Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mekkora arra az esély, hogy...

Mekkora arra az esély, hogy újra bevezetik Magyarországon a kötelező sorkatonai szolgálatot?

Figyelt kérdés

2012. jan. 7. 16:38
1 2 3
 21/30 sonyanti válasza:
54%

Na csak hogy választ kapjon mindenki! :)

Először is gratulálok a kérdező sikereihez!Ám attól mert te most két diplomáért nyomulsz vagy két diplomád van ne nézd le azt akinek max. csak érettségje van mert te kitörölheted a segged azzal a két papírral ha nincs meg benned az ami éltben tart ha káosz van!.(csak a mihez tartás véget!!!)

Kettő igen egy időben tervben volt hogy vissza hozzák a sor köteles katonaságot.De hogy azóta mi lett vele nem tudom! :/ tény ami tény kellene...több okból is.(És itt nem csak a mai generáció miatt.)

Továbbá ha vissza is hozzák a kérdezőnek attól már nem kell félnie hogy őt is behívják!Mivel akkor ő már kiesik a keretből max tartalékosnak!MAX!.

A felszerelés se nagyon komoly indíték arra hogy ne hívják vissza mivel a katonák fizetését csökkentik de az állami pénz az marad ugyan annyi.(ha nem több) remélem mindenki választ kapott erre a rettentő rémisztő kérdésre.

2012. jan. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

Elég kicsi, ha be is vezetik, valószínűeg csak közvetlenül háború előtt.

Egyébként meg Néhány olyan "primitív", "idióta" országban, mint például Svájc, Norvégia vagy Finnország valahogy el tudják viselni a sorkötelezettséget az emberek, szóval kissé óvatosan a tahózással.

2012. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
A legnagyobb baj az hogy nem fizetik meg a katonákat jól.Nézzétek meg az Egyesül államokat vagy Kanadát ott nem keveset fizetnek a katonáknak és a tengerészgyalogosoknak.
2012. jan. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre a válaszom: csak remélni tudom, hogy semennyi esély.

A kérdező kommentje, ami itt a 4. válasz az teljesen igaz.

És hiába esnek neki többen, hogy fenn hordja az orrát és nagyképű, azért az tényleg nonszensz, hogy intelligens ember létére kelljen az embernek sikamikázni és fogkefével wc-t pucolni. Az nem fér rá senkire. Nem az a fegyelem és a tartás, hogy néhány nagyhangú tahó aki hatalmat kap ordibáljon és porig alázzon másokat.

Én pont ezért is nem mentem el katonának, pedig a korosztályomban még bőven volt sorkatonaág. Mert az igazi katonásdi, a valódi hadi kiképzés és a valódi tartás és fegyelem vonzott volna, de az emberi hülyeség az semennyire.

2012. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
22, egyre több országban szűnik meg Nyugat-Európában a kötelező sorkatonai szolgálat. Tavaly pl Svédországban és Németországban. Dániában most nyertek a szocdemek a választáson, elég sanszos, hogy ott is megszüntetik. Sőt, még az azonos neműek házasságát is engedélyezni fogják.
2012. jan. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos kicsi az esély erre, pedig kellene. Nem 2-3 éves SZOLGÁLAT, hanem mondjuk egy 3 hónapos alapkiképzés.


Nagyon intelligensen nyilvánultál meg a kommentedben, mellyel bizonyítottad, hogy neked is nagy szükséged lenne rá. Az az "aluliskolázott tahó" akár az életedet is megmentheti. Attól még, hogy nem az ELTE hallgatója volt, lehet egy kiváló lövész, tűzszerész, tudhat tisztelettudóan viselkedni, és megtanulhatja, hogy mi az a bajtársiasság.


1 év múlva tiszt leszek, és ha esetleg újra bevezetnék a sorkatonaságot, minden bizonnyal a besorozottak kiképzésével is fogok foglalkozni. Szeretettel várlak!

