Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Most ez komoly? Miért kell...

Most ez komoly? Miért kell lebeszélni őket?

Figyelt kérdés
Ha egy fiatal katona akar lenni azt egyből lebeszélik hogy ne menjen mert milyen szar. De basszus. Mi ez a sok nyeszlett, 35 kilós, átszakadt, depressziós gyerek? Meg ilyen 200kilós, otthonülős izé (Tisztelet a kivételeknek!) Mi is kibírtuk, túléltük, nem lett semmi bajunk. A mai fiatalságra jobban ráférne mint ránk. Jó lenne ha megint kötelezővé tennék a katonaságot. Hát ez szégyen. Még ha tanult is volna akkor talán megérteném...de nem tanul. Akkor miért kell lebeszélni?
2011. júl. 5. 09:45
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
51%

Na, már kétszer megírtam a várt érveket, csak mindkétszer elment a net és elveszett az egész, most nem fog.

Először is egy kérdés: Ha az elmúlt ezer évet nézzük (a honfoglalást leszámítva), mi mit vettünk el és kitől katonailag? Sok sikert nem lehetne felsorolni.

A második, hogy egyet értek veled. Az ember agresszív, annak is kell lennie, háború az kell, mivel a túlnépesedés se okoz semmi jót. Lehet, hogy kegyetlenül hangzik az, hogy lehet örülni a népirtásnak, de ez van, ez tény. Viszont ez mind nem érvényes Magyarországra amiatt, amit előzőleg leírtam, és a többi… A magyar katonáknak az élet nagyrészt egy hosszas testnevelő tábor, semmi más. Gondolj bele, te örülnél annak, ha a te pénzeden tartanának fenn olyan intézményeket, amelyeknek a gyakorlati haszna erősen konvergál a nullához?

Belső lázadások (tüntetés, szabadságharc, vagy ahogy éppen nevezik vagy neked tetszik) persze lehetnek (most elvonatkoztatva attól, hogy szerintem te lennél az első, aki futna is egy ilyenre segíteni), amely elleni harcot én inkább egy megújított és megtisztított rendőrséggel képzelnék el. A többi „10 emberes” dolog viszont szóra sem érdemes.

Ezen kívül visszatérve az eredeti mondandóra, az emberiség nem változott meg, ugyanolyan erkölcstelen volt régen is, mint ma. Talán ma gyorsabban terjednek a dolgok az internet miatt, gyorsabban informálódsz a sok baromról, de ez változni nem fog. Valahogy nagyon leszűkítettétek a dolgot Magyarországra, amikor szintúgy jönnek a baromságok Amerikából és Japánból (hű, de még mennyi) is, ahol szerintem komolyabban is veszik a katonaságot, de ugyanígy elmondható ez minden országról.

Szó eshetne arról is, hogy egy nyári testnevelő tábor milyen téren javítja meg az embert erkölcsileg? Semmilyen téren, ezt csak belemagyarázzátok keresve az utat a militarista elképzeléseitek hangoztatására. Nem leszel jobb ember amiatt, mert te voltál katona (de ezt már kihangsúlyoztam egy előző hozzászólásban).

2011. júl. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
25%

Lehet hogy jó dolog a katonaság, csak az nem mindegy melyik országan kell letöltened. Én ukrajnából írok, és sokat hallottam apámtól és a vele korabeli férfiaktól a kotona "élményeiket". Ha valaki vlagyivosztokban, szibériában vagy a finn-határnál szolgált és 10 napig vonatozott a célállomás felé az nem biztos, hogy kapott szabaságot a 2 évi sorkatonai szolgálat ideje alatt. Az öreg katonák kegyetlenkedéseiről meg nem is beszélve.

Ma ha besoroznak, akkor másfél évet ingyen dolgozol, és mikor leszerelsz azt látod, hogy az osztálytársad aki meguszta a katonaságot azalatt a másfél év alatt a külföldi keresetéből nyugati kocsival jár, márkás ruhája van te meg ott álsz üres zsebbel.

2011. júl. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Figyelj, azt hiszed csak akkor akart valaki katona lenne, amikor te voltál fiatal?

Én is az akarok lenni, és az is leszek, tudom hova megyek főiskolára, vagy egyetemre!

Azon kívül nem bánnám, ha a sorkatonaság normálisan visszaállításra kerülne, tényleg nem ártana.

14/f

2011. júl. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

10:10

De ugye biztosítod ennek a költségeit te magad?

2011. júl. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Én nem sajnálnám a pénzem a katonaság fenntartására. És tudod miért nem? Mert ha jön a háború lesz is valami haszna. Ellenben tudod kiktől sajnálom? Az élősködő cigányoktól és a politikusoktól. Na ha azt a pénzt erre fordítanák....
2011. júl. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

10:30

Csak ismételni tudom erre magam, ezért copy-paste, tessék megbocsájtani nekem, vagy megköszönni, hogy nem kellett elolvasnod azt az irtózatosan sok hozzászólást.


"Szerintem Magyarország haderejét (még ha nagyobb is lenne) túlértékeled. Szomszédos országok maximum politikailag ártanak nekünk, úgyszintén mi nekik. Ennél nagyobb háborúban mi már csupán golyóállóként működhetnénk 1-2 napig és teljesen jogos az, hogy a jövőbéli háborúkat már a technológia fogja megvívni (ami szintúgy nincs nekünk)."

2011. júl. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
50%

én egyet értek veled

VISSZA A SORKATONASÁGOT !!!!!

2011. júl. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Én nagyon szívesen lennék katona, személy szerint.


Amit a kérdező ír a mai fiatalokról, azzal teljesen egyetértek. Természetesen, van olyan fiatal, aki kinövi és más pályát választ. Van olyan is, aki megtehetné, és szívesen lenne az, csak fosik a mozgástól meg attól, hogy egyszer majd nem azt csinálja amit szeretne, hanem amit mondanak neki. Ez van, a mai srácok jó része lusta és semmi sem érdekli őket, mint a buli meg a pia, aminek hosszú távon semmi értelme nincs, mert 70 évesen nem attól lesz valaki jó nagyapa, hogy arról mesél, milyen jó volt hullára inni magát és tuctucot hallgatni közben.


Egyébként annak idején a mi középsulinkba is jöttek felvételi előtt a ZMNE-ről. Tartottak előadást, elmondták azt is, hogy milyenek a körülmények. Amikor az előadó odaért, és megkérdezte, merre találja az adott termet akkor megkérdeztem tőle, hogy tényleg ebbe a suliba jönne beszélni a katonai pályáról? A diákok felének még tornaszerkója sincs, csak fekszenek a földön...

2011. júl. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

hogy egyszer majd nem azt csinálja amit szeretne

Hm, egyszer élek, én inkább ku.rvára azt csinálom, amit szeretnék, nyasgem!

2011. júl. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Ja, és felejtsd el ezt is: Én nagyon szívesen lennék katona, személy szerint.

Nehogy már azt merd csinálni, amit szeretnél!

2011. júl. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!