Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországon miért népszerűt...

Magyarországon miért népszerűtlen az alternatív (had) történelem?

Figyelt kérdés
Az angolszász hadtörténészek és katonatisztek sok alternatív történelemmel foglalkozó kiadványt írtak meg, minden korszakkal eljátszva, ezzel szemben nálunk ellenségesen állnak a témához, hülyeségnek tartják, nem csak a névtelen fórumokon, hanem rendes katonai berkekben is, pl. a ZMNE / NKE-HHK történelem fakultációján is súlykolják a hallgatókba (és leendő katonai oktatókba, kutatókba), hogy azokon az órákon ki kell törölniük a fejükből a "mi lett volna" és a "ha " szavakat, és a jövőben ne kutassanak olyan témában.
2015. aug. 16. 22:08
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

# 19/20 Időpont ma 00:50


Hát, mondjuk az "alternatív valóság" és a "párhuzamos univerzum" közelebb áll a munkásságuk jellemzéséhez ez tény :-D De ugyanezt a szintet képzeld el ebben a témában. Kb. az még egy enyhébb kiindulás volt, hogy Hitler szövetségre lép '42-ben a nyugattal a Szovjetunió ellen :-D

2015. aug. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Mert tart a nyári szünet és sokan unatkoznak, így feltesznek x-dik világháborús kérdést, hátha felcsigázza a kedélyeket.

Ja és ne felejtsük el a Call of Duty feel-inget...

Nyomnak 1 kört, persze hogy jön az ihlet.

2015. aug. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

'Hát, mondjuk az "alternatív valóság" és a "párhuzamos univerzum" közelebb áll a munkásságuk jellemzéséhez ez tény :-D De ugyanezt a szintet képzeld el ebben a témában. Kb. az még egy enyhébb kiindulás volt, hogy Hitler szövetségre lép '42-ben a nyugattal a Szovjetunió ellen :-D'


Óóó, vazze :D

Mintha a Hearts of Iron-t toltam volna :DDDD

2015. aug. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
So, érdekelnek az alternatívák, de nem ezek az elborult agyszülemények, mert ezeket másnak nem lehet elnevezni.
2015. aug. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim válasza:
Azért állnak ellenségesen a témához a hadtörténészek, mert ők történészek. A történelmet kutatják és nem azt hogy mi történhetett volna, mert az nem számít. Ez olyan, mintha egy összeadásnál szoroznánk is.
2015. aug. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

"Azért állnak ellenségesen a témához a hadtörténészek, mert ők történészek."


Nem akarok kötekedni, de amint a kérdésleírásban is írtam, csak a magyar hadtörténészek állnak ehhez ellenségesen, az angolszászoknál meg az oroszoknál természetesnek találják, ha a hadtörténész hadnagy "Mi lett volna ha" témájú diplomadolgozatot ír és akar megvédeni.

2015. aug. 17. 01:06
 27/36 anonim ***** válasza:

'Félig-meddig off: Miért szaporodtak meg a(z atomfegyverekkel vívott) harmadik világháborútól rettegő kérdések ?'


Még te mondtad, mostanában annyira szítják a kedélyeket, h elég elfingania magát Kim Dzsong Unnak-csak 1 példát mondjak- vagy kétértelmű megjegyzéseket tennie Putyinnak, máris megy a találgatás, mikor tör ki az új világháború.

2015. aug. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

'Nem akarok kötekedni, de amint a kérdésleírásban is írtam, csak a magyar hadtörténészek állnak ehhez ellenségesen'


Te jó ég, ha én hadtörténésznek mentem volna és meggyökeresedik bennem az alternatívák iránti érdeklődés, még kikiáltottak volna eretneknek :D

2015. aug. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

'Azért állnak ellenségesen a témához a hadtörténészek, mert ők történészek.'


Aha, Keegan, Ambrose és a többiek akkor micsodák? Hobbitörténészek?

2015. aug. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Egy Kim Dzsong Un vagy Szíria vagy az Iszlám Állam hogy okozna globális (atom)háborút ? Még Kína is kihátrált Észak-Korea mögül, azok sem adnak nekik alamizsnát, Szíria / Iszlám Állam kapcsán meg végképp nem értem, hogy hogy okoznának globális (atom)háborút.


Putyin vagy más nagyhatalom vezetője tudna már ilyesmit csinálni, de józan ésszel belegondolva senki nem akarja hátralevő 50-40 évét atombunkerekben nyomorogni konzerveken. Akik ide irogatnak, azok többségének elment rég a józan esze.

2015. aug. 17. 01:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!