Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországon miért népszerűt...

Magyarországon miért népszerűtlen az alternatív (had) történelem?

Figyelt kérdés
Az angolszász hadtörténészek és katonatisztek sok alternatív történelemmel foglalkozó kiadványt írtak meg, minden korszakkal eljátszva, ezzel szemben nálunk ellenségesen állnak a témához, hülyeségnek tartják, nem csak a névtelen fórumokon, hanem rendes katonai berkekben is, pl. a ZMNE / NKE-HHK történelem fakultációján is súlykolják a hallgatókba (és leendő katonai oktatókba, kutatókba), hogy azokon az órákon ki kell törölniük a fejükből a "mi lett volna" és a "ha " szavakat, és a jövőben ne kutassanak olyan témában.
2015. aug. 16. 22:08
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok tisztában a fent említett kiadványokkal de amit én kis hazánk alternatív történelme témakörben olvastam, az inkább a fantasy kategória. Arra meg nem sokan vevők.
2015. aug. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

'Én nem vagyok tisztában a fent említett kiadványokkal de amit én kis hazánk alternatív történelme témakörben olvastam, az inkább a fantasy kategória. Arra meg nem sokan vevők.'


Kérjük a kiadványok címét, ha lehetne...

2015. aug. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

# 12/12 Időpont tegnap 23:53


Nem hivatalos egyik sem amit olvastam, így nincs címe. Noname blogok, fórumok, néhány itteni (igencsak elmebajos) kérdés. De erről beszéltem pont. Ami van, az igénytelen, és katasztrofális. Nem zárkózom el a témától (tehát ha van valami normális a birtokodban szívesen fogadom), és nem mondom azt, hogy nincs jó, én annyit mondtam, hogy nem olvastam.

2015. aug. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

'Nem hivatalos egyik sem amit olvastam, így nincs címe. Noname blogok, fórumok, néhány itteni (igencsak elmebajos) kérdés. De erről beszéltem pont. Ami van, az igénytelen, és katasztrofális. Nem zárkózom el a témától (tehát ha van valami normális a birtokodban szívesen fogadom), és nem mondom azt, hogy nincs jó, én annyit mondtam, hogy nem olvastam.'


Jah, így már érthető. Nekem aztán van, nem is kevés, de magyar alig van közötte, mármint lefordítva. Ajánlhatom Kenneth Macksey Végső győzelemig könyvét, ami hálistennek megvan nyomtatott változatban és pdf-ben, továbbá Peter Tsouras által szerkesztett és hadtörténészek munkáiból álló antológiák. Mindkét szerző a világháború alternatív döntéseiről szóló tanulmányokat adott ki. Egyébként Tsouras írt külön-külön alternatív Sztálingrádról és D-napról.

Arra viszont felhívnám figyelmed, hogy csak Macksey munkája magyar, a többi angol.

2015. aug. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, Tsouras-hoz a hidegháború, amerikai polgárháború, 1. világháború területével foglalkozó kiadványok is kötődnek.
2015. aug. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

# 14/14 Időpont ma 00:23


Elnézést, félreérthetően fogalmaztam, elbeszélünk egymás mellett. Magyarok által írtakra gondoltam mint katasztrofális. Amit én azokból láttam az a Drábik/Szaniszló-féle összeesküvés-elméletek szintje, 0 alátámasztással, rengeteg logikai bakugrással és lukkal.


"Nyugatit" olvastam már néhányat, azok tetszettek, egyik alapötlete, "kiindulása" sem volt légből kapott, vagy épp csodaszámba menő. 1-1 apró változtatást vittek végig.

2015. aug. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Természetes, hogy a Fantasy-ra nem vevők a katonák, viszont a Stephen A. Ambrose, John Keegan, Peter G. Tsouras, Kenneth Macksey-féle kiadványokat is a hajmeresztő vagy értelmetlen ökörségek közé sorolják, annak ellenére, hogy ők realisztikusan közelítették meg a dolgokat, pl. a Wotan hadművelet kivitelezését vagy a Balkáni brit partaszállást.
2015. aug. 17. 00:33
 18/36 anonim ***** válasza:
Mr. Kruger, itt a dogmatikus gondolkodás jellemző, mondd, mi a jóistent vársz el a mieinktől?
2015. aug. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

'Elnézést, félreérthetően fogalmaztam, elbeszélünk egymás mellett. Magyarok által írtakra gondoltam mint katasztrofális. Amit én azokból láttam az a Drábik/Szaniszló-féle összeesküvés-elméletek szintje, 0 alátámasztással, rengeteg logikai bakugrással és lukkal.'


Drábik és Szaniszló ezzel is foglalkozik? Őszintén bevallom, ezt a két mukit a konteós elméleteik miatt sült bolondnak tartom, de van itt egy Duenna nevű válaszoló, aki minden szavukat készpénznek veszi. Ha azt állítaná ez a két ürge, hogy a világegyetem is magyaroknak köszönhető, még azt is elhinné.

2015. aug. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Félig-meddig off: Miért szaporodtak meg a(z atomfegyverekkel vívott) harmadik világháborútól rettegő kérdések ?
2015. aug. 17. 00:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!