kell neki!"

2023. jún. 24. 07:41
 63/109 anonim ***** válasza:
100%
#62 Újra megkérdezem: Ha ennyire tetszik neked a hadsereg, miért nem mész katonának? Miért mástól várod el, hogy megvédjen? Miért nem mutatsz jó példát a mai fiataloknak és vonulsz be? Egyszerűen besétálsz a legközelebbi hadkiegre és jelentkezel....
2023. jún. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/109 anonim ***** válasza:
82%
62: Petőfi pont nem 100%-osan jó példa. Ő sem akart eredetileg bevonulni, de közben harcra buzdító verseket írt. Ezért támadták is, végül ezért döntött inkább a bevonulás mellett.
2023. jún. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/109 anonim ***** válasza:
100%
Mindig más farkával a legkönnyebb verni a csalánt....
2023. jún. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/109 anonim ***** válasza:
33%

#61:

1. Nem mondtam, hogy legyen sorkatonaság.

2. Egyáltalán nem "szívtam" ott, tanult emberként tartalékos tiszti képzésen vettem részt más tanult emberekkel, és annak megfelelően is viszonyultak hozzánk.

3. Nem járok kocsmába és nem a Borsodi a kedvenc söröm.

4. Főiskolát végeztem (ma Óbudai-egyetem a neve), tanultam és beszélek nyelveket, IT-szakterületen dolgozom. Nincs miért irigyelnem titeket.


Gusztustalan, hogy amit nyugaton baby boom generációként emlegetnek, csupán arra utalva, hogy valaki az 50-60 évvel ezelőtt született, ti következetesen pejoratív értelemben "boomeroltok", mintha azok az emberek a szemét kategóriájába tartoznának. Apádat is odasorolod?


#62: "Ő sem akart eredetileg bevonulni, de közben harcra buzdító verseket írt. Ezért támadták is, végül ezért döntött inkább a bevonulás mellett."


Ez hol van leírva?

2023. jún. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/109 anonim ***** válasza:
33%

"és szidják a mai fiatalokat, akik nyelveket tanulnak, egyetemre járnak"

Mert itt 30-40-50 éve nem is járt senki egyetemre és nyelvet sem tanult, igaz? Persze, csak a disznót etette mindenki, ahogy képzeled...

2023. jún. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/109 anonim ***** válasza:
100%

A sorkatonaságtól hogy jutottunk el a háborúig? Jelezném, hogy Magyarországon a II. világháború óta nem volt háború az '56-os eseményeket leszámítva, így legalább 3, de inkább 4 generáció nőtt fel békében, úgyhogy a mai 50-es emberek ugyanúgy abban a tudatban nőttek fel. Normális ember nem kockáztatja az életét egy országért - pláne egy ilyenért -, hanem elmenekül.


Petőfi pedig egy idióta barom volt. Az szerinted férfias, hogy ott hagyja a feleségét és a kisgyerekét és inkább elmegy meghalni? :D Az igazi férfi ilyenkor az, aki felpakolja a családot az autóba és elmenekül bármi áron is. Ki a francot érdekel az ország? Élni máshol is tudok.

2023. jún. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/109 anonim ***** válasza:
51%

#60: "fegyelmet nem ebben a korban kell tanulni, hanem tulajdonképpen óvodától kezdve, de elsősorban a szülő feladata lenne ezt megtanítani.

Még jó, hogy valamiért azt írod "lenne". Akkor látod mi a valóság.


"a "normális" emberekre csak negatívan hat." Ezt honnan vezetted le? Csak "normális" emberekkel érintkeztem életemben, olyanokkal is voltam sorkatona, egyikre sem hatott negatívan.


"időt veszít, belekényszerítik valamibe, amit nem akar, teljesen felesleges stresszt okozva ezzel."

Szegény. Ilyen alapon nekem is stresszt okoz, hogy belekényszerítenek, hogy egész életemben dolgoznom kell. Az élet nem csak arról szól, hogy mindíg azt csináljuk, ami tetszik, miért nem tanítod ezt is nekik?

"Aki mondjuk egyetemre akar menni, annak az időkiesés elég komoly érvágás." Akit ez érintett, annak 1 évet jelentett egyetem előtt, senkit nem hallottam panaszkodni miatta.


"miért van tele a 40-50-60-as korosztály (a 40-esek közül inkább az idősebbek) alkoholista, mihaszna, naplopó emberekkel?"


És a 20-éves korosztályban nincs ilyen, igaz? Csak ők nem csak az alkoholt fogyasszák, hanem még Xanax-ot is szednek mellé, hogy jobban hülyítsen.


"Ők még zömében voltak katonák, aztán milyen szuper emberek lettek."

Majd azt várd meg, hogy akik nem voltak, azok milyen szuper emberek lesznek.

2023. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/109 anonim ***** válasza:
100%
@66 A boomerezés teljesen jogos, felőlem Ratkózhatunk, ha jobban tetszik. Ölbetett kézzel nézte végig ez a generáció azt, hogy a privatizációk alatt kirabolják az országot, megvette még anno az OTP kölcsönös lakást zéró pénzért, most meg egyetemistákat fejeget 200 ezres lakbérekkel. Teljesen köpedelem generáció, rasszistább, kevésbé iskolázott, homofóbabb, nyelveket kevésbé beszél, de azért a maifiatalozás megy, meg küldenék sorkatonának azt, aki értelmes dolgokkal is tudja tölteni az idejét.
2023. jún. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!