Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mekkora arra az esély, hogy...

Mekkora arra az esély, hogy újra bevezetik Magyarországon a kötelező sorkatonai szolgálatot?

Figyelt kérdés

2012. jan. 7. 16:38
1 2 3
 11/30 tetro ***** válasza:
100%
Mi köze van az iskolákban lévő elhízott gyerekeknek számának ahhoz hogy van-e sorkatonaság? :D Mégis hogy változtatna ezen, magyarázd már el :D
2012. jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
89%
Van rá esély, de nem sok. Én személy szerint nem hiszem, hogy bevezetnék békeidőben, de én egy senki vagyok, lényegtelen mit hiszek. Az a fontos, hogy azok mit gondolnak erről, akik dönthetnek a bevezetéséről. De ezt, mi átlagemberek, úgysem fogjuk megtudni.
2012. jan. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
79%
10. válaszoló az általad megnevezett "tunya" , "életképtelen" emberek viszik előbbre az országot.Te valószínűleg kevesebbet keresel mint a kérdező és irigy vagy rá!Az olyan tunya és életképtelen irigykedőkre nincs szükség mint te.
2012. jan. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
19%

nagyon is elképzelhető, hogy lesz még itt sorkatonaság meg háború!

a rossz gazdasági helyzet mindig háborút szít, ez mindigis így volt. ráadásul usa érdeke is kirobbantani egy háborút egy lehetőleg erős országgal, de mégse annyira erőssel hogy atombombája legyen. a FED nek nincs aranyfedezete az amerikai álmot jelenleg az amerikai katonák tartják fennt mert amíg amerikának van a világ legerősebb hadserege addig a dollár is erős marad. a gazdasági krízis egyre mélyül, a jelenlegi polgári rendszer tarthatatlan, elkerülhetetlennek látszik az összeomlás.

a kérdés az hogy az átmenet békés lesz e vagy véres háborúk és anarchia. bízom benne az előbbi és nem esünk még egyszer a 2. világháborút kiváltó csapdába. ha ez sikerül tényleg jobb, és szebb jövőnk lehet.

a sorkatonaság meg tényleg ráférne az emberekre, még Lakatos Alehandrónak is csak hasznára válhatna!

Erőt, egészséget!

2012. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
81%

Nem lehet ezt már visszahozni, nem is menne el senki sem.


"Majd ha megtámadnak minket, nagyot nézünk"- MO katonailag semmi, az elmúlt években a tankállományunkat eladták ócskavasnak, nincs szinte semmink.


"Kövér meg tunya kölkök?"- ez a probléma mindig is jelen volt. Ma se általánosítható 100%osan. Szülői nevelés kérdése, mennyire van szabadjára engedve a kölök. Ha kövér, ha nem, járatni kell heti 3-4 sportra. Nem azért, hogy olimpikon legyen, hanem hogy LIKEolgatás helyett legalább 20 fekvőt meg tudjon csinálni, fiúk lányok egyaránt.

Sajnos az én gyerekkoromban nem volt jelen a sport nagyon, szüleim ezzel nem annyira foglalkoztak, volt elég bajuk, kövér is lettem. Tanultam belőle, ma sportolok, gyerekemet is így fogom majd egyszer nevelni. Legalapabb igazság: ép testben ép lélek!


Határozott szülői szó és rendszeres sport mindent megold. Egyszer megkérdeztem fatert, aki volt sorkatona, és jó emlékekkel, nem alkoholizmussal tért haza, hogy szerinte nem e baj, hogy ma már nincs, hisz olyan jó mókának hangzik. (Kérdeztem 16 évesen) Mondja nem, elvesz az ember életéből fél évet, mikor tanulnia kell, fölösleges.

2012. jan. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
38%
"egy csomó aluliskolázott tahó között" - Huh de fenn hordja itt valaki az orrát!
2012. jan. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

A katonaságnál azt tanultad meg, hogyan kell elszabotálni a parancsot.

Aki szerint rendet és fegyelmet lehet tanulni, biztos nem volt katona.

2012. jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a katonaságnak sok értelme nincsen , az ott töltött hónapok alatt fegyvert nem fogtak , talán csak egyszer.Szinte semmi olyat nem csináltak amit háborúban majd kellene.
2012. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
100%
Az a probléma, hogy az ilyen sorkatonaságnak nem sok értelme van. Majd ha szélsőséges körülmények közt a fagyos vízben úszol egy szál gatyában mert azt mondják akkor talán, meg valami normális kiképzés. Viszont nem lehet mindenki katona és a sorkatonák többsége nem is lesz. Kicsit paradox dolog.
2012. jan. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
sátánfia, ne te akard már megmondani, mi fér rá a mai tizenévesekre. aki katonásdit akar játszani, az elmegy önkéntesnek, a legtöbben viszont (teljesen érthető okokból) nem akarnak hónapokat a nagy semmire elpocsékolni.
2012. jan. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!