Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik tank volt a jobb a...

Melyik tank volt a jobb a Tigris I vagy az IS-2?

Figyelt kérdés

2010. jún. 4. 07:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 A kérdező kommentje:
Az IS-2 122mm-es ágyúja még nagyobb páncélt is volt képes átütni mint a Tigris, de ezért óriási árat fizetett tűzgyorsaság, lőszerjavadalmazás és pontosság terén! Optikája akkor szinten gyenge volt és sok tankban még rádió se került be. Szóval amit a Tigris műszakilag elvesztett azt bőven pótolta a kitűnő kommunikációs és tűzvezetési rendszere. Egyenrangú tankok voltak nem kétséges.
2011. nov. 24. 18:24
 22/85 anonim válasza:
74%

Az ISZ-2 erősebb 120mm-es ágyúja 1000m-en átütötte a 123mm-es 30 fokban döntött páncélt. A Tigrisé 120mm-es volt a háború vége felé, ráadásul függőleges.

Az ISZ-2 felvette a versenyt a Királytigrissel is, amit mi sem bizonyít jobban, mint a Sandomierz-i hídfőnél lezajlott összecsapás, amiből a Sztálinok kerültek ki győztesen. Az összecsapás 1000 méteren belül zajlott le és így nem érvényesült a Királytigrisek erősebb páncélzata. Négyet kilőttek a Sztálinok és tizenegyet megrongáltak.

Igaz, hogy ekkora már a nyersanyaghiány (wolfram, nikkelacél) miatt erősen csökkent a Tigrisek harcértéke.

2012. febr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 A kérdező kommentje:
Igaz erősebb volt az ágyúja, de nem jobb. Pontatlanabb, lassabban lőtt és kevesebb lőszert tudott magával vinni.
2012. febr. 13. 18:01
 24/85 Jookoo ***** válasza:
100%
Adatok szerint erősebb a JSZ-2 ágyúja....az adatok szerint,de nem véletlenül ócsárolta még az orosz hadvezetés azt az ágyút.Gyűlölték:elavult volt,a reális harci helyzetben közel sem volt képes olyan hatékonyan átütni a páncélzatot,lassú pontatlan és megbízhatatlan volt.A Tigris ágyúja ezzel szemben minden helyzetben képes volt kielégítő erőt produkálni és légvédelmi eredetéből adódóan kaliberéhez képest gyors volt az újratöltése.És egyébként mielőtt valaki a német hegesztést szidja olvasson utána ,hogy az orosz tankok hegesztése milyen volt(megsúgom jóval elmaradt a német minőségtől.A Tigris tank pont azért lett hírhedt,mert az akkori ágyúk a frontpáncélját nem tudták áttörni és az még sok találat után sem repedt meg a hegesztésnél sem.
2012. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 A kérdező kommentje:
Köszönöm Jookoo. Amúgy a Tigris-2-es kérdésről ismerhetsz ;)
2012. júl. 29. 15:29
 26/85 Jookoo ***** válasza:
100%
Sok tankkal kapcsolatos kérdésre válaszolok :D végülis 6 éve érdekelnek a 2.világháborús harckocsik meg minden nyári munkával keresett pénzem ezzel kapcsolatos könyvekre költöm,úgyhogy minden tankokkal kapcsolatos vitában benne vagyok :D A gond az,hogy mostanában a WoT miatt jóval több lett a "szakértő" akiknek csak kb az egy harmada ért is a témához.
2012. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 Jookoo ***** válasza:
57%
Félreértés ne essék én is WoT-oztam jó ideig,jó játék csak ahogy egyik barátom mondta:"Vedd a WoT 50%-át oszd el 5-el és megkapod a játék realitásának mennyiségét %-ban"
2012. júl. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 A kérdező kommentje:
Fúú ne is mond nekem. Priváton most is vitában állok valami b*rommal WoT miatt. Igaz itt a játékról van szó nem a valóságról, de aki a videós bizonyítékokra is azt feleli, hogy photoshopolt azzal nehezen lehet mit kezdeni.
2012. júl. 29. 16:43
 29/85 Jookoo ***** válasza:
100%
Ismerem a helyzetet.Valószínű hogy egy tankszimulátorban a váltót sem tudná kezelni:D Arra vagyok kíváncsi hogy a World of Warplanes-ban hogy oldják meg az irányítást,mert ha szimulátor szerűen akkor szerintem rajtam kívül kevés ember lesz aki örülni fog:D Meg a legrosszabb hogy például láttam már olyat aki meg volt győződve róla,hogy a Panzer IV-est olyan toronnyal gyártották mint a WoT-ban a fejlettebb torony(Tervezték,de a Panzer IV-es nem lett volna képes elbírni akkora súlytöbbletet)És ezen hibás véleményét szépen kifejtette egy fórumon XD
2012. júl. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 A kérdező kommentje:
Igen ismerős. Én eddig ugyan csak tengeralattjáró szimulátorral játszottam, de ott sem volt könnyű a kezelés. A WoT-ot meg sokan a szimulátorral keverik mikor semmi köze hozzá. Csak egy MMo(tegyük hozzá abban nagyon jó)És aki meg onnan von le következtetést hát az kabaré :D Nem is nézek WoT-os fórumot mert ott az irkálók 80%-nak fogalma sincs a valóságról.Priváton a csávó azzal ércelődik, hogy az IS-7-est szemből nem tudja megsebezni az E-75 meg az E-100 csak akkor ha már sebezve van.
2012. júl. 29. 17:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!