Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nem kellene Ukrajnának inkább...

Nem kellene Ukrajnának inkább megadnia magát?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem ezt, mert olvastam egy cikket, amiben arról írnak, hogy egy képzetlen polgár frontra kerülése esetén a behívóparancsa után néhány napja van a haláláig, a fronton 4 órán belül meghal! Ettől rendesen depressziós lettem. Hány ártatlan halt már meg így is? Vőlegények, férjek, családapák, gyerekek, unokák, (minden nyolcadik halott 25 év alatti!!!) barátok, fiatalok, akik előtt ott állt volna az élet... Lehetett volna belőlük bármi, ehelyett el kellett menniük meghalni a semmiért!!! A hozzátartozók meg lelki nyomorékok lettek és egész életükben kíséri majd őket ez. Meddig folytatják ezt? Hány százezer ártatlan fog még meghalni? Putyin úgyse áll le, míg meg nem döglik, akármit megtehet és látjuk, hogy meg is tesz. Nem kellene Ukrajnának megadnia magát legalább azért, hogy ne kelljen a biztos halálba küldenie az ártatlan polgárait?

jan. 15. 09:30
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/151 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak, akik valóban a kérdésemre válaszoltak, mert volt ilyen 1-2. De inkább lettem orbánista, putyinista, hazaáruló, gerinctelen magyar, a felmenőim forognak a sírjukban, stb. Nem tudom, miért kell a másikat gyalázni. Pedig én csak olvastam egy cikket és ledöbbentem és megnéztem egy interjút, ami alapján feltettem egy kérdést. Mert sajnálom azokat, akiknek értelmetlenül kell meghalniuk, sajnálom a családjukat és hogy ilyen a világ még ma is.
jan. 16. 04:09
 52/151 anonim ***** válasza:
52%
Az ide író trollok többségének nincs józan esze, elvakultan imádja gyurcsányt és az USA-t. Józan ésszel beláthatnák, hogy ezt a háborút így is, úgy is Oroszország nyeri, de minél tovább húzódik, annál nagyobb lesz a pusztítás.
jan. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/151 anonim ***** válasza:
58%

tegnap 23:07

Ugyanmár, ez mennyire mérvadó?! Magyarországon is mennyien hőbörögnek még, hogy kapjuk vissza az területeinket, ill. nosztalgiáznak a "Magyarország határait három tenger mosta" időszakon. Hogy melyik három tenger milyen határunkon, és mikor, azt nem tudom, bizonyára én vagyok rossz földrajzból és történelemből.

Ennyi erővel az Olaszok is követelhetik vissza a Római birodalom eredeti területeit, és hódíthatnának vissza területeket mondván, hogy az övék volt, na meg a törökök is...

jan. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/151 anonim ***** válasza:
24%
Itt egyesek azt hiszik, hogy majd az ukránok egész Oroszországot elfoglalják :D A világ összes pénze/fegyvere se lenne elég ehhez.
jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/151 anonim ***** válasza:
46%

1. Nem Ukrajna kezdte a háborút

2. Ukrajna egy négyzetmétert nem akar elfoglalni Oroszországból

3. Oroszország akarja elfoglalni Ukrajna jelentős területét, vagy az egészet, ill. teljes politikai befolyást szerezni rajta bábpolitikusokkal, ha külön maradnak is.


Azt hiszem, hogy ezen okok miatt teljesen jogosan tesznek meg mindent az önvédelem érdekében, és azt hiszem, hogy teljesen jogos a rendkívüli hadiállapot, hisz az van.

