Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egyesek miért állítják azt,...

Egyesek miért állítják azt, hogy a sorkatonaság önállóságra nevelt?

Figyelt kérdés
Mert ugye másfelől meg azt hallani, hogy ott a kiképzők kezdettől azon voltak, hogy lerombolják az ember korábbi személyiségét, és felépítsenek egy újat. Hogy ugorjon a parancsszóra, és csinálja azt, amit mások is. Tehát hogy összességében a szolgálat alatt alkalmazkodjon egy rendszerhez, aszerint élje a mindennapjait. Ez nem inkább az önállóság kiirtása a lehető legmaximálisabban?

2023. máj. 29. 14:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:

"Nem igaz, nem egy hivatásost ismertem, aki nem ivott"


Meg ismertél olyat is a nagy számok törvénye alapján, aki meg igenis ivott. Ne állítsuk már azt se, hogy a sorkatonaság csupa absztinens személyből állt volna. Jó, tudom, te elit helyen szolgáltál, de a többség nem, és a pokolba kívánták az egészet. A te példádból sem lehetne általánosítani, nem mindenki szolgálhatott Debrecenben sem, voltak Nagyatádon is. Pesten nem tudom milyen volt az állomány. Fegyelmet meg rendet azonban biztosan nem tanult ott senki, legalábbis akivel eddig beszéltem, mind nyugodtan letagadhatná.

2023. okt. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 anonim ***** válasza:

40: "Most - mivel nem lenne jogalapja -"

A hadrafoghatóságnak most is van jogalapja nálunk, ha erre gondolsz.

A parancsot meg lehet tagadni, de pl. háborúban valószínű, hogy helyben, az arcvonal előtt agyonlövik az embert, mielőtt még mások is követnék példáját.

A behívóparancs megtagadásáért az USA-ban, a vietnami-háború idején (a Hair című film alapján) 10 év börtön járt, nálunk a 90-es években meg csak egy szabálysértési felszólítás, vagy még az sem.

2023. okt. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
60%
Csakhogy - nincs háború nálunk. És az életünkben nem is lesz. Bármennyire is vizionálják egyesek indokolatlanul. Ezért nincs jogalapja a behívóparancsnak, békeidőben semmi funkciója, értelme nincsen.
2023. okt. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
100%

#41: "Meg ismertél olyat is a nagy számok törvénye alapján, aki meg igenis ivott."

Ismertem, nem is egyet, Debrecenben a folyosónkon mindhárom szolgálatvezető a raktárba járt inni napközben.

Részegen nem láttam egyiket sem, de egyszer egy idegen körletben belémkötött valami őrmester, azon látszott, hogy tökrészeg. Persze, ittak, mint akkoriban sok munkahelyen is előfordult. Kisebb helyőrségekben lehet, hogy az unalom miatt, Debrecenben meg elég stresszes hely volt sok hivatásosnak, egy-két hülye nagyfőnök miatt, aki "nyírta" őket.

Én csak azokat védtem, akik teljesen normális emberek voltak, a helyből kifolyólag lehet, hogy én több olyannal találkoztam.

2023. okt. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:
100%

" a kiképzők kezdettől azon voltak, hogy lerombolják az ember korábbi személyiségét, és felépítsenek egy újat"

Ez hülyeség, a katonaság nem átnevelő tábor. De van akinek talán még jót is tenne, ha meg tudnák változtatni a személyiségét.

"Hogy ugorjon a parancsszóra, és csinálja azt, amit mások is. "

Ez a parancs lényege. A parancs egy megfellebezhetetlen dolog, ezt elméletben is tanítják. Harci helyzetben parancsra kell cselekedni, ez esetenként akár életet is menthet. Nem csak a katonaságnál parancsnokolnak, hanem a hajózásban és a repülésben is. Ha egy légiirányító azt mondja, hogy "emelkedjen meredeken jobbra" (mert pl. pont szembe jön egy másik gép), akkor a pilóta gondolkodás nélkül követni fogja ezt a parancsot.

Ha meg az a a parancs egy felderítő osztagnak, hogy kerüljön az ellenséges vonal mögé és robbantson fel egy lőszerraktárt, ott lehet tere az önállóságnak is a feladat megoldásában.

2023. okt. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 anonim ***** válasza:
100%
#30: Ha mindenki azt csinál amit akar, az nem szabadság, hanem anarchia. Gyerekként voltam nyári táborokban, ott is volt ébresztő, este villanyoltás, étkezés adott időpontban, és az ágyamat sem a felügyelő tanár vetette be (legfeljebb felforgatta, ha nem volt elég precízen megcsinálva). Akkor a katonaságnál miért lenne másképp? Van egy angol mondás: "It's not a holiday camp. You're in the army now."
2023. okt. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:
73%
És ha mindenki csak azt csinálhatja, amit parancsolnak neki, az sem rend, hanem a szabadság teljes megtörése. Szerencsére nálunk a mi életünkben nem lesz többet sorkatonaság, ez az értelmetlen időrabló nagy sz.rság. Sem háború. Akit meg ez annyira nagyon érdekel, mehet annak. Ez a rend, az hogy eldöntheted, szeretnél-e ezzel foglalkozni, nem az, hogy válogatás nélkül mindenkire rákényszerítik azt amit soha nem akart. Mert a gyökér sorozóorvos nem tudott "félretekinteni" (arra hivatkozással, hogy ő ezért súlyos éveket kaphat - ja persze, hahaha), így ozt' vittek mindenkit. Egyébként sem kellett volna felelősségre vonni a be nem vonulásért, nem volt ez olyan erős szabály, hogy a megtagadásáért súlyos évek jártak volna. Hagyjuk már ezt a hülyeséget, felejtsük el végleg a fr.ncba. Örüljünk hogy végleg vége van. Ez a legértelmesebb, ami ebben a dologban történhetett.
2023. okt. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
85%

"Szerencsére nálunk a mi életünkben nem lesz többet sorkatonaság, ez az értelmetlen időrabló nagy sz.rság. Sem háború."


Nem tudtam, hogy jövőbelátó képességed is van. De akkor mit rugóztok időről-időre ezen, bizonygatva magatoknak és a világnak, hogy milyen sz@r is volt a sorkatonaság, és milyen sz@remberek, akik szerint nem?

A sorozóorvos azért volt "gyökér", mert nem osztogatta a felmentéseket? Azt nem egyedül döntötte el.

És a hadkötelezettség nem szabály volt, hanem az akkori alkotmány része, kötelesség. Most is van törvény a hadkötelezettségre -kívánságra belinkelem, és az van benne, hogy aki ki akarja játszani egy esetleges mozgósítás alkalmával, 10 év sittet kaphat. Ez sokkal több, mint amit a Kádár-rendszerben kapott volna.

2023. okt. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim ***** válasza:
100%
Előzőhöz: ha nem vontak volna felelősségre a bevonulás megtagadásáért, ki ment volna? Itt volt egy katonai doktrína a Varsói Szerződésen belül, amit minden tagországnak teljesíteni kellett. (Amúgy, nem azért vontak felelősségre, mert nem vonultál be, akkor egyszerűen csak előállított a rendőr, hanem, ha valaki deklaráltan megtagadta a katonai szolgálatot, és inkább a börtönbe vonult be, mint a Jehova tanúi tették.)
2023. okt. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 anonim ***** válasza:
100%
De, 5 év földalatti munka a bányában is felmentést adott. Több ismerősöm és barátom élt ezzel a lehetőséggel.
2023. okt. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!