Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik tank volt a jobb a...

Melyik tank volt a jobb a Tigris I vagy az IS-2?

Figyelt kérdés

2010. jún. 4. 07:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 Salamon Bálint ***** válasza:
57%

Tigris 1 egy drágán gyártható, bonyolult és nehezen javítható harcjármű.

IS-2 egy kiforrott konstrukció, olcsón gyártható és egyszerűen kezelhető harcjármű.


Mindkettő képessége nagyjából azonos.


Ha választhatna a kedves kérdező, melyiket gyártaná a seregének?

2013. júl. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/85 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért az sem mindegy, hogy milyen az adott ország és annak erőforrásai, ipara.

a németek pl. szerintem még, ha akarták volna, sem utánozhatják az orosz módit, hogy nagy tömegben egyszerű, primitívebb felépítésű harckocsiakt gyártsanak. Ők inkább a minőségre törekedtek, azaz kevesebb, de sokkal precízebb, kifinomultabb páncélos és kitűnően kiképzett személyzet, ami jobban feküdt nekik. Az oroszok pedig rengeteg, de egyszerűbb harckocsi és gyorstalpalón képzett személyzet. Az nem baj, ha ottmaradnak, úgyis van annyi, mint a szemét! Az oroszoknak ez sem volt gond.

Gondoltam, ezt azért hozzáteszem, hogy egy kicsit árnyaljam a képet.


Egyébként, ha én vagyok a legfőbb német hadúr, akkor egyiket sem, hanem a Párduc gyártására és továbbfejlesztésére fordítok minden kapacitást, beleértve az értelmetlen csodafegyverek gyártóüzemeit is.

2013. júl. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/85 Jookoo ***** válasza:
30%

"Tigris 1 egy drágán gyártható, bonyolult és nehezen javítható harcjármű.

IS-2 egy kiforrott konstrukció, olcsón gyártható és egyszerűen kezelhető harcjármű.


Mindkettő képessége nagyjából azonos."


Sajnos ebből több dolog nem igaz.

Tény,hogy a Tiger nehezen vontatható,de javítása nem olyan nagyon nehéz jó kialakítása miatt.Tény,hogy drága,ezzel nem lehet vitába szállni,ahogy azzal sem,hogy bonyolult,de a kezelése mégis egyszerű és praktikus.


Ami a JSZ-2-t illeti,se nem túl olcsó(Németország Párducból többet gyártott le mint az oroszok JSZ-2-ből),kiforrottnak végképp nem mondható(a futóművével rendszeresen akadtak gondok),és kezelése is olyan mint a t-34-esé,amire minden történész egyöntetűen azt mondja,hogy belső elrendezése borzalmas volt,ami kizárja az egyszerű kezelhetőséget.


Az,hogy mindkettő képessége azonos,az igaz lenne bizonyos esetekben,de valódi körülmények közt egy tigris többet ért mint egy JSZ-2,de az tény,hogy a JSZ-2-ből jóval több készült.

2013. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 anonim ***** válasza:
100%
A Tiger 1 leverte az IS 2-t, hát akkor a Tiger 2 mit tenne vele ?
2014. okt. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/85 anonim ***** válasza:
2014. okt. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 A kérdező kommentje:
Itt nem a WoT-ban lévő tankokról szól a kérdés hanem az igazi harckocsikról.
2014. okt. 2. 21:47
 78/85 anonim ***** válasza:
14%
Az igaziak csakis a Tiger, páncélzat, lövés, a legtöbb a Tiger mellet szól! A németeknek voltak a legjobb tankjaik, az oroszok csak a csóringer kis tankjaikra mentek!
2014. okt. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 anonim ***** válasza:
57%

A Tigrist pont hogy nem volt egyszerű kezelni valamint rengeteg karbantartast igenyelt es egy rakat külön harcaszati szabaly vonatkozott rájuk. Szóval a szemelyzet sokkal megterheltebb volt mint az orosz tankokban. A sikerek meg nagy reszben annak köszönhetőek hogy a nemet parancsnokok jobb kikepzest kaptak es tapasztaltabbak voltak.


Hiaba imadom én is a Tigriseket ha hatékonysagot nézzük akkor a JSZ-2 a nyerő. Sokkal egyszerűbb,olcsóbb megis majdnem ugyanolyan erős.

2014. nov. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/85 anonim ***** válasza:
0%
A valóság és a WOT ugyanaz, ugyanis tőrténészek által a múzeumok anyagából rekonstruált teljesen korhű játék
2014. nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!