Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha részben bevezetnék a...

Ha részben bevezetnék a szomszédunkban eldurvuló háború miatt a sorkötelezettséget Magyarországon, mennyi magyar fiatal menekülne gyáván külföldre?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki túlzásba esne, én nem arra gondolok a kérdésemben, hogy ezeket a fiatalokat az ukrán frontra küldenénk az oroszok ellen. Csak kapnának katonai alapkiképzést a Magyar Honvédségnél, fegyelmet, rendet és némi tiszteletet tanulnának.


Sajó Sándor költőtől idézem:

"Gyáva népnek nincs hazája

Világ népe mind megveti,

Még az ég is kineveti

Úgy kell neki, úgy kell neki!"



2022. dec. 31. 11:51
 71/109 anonim ***** válasza:
55%

#68: "Petőfi pedig egy idióta barom volt. Az szerinted férfias, hogy ott hagyja a feleségét és a kisgyerekét és inkább elmegy meghalni?"


Hány versét olvastad az Anyám tyúkján kívűl? Ha mást is, akkor nem értettél meg belőle semmit.

2023. jún. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/109 anonim ***** válasza:
100%

Berlini, neked amúgy mi a célod? :D Semmi érvet nem hoztál fel a sorkatonaság mellett, az ellenérveket viszont "megcáfolod" mindenféle hülyeséggel. Mégis mi értelme lenne?

Petőfi pedig soha nem volt normális.

2023. jún. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/109 anonim ***** válasza:
35%

"megvette még anno az OTP kölcsönös lakást zéró pénzért"

"Zéró" pénzért hogy lehet venni valamit? Tévedsz ebben, egyébként.

A többit, amit idehánytál, inkább nem minősítem. Bár, nem az ún. Ratkó-korszakban születtem, hanem kicsit utána, nem venné be a gyomrom a hozzád hasonló mocskolódást a generációd felé.

2023. jún. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/109 anonim ***** válasza:
35%

#72:


Nem arról szólt a kérdés, hogy kell-e vagy nem sorkatonaság.

Milyen ellenérvekről beszélsz? Ugyanúgy tele vannak érvelési hibákkal, mint az enyémek.


"Petőfi pedig soha nem volt normális."

Ha te mondod... Te biztos az vagy.

2023. jún. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/109 anonim ***** válasza:
70%
Ja, hogy te mocskolhatsz más generációkat, de ha más ember rosszat mond egy generációról, akkor az már undorító. :D
2023. jún. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/109 anonim ***** válasza:
100%
Ok, tehát az összes gazdasági és társadalmi problémára a megoldás: sorkatonaság! 😆 🤣 😆 🤣 Gratulálok boomerkém, jár az arany keksz. 😆 🤣 😆 🤣 😆
2023. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/109 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg a legnagyobb csicskákból lettek a sorállományú tisztesek, tiszthelyettesek,akik csontig benyaltak százados meg ezredes elvtársnak... felnyomták asurranótársaikat ha piáltak, mindenről jelentettek az elöljáróiknak...gyakorlatilag 3/3-as besúgó kis férgek voltak.
2023. jún. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/109 anonim ***** válasza:
35%
#77: Ezt rám értetted?
2023. jún. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/109 anonim ***** válasza:
100%
#78 Te dicsekedtél vele, hogy hadnagyként szereltél... 😆 🤡🤡🤡
2023. jún. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/109 anonim ***** válasza:
35%
A hadnagy az nem tisztes vagy tiszthelyettes, és főleg nem sorállományú. Én eleve úgy vonultam be, mint diplomás, hogy ún. tartalékos tiszti képzésen veszek részt. Ez egy formája volt a sorkatonaságnak, olyan, mint egy iskola, ahol a kiképzés 6 hónapja alatt nem honvéd voltam, hanem 'hallgató', a vizsgák után meg tiszthelyettes, a leszerelés után pedig tiszt. Nem kellett hozzá senkinek benyalni, ez azt a célt szolgálta, hogy legyenek tartalékos állományú tiszti rendfokozattal rendelkezők is. Mindez a honi légvédelemnél volt. Kevered a szezont a fazonnal, hiába rakod tele holdkórosan vigyorgó smiley-ikkal.
2023. jún. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!