Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A liberálisoknak mi a vélemény...

A liberálisoknak mi a véleménye a muszlimokról?

Figyelt kérdés
Én liberálisnak tartom magam viszont muszlim ellenes vagyok, szerintetek ez lehetséges?Szerintem a muszlim vallás nem egyeztethető össze a liberalizmussal,de ha ezt gondolom akkor rasszistának.Egyszerűen nem tudom megérteni hogy azok az emberek akiknek pl fontos a nők jogai, vagy akár a melegek jogai azok miért védik ennyire a muszlimokat. Ti mit gondoltok erről?

2019. okt. 7. 23:18
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
51%
21-es! Ilyenekkel kár megzavarni a lelki világukat, egészen addig míg nem találkoznak egy IRL hús-vér muszlimmal, akivel szóba elegyednek, addig csak a sztereotípia az, ami a rendelkezésükre áll, ha ilyeneket írsz, akkor szerintük csak libsi vagy, aki minimum a magyarság kiirtására tört...
2019. okt. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
28%
Elég jó képet kaptunk, most már csak arra lennék kíváncsi, vajon a muszlimoknak mi a véleménye a liberálisokról?
2019. okt. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
27%
Ha a muszlimok olyan sokszínűek, és csak egy törpe kisebbség felel meg a sztereotípiáknak, akkor miért nem asszimilálódnak már 40 éve Németországban? Miért járkálnak török zászlókkal? Miért terjesztené jelentős részük erőszakkal a vallást, és vezetné be a sariát? Biztos vannak kivételek, de nem annyi, mint az európaiak között.
2019. okt. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
38%

"akkor miért nem asszimilálódnak már 40 éve Németországban? Miért járkálnak török zászlókkal? Miért terjesztené jelentős részük erőszakkal a vallást, és vezetné be a sariát? Biztos vannak kivételek, de nem annyi, mint az európaiak között."


Miért kellene asszimilálódniuk? Egyáltalán tisztában vagy a szó jelentésével? A vallás erőszakos terjesztés valójában ellentétes az iszlám vallással. Ezt csak egy nagyon kis szélsőséges réteg tenné. Saria alapú törvénykezés pedig sok muszlim országban sincs, nemhogy Európában.

2019. okt. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
49%

A valódi liberálisoknak és a magukat liberálisnak valló dogmás kultúr-balosoknak nincs semmi fogalma az iszlámról. Annyit tudnak róla, hogy egy monoteista ábrahámi vallás.


Nem értik, vagy csak nem akarják megérteni, hogy a melegek, a házasságtörők megkövezése, a hitehagyottak kivégzése, a vallási kisebbségek üldözése, a nők elnyomása részei az iszlám tanításainak, mert az iszlám vallás és egyben politikai ideológia, és ezt a kettőt nagyon nehéz szétválasztani, mert az iszlám világ túlnyomó részében nem zajlott le a szekularizáció. Törökország az egyik kivételt képezi.


A valódi liberálisok szerint pusztán mindenkinek joga a szabad vélemény nyilvánításhoz, még ha azzal nem is értenek egyet.


A magukat liberálisnak valló baloldaliak az áldozatot látják a muzulmánokban [is], akik nyugaton kisebbség, tehát automatikusan el vannak nyomva, tehát meg kell őket védeni a fasiszta iszlamofóboktól, és akiket kizsákmányoltak az európai gyarmattartók és az amerikai imperialisták.

2019. okt. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
50%

"Nem értik, vagy csak nem akarják megérteni, hogy a melegek, a házasságtörők megkövezése, a hitehagyottak kivégzése, a vallási kisebbségek üldözése, a nők elnyomása részei az iszlám tanításainak,"


Ezeket a hazugságokat pont az iszlamofóbok terjesztik. Aki legalább alap szinten ismeri az iszlám vallást az tudja hogy a fent leírtakat legfeljebb egy kis szélsőséges kisebbség alkalmazza és nem része az iszlám vallásnak.

2019. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
67%

27-es! De hát pont erről szól ez az egész, akik itt ágálnak az iszlám és a muszlimok ellen, még csak nem is láttak közelről muszlimot!

mintha azt mondanád, hogy az összes keresztény hisz abban, hogy Isten hat nap alatt teremtette a világot, és emiatt be aakrnák tiltani a tudományokat. Vannak ilyenek az USa-ban vannak, egész szép számmal sajnos. De ez akkor is egy marginális kisebbség a kereszténységen belül.

A sztereotípiák továbbéléséhez, az idegengyűlölet és rasszizmus virágzásához pont az kell, hogy el is szigetelik magukat tőlük, nem azért utálják, mert rossz tapasztalata van, azért utálja, mert nem ismeri, és ezt kitölti mindenféle hülyeséggel. Nincs új a nap alatt.

2019. okt. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
67%
28, ez lehetséges, de az átlagember csak annyit lát, hogy lepedőkben járkálnak, nem integrálódnak, a merényleteket, Németországban nem beszél németül a 3. generációs török...
2019. okt. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
75%

29-es! Az iszlamofób az igen, az valószínűleg tényleg ennyit...

Az első muszlim akivel találkoztam az egy szír doki volt, és ő Magyarországon él és muszlim és beszél magyarul és eddig még nem is robbantgatott és nem jár lepedőben...

De őt ezek szerint rajtam kívül senki sem látja rajtam ...

Az albán pékek, akik szintúgy muszlimok és tele lett velük az ország is beszélnek jobbára magyarul, pedig első generációsok, ők se járnak lepedőben, ők se robbantgatnak stb. őket sem látja senki...


Na most ha az átlagember se pékhez se orvoshoz se jár, akkor nem tudom hova járhat vajon?


Vagy csak az van, hogy "átlagemberünk" alapból xenofób és iszlamofób is, így ezeket észre sem veszi, hiszen nem felel meg a sztereotípiájának.


mindig jókat röhögök, mikor valaki bedobja ezt a "nem integrálódik" dumát, csak azt nem tudja megmondani, hogy mi a bánat szerinte az integrálódás. én azt szoktam mondani, hogy, aki betartja a törvényeket, az már sikeresen integrálódott. Ez a muszlimok 99%-ának sikerül.

2019. okt. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
19%
Nagyon szép ez a rózsaszín duma, de azért az már mégiscsak mondhat valamit, hogy már a svédeknek sem akaródzik csatlakozni a máltai egyezményhez, hiszen hárman egyeztek csak bele, hogy további bevándorlókat vigyenek az országukba automatikusan, egy kvóta alapján.
2019. okt. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!