Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Napóleon pszichológiailag...

Napóleon pszichológiailag alkalmatlan lett volna katonának?

Figyelt kérdés

Olvastam róla egy cikket,miszerint pszichésen sérült volt,alacsony önbecsülés,állandóan komplexusokkal küzdött,attól rettegett,hogy mások gyengének látják,félt a nőktől,nem bízott senkiben,azt gondolta hogy az egész világ ellene van és mindenkiben az ellenséget látta stb.

Én eléggé magamra ismertem ezeknek az olvasata után,én is ilyen vagyok.

Szerintem egy ilyen ember ma nem menne át a pszichológiai alkalmasságin



2019. jan. 13. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül lett ilyen. Biztos sokat bántalmazták gyerekkorában.
2019. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt is érdemes lenne megnézni, hol olvastál ilyet. A papír mindent kibír, rengeteg Napóleon ellenes brit propagandát a mai napig igaznak hisz a közvélemény. Például azt, hogy alacsony volt. 170cm magas volt, ami akkoriban egyáltalán nem számított alacsonynak. Ezzel magasabb, mint például Berlusconi vagy Sarkozy.


Nem lepne meg, ha ez a leírás is egy ilyen propaganda agyagból származna.

2019. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel, a brit történészek véleménye hagyományosan elfogult Napóleon ellenében, érthető okokból. Velük csak óvatosan.
2019. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%
Ha jól emlékszem tüzértisztként kezdte a pályafutását, tehát igenis alkalmas volt. A hülyéket már akkor is kiszuperálták, ill. nem is engedték tiszti iskolára.
2019. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!