És azt hiszem, mindenkinek kötelessége az áldozat mellett kiállni, segíteni, az agresszort elítélni, éppen úgy, ahogy meg kell védeni egy nőt az utcán, ha látjuk, hogy megerőszakolják, és lényegtelen, hogy miniszoknya van e rajta, vagy apácaruhában van. Ez csak áldozathibáztatásra jó, de az agresszor a felelős, az agresszor döntése. Felőlem pl. meztelenül is járkálhatnának, akkor se erőszakolnék meg senkit.

jan. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/151 anonim ***** válasza:
24%

"És azt hiszem, mindenkinek kötelessége az áldozat mellett kiállni, segíteni, az agresszort elítélni, éppen úgy, ahogy meg kell védeni egy nőt az utcán, ha látjuk, hogy megerőszakolják"

Na azért a nemzetközi politika egy fokkal bonyolultabb mint egy nemi erőszak. Mindegyik térségben (Ukrajna, Izrael, Jemen) már egy évtizede vannak konfliktusok, amik még annál is korábbi okokra vezethetők vissza. Persze a végén lesz egy valaki aki megteszi az utolsó lépést, de nagyon sok békés lépés vezet a háborúhoz. Rá lehet fogni az utolsó lépést megtevőre hogy agresszor, de ez semmiben nem fog segíteni, a problémák pedig ennél sokkal-sokkal bonyolultabbak.

jan. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/151 anonim ***** válasza:
66%

#53

Magyarország partjait soha a büdös életben nem mosta három tenger, csak egy, az Adriai.

jan. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/151 Jeffrey Spender ***** válasza:
67%

# 53


Voronyezs és Rosztov-na-Donu nem a világ végén fekszik. Mi alapján dől el, hogy a Luhanszk / Donyeck / Voronyezs / Rosztov-na-Donu felsorolt oblasztyokból melyik országnak melyik jár ?


Miért nem mindegyik Ukrajnának ? Vagy Oroszországnak ?


Vagy a Krím is hogyan lett ukrán, és miért kell nekik, mint a véres rongy ?


Vagy Odessza is hogyan lett ukrán ?


Van olyan, aki Odesszában született, nőtt fel, ott élte világéletében az életét, tehát a te értékelésedben - meg a médiában - ő ukrán, de valójában nem az. A papírjai ellenére az illető anyanyelve valójában orosz, az egész családjuk orosznak vallja magát és nagyon nem örülnek neki, hogy az ukrán politika szélsőségesen nacionalista kormánykommunikációt tol, és amíg lehetett, leléptek Ukrajnából, ugyanakkor Oroszországba sem mentek, mert ott is besorozták volna, és az esélytelenek nyugalmával leléptek az USA-ba, és sikerült is nekik. És örülök is neki, hogy az illető nem lett a háború sok százezredik áldozata, semelyik oldalon.

jan. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/151 anonim ***** válasza:
44%

4. Putyin konkrétan leszarja azt, hogy az ottaniak mit akarnak, még azt is, ha Oroszországhoz akarnak tartozni, max. az ilyesmit is, mint minden mást csak ürügyként használna fel, hogy igazolja az agressziójának jogosságát.


Ha Oroszországnak ezt szó nélkül hagynánk, és Ukrajnát magára hagynánk, lehet, hogy simán elveszti a háborút, vagy megadásra kényszerülne, egyik opció sem jelentene békét. De akkor csak idő kérdése lenne, hogy melyik országot támadná meg legközelebb. Szerintem nekünk is jó, hogy Oroszország nem a szomszédunk.

jan. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/151 anonim ***** válasza:
10%

"De akkor csak idő kérdése lenne, hogy melyik országot támadná meg legközelebb"

Mégis kit támadna meg? Ukrajnán kívül senkivel szemben sem volt területi követelésük, és nincs most sem. Ráadásul egy rakás szomszédjuk NATO-tag, ők kapásból nem lehetnek célpontok. Ukrajna után egyedül Moldovát tudnám elképzelni lehetséges célpontként, de velük sincs Oroszországnak semmilyen komolyabb konfliktusa, sosem hallottam / olvastam olyan nyilatkozatot vagy tervet, ami alapján meg akanák támadni őket. Ráadásul Ukrajna esetében is közel 2 évtizedig próbálkoztak diplomáciai megoldásokkal, mielőtt '22-ben nagyszabású támadást indítottak, szóval közel sincs olyan mérhetetlen agresszió jelen mint amit itt egyesek lefestenek.

jan. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!