Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 16 évesen behívhatnának...

16 évesen behívhatnának katonának?

Figyelt kérdés

Kettős állampolgár vagyok Magyar is meg Szerb is. Egyesek szerint (tanárok, szülők stb..) lehet háború lesz. Ha már egy tanár is ezt mondta a suliba akkor biztosan lehet valami. Szüleim atól félnek hogy engem is bevihetnek katonának vagy ilyesmi de pontosan nem is ez lenne a kérdésem.


Jövőre 16 leszek hallottam hogy itt Szerbiában 2020 ra megint lesz katonaság. Pontosan az lenne a kérdésem hogy engem is behívhatnak e? Valamint ha igen vagy esetlegesen háború lesz akkor ha Magyarországra menekülnék annak lenne valami következménye? Meg úgy alapból kortol és háborútol független mi érvényes a ketős állampolgárokra? Hallotam Magyarországon is beakarják vezetni akkor mind ketö helyen kell majd szolglnom vagy csak az egyiken?


2019. jan. 26. 20:56
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
2019. jan. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
68%

Kiskorukent nem fognak behivni, ez itt nem Afrika.

Ha haboru lesz es ugy hivnak be, es te megszoksz, akkor dezertör leszel, es jobb ha kulfoldon maradstz.

Csak sima sorkatonai behivonal, mar ha valaha lesz ilyen, es nem csak a kamuoldalak hergelik a népet, atmesz Magyarorszagra, ott meg nem fognak tobbe zaklatni.

2019. jan. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 TheSoldier ***** válasza:
52%
Kiskorú vagy nem hívnak be. Magyarország nem vezeti be újra a sorkatonaságot, semmi nem indokolja. Ha háború van elsősorban a katonák dolga megállítani, utána hívják azokat akik csak tartalékoskatonák. Legvégső esetben történne csak az,hogy sorkatonaságot visszaállítják, de mivel kiskorú vagy továbbra sem hívnának be.
2019. jan. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!