Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A liberálisoknak mi a vélemény...

A liberálisoknak mi a véleménye a muszlimokról?

Figyelt kérdés
Én liberálisnak tartom magam viszont muszlim ellenes vagyok, szerintetek ez lehetséges?Szerintem a muszlim vallás nem egyeztethető össze a liberalizmussal,de ha ezt gondolom akkor rasszistának.Egyszerűen nem tudom megérteni hogy azok az emberek akiknek pl fontos a nők jogai, vagy akár a melegek jogai azok miért védik ennyire a muszlimokat. Ti mit gondoltok erről?

2019. okt. 7. 23:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
14%

Én annyira liberális vagyok, hogy megértem azokat is, akik háremben tartják a nőiket, mert miért ne lehetne nőket háremben tartani, ha valaki azt szereti?

Miért ne korbácsolják meg a melegeket, ha egyszer nekik az jó, miért csak az egyik oldalnak kedvezzünk, a másiknak miért ne?

Miért ne követhessenek olyan vallási parancsokat, amilyeneket akarnak?

Nekem aztán tök mindegy, amíg ide nem jönnek.

2019. okt. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
70%

Klasszikus liberálisnak tartom magam, ugyanakkor mint 21. századi európai és magyar emberként erősen tartózkodom az iszlámtól (mint világnézettől, mert az iszlám oly sok mindenre kiterjed, hogy jóval több mint egy szimpla vallás), ahol megjelenik ott elég gyorsan koszfészek és visszafejlődés alakul ki.A modern, mai időkben a vallások nélkül lehetséges élni, az iszlám nélkül pedig kell élni.


Mindezt állítom úgy, hogy egy súlyos helyzetben lévő életszakaszomban, egy nem magyar születésű mohamedán orvos segített rajtam - egy magyar kórházban.

2019. okt. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
71%

"ahol megjelenik ott elég gyorsan koszfészek és visszafejlődés alakul ki."


Akkor nem ártana kicsit művelődnöd mert az iszlám világ sokáig a világ vezető tudományos központja volt. Az elmúlt 1400 évből 1000 évig megelőzte Európát.

2019. okt. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondtam hogy az összes muszlim terrorista,csak azt hogy a kultúrájuk teljesen eltér a miénktől,ami sokszor gondot okoz azokban az országokban ahol nagy számban élnek muszlimok.A másik dolog ami zavar a kettős mérce. A liberálisok és a feministák már lassan mindenkit szexistának vagy homofóbnak tartanak aki kimondja a véleményét,viszont a muszlimoknak mindent elnéznek csak azért mert más kultúra.
2019. okt. 8. 19:31
 15/33 anonim ***** válasza:
17%
Sexelnének velük. Fognak is, de nem úgy ahogy azt a liberálisok képzelik :XD
2019. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
27%

"viszont a muszlimoknak mindent elnéznek csak azért mert más kultúra."


Azért hogy ezzel is muszlimok ellen uszítsák az embereket. Csak azért állnak a muszlimok mellé(pontosabban csak úgy tűnik mintha melléjük álltak volna) mert így még nagyobb kárt tudnak okozni az iszlám vallásnak.

2019. okt. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
46%

"Akkor nem ártana kicsit művelődnöd mert az iszlám világ sokáig a világ vezető tudományos központja volt. Az elmúlt 1400 évből 1000 évig megelőzte Európát."


Volt, tehát nem ma.Ennyi.Ahova az iszlám beteszi a lábát, ott középkori butasággal átitatott irtózatosan sötét szemétdombot csinál.A modern világban a kereszténység (és a többi vallás az iszlámon kívül) nem annyira jelentős, az iszlám nem jelentős és ezek mellett igen erősen destruktív.


Bocsi, nekem valahogy Rembrandt, Édouard Lalo, Goethe Európája kicsit közelebb áll.

2019. okt. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
72%

Én 4 hónapig együtt laktam egy kínai muszlimmal, egy kanadai zsidóval egy Sri Lankai muszlim pasi házában Norvégiában...

Nagyon jól kijöttünk, mérhetetlenül segítettük és tiszteltük egymást. Mindenkinek meg volt a maga flúgja, de ezeken jókat röhögtünk.

(Különben a kínai az ujgur nemzetségű volt, és amikor megtudta hogy magyar vagyok, testvérnek szólított. Beszélt a hunokról, Attiláról és egyebekről, ami igen érdekes volt az ő oldalukról nézve)

2019. okt. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
30%
Én libsi vagyok és az a szélsőséges fajta.Olyan migránssimogató féle,úgyhogy szólj kedves kérdező ha látsz egyet,mert azonnal vinném haza.
2019. okt. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
76%
Sok muszlim ismerősöm van. Így tapasztalatból mondom, hogy nagyon különböznek. Vannak liberális muszlimok is. A több generáció óta nyugaton élő muszlimok is másképpen gondolkodnak mint aki egy harmadik világbeli faluból jött. Bangladesben megnyíltak az első női sofőröket képző autósiskolák, szaudi nők is már vezethetnek, kendőt is sok helyen egyre ritkábban hordanak a nők. Nyugaton meg pláne. Van vegán és meleg imám is már nyugaton.
2019. okt. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!