2012. jan. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
42%

Kedves 26-os válaszoló! Nem tudom, hogy nekem szántad-e a kommentet, mivel a "tahó" szót magam is megemlítettem, így engedd meg, hogy reagáljak a bejegyzésre, teljesen békés szándékkal.

A katonai kiképzésnél a haditechnika, térképtan stb stb nagyon is hasznosak lennének, a néhány hónapos alapkiképzési ötleteddel egyet értek.

Én már nem vagyok az a korosztály, aki egy esetleges sorkatonai szolgálat során az utadba kerülhet, de tájékoztatlak, hogy én szándékosan kerültem ki a sorkatonai szolgálatot, amikor el akartak vinni. Miért is? Mert nem a katonai kiképzésnek voltam ellene, hanem a szívatásnak, a "jutasi stílusnak", nem voltam kíváncsi a sikamikára és a fogkefés wc pucolásra. (Ezekre a "katonasági paraméterekre" alkalmaztam a "tahó" kifejezést.) Érzésem szerint (!) az ilyen "katonásdit" valahogy úgy képzelem el, hogy "egy mindenkiért, mindenki egyért". Tehát olyan karizmatikus és jó példával elöljáró vezetőkre lenne szükség, akik alkasmasak a vezetésre, így nem kell olyan pótcselekvésekhez folyamodniuk, hogy visszaélnek a hatalmukkal és megalázzák az alattvalók. Az IGAZI VEZÉREGYÉNISÉG az kiérdemli és nem ki pofozza a tiszteletet a többiekből. A szívatások nem tiszteletet, hanem utálatot váltanak ki. Ezt nem szabad összekeverni. Aligha bízná az ember szívesen az életét olyanokra, akik nem HITELES VEZETŐK, hanem a megfélemlítés eszközével érik el az engedelmességet (és az utálatot), ahelyett, hogy igazi RÁTERMETT vezetőként úgy irányítanák az alakulatukat, hogy azok akár a tűzbe is mennének érte egy emberként. A hallomásaim alapján én úgy ítélem meg, hogy a magyar honvédség nem így működik. Nem tudnak igazi csapatot kovácsolni, nem tudnak egy mindenkiért... típusú hangulatot kiépíteni, helyette inkább megy a szopatás, mert úgy hallották, hogy ez régóta így megy. Az én idealista "álomvilágomban" az olyan vezetőket tartom IGAZI VEZETŐknek, akikért önként a tűzbe mennék, ha úgy hozza és tudom róla, hogy ő is kiállna az embereiért, ha meg úgy hozza az élet. De hidd el, megfélemlítetten és utálva a "szemét főnököt" soha nem lesz annyira igazi az odaadás és az egy húron pendülés. Tehát a tanulatlan tahózással én nem sértegetni akartam senkit, csak refelktálni arra, hogy milyen káros az értelmetlen szívatás, a bunkóskodás és az ellenszenveskedés. Ez érvényes munkahelyi hierarchiára is. Voltam beosztott és voltam vezető is. Mindkét szerepkörben sokkal működőképesebb volt az, ha FELVILÁGOSULTAN gondolkodva nem a betartás és nem az ellenszenveskedés, hanem a HITELESSÉG és a célszerűség nyer teret magának. Egy utált főnök keze alatt is csak ideig óráig megy jól a meló egy sima melóhelyen is, akkor hát még mennyire fontos ez egy olyan szervezetnél, akire az életünket bízzuk.

üdv

2012. jan. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Hibajavítás:

"Tehát olyan karizmatikus és jó példával elöljáró vezetőkre lenne szükség, akik alkasmasak a vezetésre, így nem kell olyan pótcselekvésekhez folyamodniuk, hogy visszaélnek a hatalmukkal és megalázzák az alattvalók. " ALATTVALÓKAT! az at kimaradt.

2012. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
32%

Ha bevezetik, irány Svájc vagy Bangkok:()

Három hónapot sem pazarolnék el az életemből, pláne nem egyetem előtt. Mondjuk a szakiskolásokat vihetnék, ők úgyse mennek továbbképzésre.

2012. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Hogyhogy mekkora? Hát 100%.
2013. nov. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!