Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egyesek miért állítják azt,...

Egyesek miért állítják azt, hogy a sorkatonaság önállóságra nevelt?

Figyelt kérdés
Mert ugye másfelől meg azt hallani, hogy ott a kiképzők kezdettől azon voltak, hogy lerombolják az ember korábbi személyiségét, és felépítsenek egy újat. Hogy ugorjon a parancsszóra, és csinálja azt, amit mások is. Tehát hogy összességében a szolgálat alatt alkalmazkodjon egy rendszerhez, aszerint élje a mindennapjait. Ez nem inkább az önállóság kiirtása a lehető legmaximálisabban?

2023. máj. 29. 14:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:
85%
Jelenleg 50 éves korig tart a hadrafoghatóság (nekem, mint tartalékosnak meg 65-ig). Így, hadiállapot esetén mozgósítható lennél.
2023. okt. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 anonim ***** válasza:
100%
Nem tapasztaljuk már meg, nem lesz háború, se mozgósítás, nulla esély van rá. Hiába szeretnék itt egyesek. Ha meg a politikusok úgy döntenek, hát menjenek ők nyugodtan háborúzni, mutassanak példát mindenkinek ebben is, a civileket hagyják békében.
2023. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 anonim ***** válasza:
71%

"Nem tapasztaljuk már meg, nem lesz háború, se mozgósítás, nulla esély van rá."


Ha nulla az esély rá, akkor nem hoznának törvényt róla, és nem tartanának fent sorkatonaságot olyan országokban, mint pl. Ausztria, Svájc, Svédország, Norvégia, és még van egy pár. (Ne vedd rossznéven, de valamelyik híres ember azt mondta egyszer, hogy csak a hülyék holtbiztosak mindenben.)


"Hiába szeretnék itt egyesek."

Nem hiszem, hogy bárki is háborút szeretne itt.


"Ha meg a politikusok úgy döntenek, hát menjenek ők nyugodtan háborúzni, mutassanak példát mindenkinek ebben is, a civileket hagyják békében."

Ezt majd mondd el nekik is, ha mégis úgy hozná az élet. Biztos ezt mondták Putyinnak és Zselenszkinek is, akiknek menni kellett harcolni.

2023. okt. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 A kérdező kommentje:
61: 2001-ben, sorozáson E-kategóriát kaptam (teljesen alkalmatlan). Meg amúgy is 15 éve Hollandiában élek.
2023. okt. 19. 13:11
 65/84 anonim ***** válasza:
Je bent gelukkig, dan. Már mint, hogy Hollandiában élsz.
2023. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 anonim ***** válasza:
71%

Előzőhöz:

Bár, ha én 15 éve Hollandiában élnék, nem foglalkoznék ilyen és ehhez hasonló, a rég megszünt sorkatonaságról szóló provokatív kérdések kiagyalásával, főleg, ha katona sem voltam. De hát, szíved joga, hogy mi foglalkoztat.

2023. okt. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:

Semmi provokatív nincs benne, csak a többséghez hasonlóan, egyébként nagyon helyesen, nem biztos hogy pozitív véleménnyel van róla. De mi pozitívat lehetne felfedezni ebben az időtrabló, ócska, veszteséges rendszerben?


Mellesleg más országok is tévedhetnek, vagy valamiért hagyomány náluk. Attól, hogy svájci vagy norvég valami, még nem kell hasra esni meg elájulni a gyönyörtől, nem élünk ott, nem tudjuk, mennyire hatékony, működőképes. A miénk mindenesetre nem volt az semmikor.

2023. okt. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim ***** válasza:
55%
Elbeszélünk egymás mellet, úgy, hogy én itt befejezem. Ha tudtam volna, hogy veled diskuráltam már erről egy másik hasonló kérdés apropóján, bele sem kezdtem volna.
2023. okt. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:
50%
Nem beszélünk el egymás mellett, csak merőben más álláspontra helyezkedtünk, és nincs közös nevező, de ez miért lenne baj Berlini? Te is leírtad a sajátodat, meg én is. Nem is akartuk egymást meggyőzni szerintem. Szerinted lenne létjogosultsága a sorkatonaságnak, szerintem meg soha nem is volt. Szerinted lehet nálunk háború, szerintem esély sincs rá a mi életünkben. De attól hogy nem egyeztünk ez szerintem nem probléma. Mindenki olvashatta, aztán vagy egyetért, vagy nem. Személyeskedésektől mentesen mondtuk a magunkét. Ez is valami.
2023. okt. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 A kérdező kommentje:
66: Mi benne a provokatív és miért ne érdekelhetne, attól, hogy külföldön élek? Amikor otthon vagyok látogatóban, elég gyakran összefutok korombeliekkel és idősebbekkel, akik még nindig nyomják a "Ráférne a katonaság ezekre a mai fiatalokra!"-maszlagot. Meg a neten is rendszeresen olvasom, itt a GYK-n, meg katonaságról szoló cikkek és postok kommentszekcióiban. Miért ne tehetnék fel erről kérdést, azért mert már nem Magyarországon élek?🤔
2023. okt. 19. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!