Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek nem lenne jobb,...

Szerintetek nem lenne jobb, ha visszahoznák a kötelező sorkatonaságot?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy akkor talán nem lenne ennyi zabigyerek, meg némi fegyelmet tanulna a fiatalság.

Ui.: Én a lányokat is kötelezném valami hasonlóra.

Üdv: egy lány



2013. nov. 23. 22:00
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is okos ötlet lenne, az ország úgyis dús gazdag, a pénz úgy sincs hova rakni, azzal a rengeteg vadi új fegyverrel meg egy UFO támadás ellen is megvédhetnénk magunkat! Ja, vagy hogy egy csóró országban, ahol még azt a kevés pénzt is lenyúlja a mindenkori politikai hatalom, azzal a még pár működőképes AK-47-el, meg T-72-vel mit is érne el? Hogy semmit? És csak befordulna tőle a fiatalság? Meg ott is ugyan úgy inna, aki 16 évesen alkoholista, és az apjának nincs annyi esze, hogy úgy elverje, hogy alkoholra se tudjon gondolni, hanem még bíztatja is, amikor az anyja meg halálra aggódja magát, hogy úristen, mikor üti el valami, mert úgy viszik haza, hogy ha elengedik összeesik, azt se tudja hol van, akkor ott majdnem hogy nem is a fiatalokkal van a baj. Hanem azokkal, akik hagyják nekik. Persze, egyszer-egyszer igya meg mindenki, de ne úgy, mint a mai 16 évesek, hogy minden héten péntek estétől vasárnak estéig alkohol befolyása alatt vannak. MErt hú de menő vagyok... Na értelme lenne az ilyen idiótákat elvinni, és ha mással nem ostorral de kiverni belőlük ezt a divatot, mert én is ismerek olyat, aki május óta nincs olyan hétvége, hogy ne lett volna kiütve. Apuka meg megdícséri. Hát ígéretes példa, bár apuka is olyan volt, meg nagypapa is... Amúgy az ilyen hülye embereket, gyerekeket igen is el kéne vinni, és egy kis tiszteletet belenevelni. Csak pont sz ilyeneknek van ám a család vezető pozícióba, és pont ők úsznál meg. Nagymami jegyző meg ilyenek. De tudod a szégyen az, hogy én egyre több tizenéves csajt látok, dög részegen saját hányásába fetrengni. És nem hogy szégyellné magát, még dicsekszik is vele. Fiúnak se szép, de egy lánynak. Hülye egy állat ez az ember...
2013. nov. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj 22-es, ez megy a TV-ben, ezt látja a többiektől.

Tudod az ember olyan, hogy sikereket akar elérni, meg akar felelni a társainak, minél sikeresebb nőt/férfit akar, feljebb akar emelkedni a többiek között, hogy tiszteljék őt. Ehhez pedig az kell, hogy jobban csinálja náluk azt, amiért ezek az emberek tiszteletet mutatnak.

Ha azokat az embereket tisztelik, akik folyton csaprészegek és állatként viselkednek, akkor bizony ezt kell csinálni, különben egyedül maradsz és magányos leszel. Attól pedig mindenki fél. :(


Szóval nehéz helyzet. A megoldás tényleg az lenne, hogy ki kéne ütni a médiát és keményebbre venni a szülők segítségével a társadalmat, alkalomadtán a szülőket is erősen megnevelni. De ez nehéz és sok ellenség lenne belőle, ezért senki nem meri meglépni.


Ja és itt most nem azt mondom, hogy akkor üssük a fiatalokat, mert nem úgy pislognak és veszik a levegőt, ahogy szerintem kellene, csak hát mégse az legyen már az ideál, amit ilyen Fluorok meg Jónás Testvérek csinálnak.

2013. nov. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
56%
Baromira sajnálom, hogy nincs sorkatonaság és hogy kimaradok belőle... Elsők között lennék aki bevonulna minden sírás nélkül!:) (és ezzel már gyerek korom óta így vagyok) 21/F
2013. nov. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
88%

A lehetőség most is adott, sőt még fizetnek is érte neked, szóval hajrá.

Aki akar most is mehet, csak nem kell mindenkinek az akaratuk ellenére is.

2013. nov. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
61%

Nekem édesapám volt katona még anno és ő is azt mondta hogy az nem katonaság volt.De a rendet megtanulták és adott egy kis tartást nekik.Persze ő se maradt ki a budi takarításból fogkefével de nem bánta meg hogy kipróbálta bármilyen kemény és igazságtalan is volt.Egyébként én is örülnék a sorkatonaságnak csak mondjuk olyanra gondolok mint ami Izraelben van vagy Svájcban.És én is katonai pályát tervezek magamnak.

17/F

2013. nov. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy helytelen szót használtam és ez ennyi emberben felháborodást keltett. A "zabigyerek" alatt az elkanászodott 12 éves drogosokat és bagósokat, valamint a neveletlen anyámasszonykatonáit értettem, nem a szó szoros értelmében.

Ezen kívül nem a szívatós katonaságra gondoltam a kérdésben, bár nyilván a sorkatonaságról mindenkinek ez jut eszébe. Hanem, hogy fegyelmet és rendet tanuljunk, mi fiatalok. Méghozzá kötelezően. Még egyszer elnézést kérek a helytelen szavakért.

2013. nov. 24. 17:37
 27/45 anonim ***** válasza:
90%
Mint már mondtam, a szülők feladata lenne a gyerek nevelése...
2013. nov. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
83%

Egyáltalán nem lenne jobb. A mai fiatalok nem azért ilyenek mert nincs katonaság,hanem a média miatt.

Nem beszélve arról hogy ha bevezetnék a sorkatonaságot, az nem olyan lenne ám mint mondjuk egy Elit Alakulat c. film első része... na meg persze finanszírozni is kellene valamiből :)


OFF

Egyszer régebben láttam egy filmet ami arról szólt hogy egy ilyen "zabigyerek" bekerült az amerikai haditengerészethez, és egy ilyen vadállat kiképző tisztjük volt.A srác nem tudta teljesíteni az elvárásokat és a kiképző ezért az egész szakaszt elkezdte szivatni, a szakaszban meg kiközösítették a gyereket, éjjel megverték kínozták stb. Aztán a gyerek a végén lelőtte a kiképzőt, és öngyilkos lett.

2013. nov. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
90%

nem

drága és felesleges

ma már nem ágyútöltelék kell, a tömeghadseregek korszaka lejárt

profin képzett katona kell, aki tudja kezelni a modern technikát

továbbá a hadsereg nem nevelő eszköz, ahogy egyesek elkepzelik, hogy majd az embert farag a mai puhány fiatalokból


de tudjatok mit, akinekkell ez a típusú hsfsereg, adózzon már annyival többet amiből lehet pocsekolni, ne más fa szaval csapkodja a csalánt


akinek meg hiányzik modt is mehet hivatásos katonának

2013. nov. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
47%

te is egy kommunista vagy kérdező

miért kell rendet, fegyelmet tanulni?

ettől te felizgulsz?

lehet vki normális a te rended és fegyelmed nélkül is

tudod, akivel törődtek a szülei

jo hogy nem mindjárt az állam nevelje a gyerekeket

csak aztan nehogy zabigyereked legyen neked is

mert neked vmiert az is qrva fontos

gondolom a házasság nélküli szülést is betiltanad

nezd meg a Magdolna nővérek c. filmet

és jelentkezz hozzájuk, ja hogy már 1996ban bezártak a rendet?

2013. nov. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!